Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz így a gyerekkel?

Mi lesz így a gyerekkel?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves és szerintem több dolgon ment már keresztül mint kellett volna.Látszik rajta hogy valami nem oké. 2 éve halt meg a papája, eléggé kivolt utána, nem sokkal utána a mamája kórházba került, a pszihiátriára, az is eléggé megviselte. A férjemmel elég gyakran veszekedünk, semmiségeken, azt is ő halgatja végig. Az osztálya kiközösítí,semmibe veszik azért mert nincs kint a hasa, és nem hord olyan nadrágokat amiből kint van mindene. A dédije kb. 1 hete került idősek otthonába, mert gyakran elájult. A dédijének van egy kutyája is akivel a lányom szinte együtt nőtt fel, és lehet hogy menhelyre fog kerülni, vagy elaltatják. Nagyon látszik rajta hogy szomorú. Egyetlen egy barátja van, de vele sem találkozik túl gyakran. Pszihológus nem jöhet szóba, nem akarja. Velem sem ül le megbeszélni. Most így mit tegyek?

2023. szept. 19. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak rád számíthat, senki másra

Próbáljatok meg közös programokat csinálni

Főzés, vásárlás, séta, sport, sütés, színház, smink,köröm, fodrász, turkáló, vagy ami érdekli

Egy idő után úgy érzi majd, hogy megnyílhat neked

Lehet nem tudjátok befogadni dédi kutyusát, akkor válasszatok valami olyan házi állatot, ami esetleg még belefér nektek

Hörcsög, tengerimalac, halak, cica, amihez újból kötődhet

2023. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha elfér nálatok vegyétek magatokhoz a dédi kutyáját.
2023. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem viszed egy rendes iskolába. Normális helyen nem járnak így a gyerekek.

A többi szomorú dolog. De gyakori. Fiam 10. szülinapja előtt pár nappal halt meg az apukám. Mi is szoktunk veszekedni. Sorolhatnám. A baj az, hohy nincsenek barátai.

2023. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már vannak kutyák is, nyulak is. Még ha el is férne, sajnos allergiás vagyok a kutyákra. (A jelenlegi kutyák az allergia előtt érkeztek hozzánk ezért őket semmiért nem adjuk) Hely se lenne elég. Sajnos nem szeretne velem időt tölteni, én próbálkozok pedig. Szívesebben van inkább az állatokkal. Már arra is gondoltunk hogy a hétvégén a kutyusokkal elmegyünk egy erdős helyre sétálni. Nem volt annyira lelkes de azért szeretne jönni.
2023. szept. 19. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
13 évessel már nehéz direktbe beszélgetni. Apró figyelmességekkel, törődéssel lehet vele éreztetni, hogy fontos a számodra, benned megbízhat. Törődj vele, vegyél neki csokit, fözd meg a kedvenc ételét, csináljatok közös programot stb Ha olyan helyzeteket teremtesz számára amelyben jobban tud oldódni, könnyebb lesz vele beszélgetni, jobban megnyílik.
2023. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
21:45 nem akar másik iskolába menni, nem tudom miért. Már sokszor mondtam neki hogy jobb lenne egy másik.
2023. szept. 19. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nektek kell meholdani,hosz a ti gyereketek!Elsőnek pl.hogy nem veszekedtek,legalább előtte ne.Ez ugyanis egész életében ki fog hatni.
2023. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

[link]

Emlékszel erre a klipre?

[link] És erre?

Ha kamaszként láttad ezeket, valószínűleg tudtál velük azonosulni. Mutasd meg a lányodnak is és beszéljétek meg, mit gondol róluk. Már az nagy segítség lehet, ha tudja, hogy nincs egyedül a bajával, a meg nem értettséggel és a kilátástalansággal.

Ezen az érzésen szerintem a legtöbb kamasz átesik. Szar az élet, semmire sincs megoldás, a másik nem összes képviselője lehetetlen alak, se a kortársak se az idősebbek nem értenek meg.

Biztasd, hogy alkosson valamit. Rajzoljon, fessen, zenéljen, szobrászkodjon, írjon, táncoljon. Mindegy, csak valamilyen formában adja ki magából ezt a sok szar érzést, ami benne van.

Esetleg mesélhetsz neki a saját kamaszkorodról. Ha kicsit tudorka a lány, akkor együtt utána nézhettek a pubertáskor hormonális hátterének. Ha tudja az ember, hogy mi történik a testében, könnyebb elfogadni.

Olvashattok életrajzokat is. Jonathan Davis pl.jó példa arra, hogy fel lehet állni a szarkupac alól. De Floor Jansen is jó példa arra, hogy újraépítheted magad akkor is, ha most minden összeomlik. Keress olyan (híres) embereket, akik példaképek lehetnek, akik inspirációt adhatnak egy önmagát kereső kamasznak.

2023. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Én viszont úgy gondolom, hogy igen is kell a pszichológus.
2023. szept. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!