Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki...

Miért gondolja mindenki itthon, hogy nem lehet valaki jó anya, ha a gyerek egy éves kora előtt vissza akar menni dolgozni?

Figyelt kérdés
A férjem családjában mindenki azt hitte, hogy rossz anya leszek és nem érdekel majd a gyerekem. Miért nem lehet elfogadni, hogy úgy is lehet jó anyának lenni, ha korán elkezdek dolgozni, sőt néha a babának is jobb, ha nem egy depressziós anyával van otthon? Miért gondolják az emberek, hogy valaki rosszat akar a gyerekének, ha vissza akar menni dolgozni? Miért nem hisszük el, hogy van, akinek van annyi önismerete és önkritikája, hogy tudja, hogy csak akkor tud kiegyensúlyozott lenni, ha van más, amivel el tudja magát foglalni? És miért akarjuk az embereket meggyőzni róla, hogy a gyereknek jobb, ha otthon van az anyjával, amikor néha se az anyát se a gyereket nem ismerjük?
2023. szept. 26. 07:50
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne önismereted rohadtul nem érdekelne mások véleménye, és meggyőző sem akarnál senkit semmiről. 🙄
2023. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt meg kell tanulni nem mindent elmondani mindenkinek. Másrészt meg kell húzni a határokat. A te életed a te döntésed, mások nem szólhatnak bele. A véleményüket ha akarod meghallgathatod de tisztázni kell hogy ez nem vita tárgya, nem kell győzködniük mert felesleges.
2023. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
89%
Már az elején leírhattad volna hogy mentális problémáid vannak. Nem egészséges hogy annyira aggódsz, hogy inkább dolgozol csak ne kelljen addig se a gyerekre gondolni. Egy terápiával többre mennél, és akkor még a gyereket sem fosztanád meg az anyja közelségétől. De ha csak a saját jóléted a fontos akkor csinálj amit akarsz.
2023. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas,nap mint nap zsákszámra akad olyan fiatal felnőtt aki még mindig gyerek státuszban tapicskol a szarban..

Az hagyján, hogy folyton képtelenek önálló életre, gondolatra döntésre, ezzel együtt határokat meghúzni,mások elvárásának akarnak megfelelni, és még gyereket is vállalnak..


Drága én úgy küldenék mindenkit melegebb éghajlatra,azzal az áldott jólelkű anyóssal kezdve , hogy soha többé nem firtatná egyik se nekem mi a jó vagy a gyerekemnek.


Menj el terápiára, és tedd magad rendbe, másképp nem fog menni.

2023. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz anya.


De aki ilyen mentálisan instabil 1 éves mellett, mint amit te itt felvázolsz, annak elöbb kezeltetnie kellett volna magát, és csak utána gyereket vállalni.

2023. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
30%
24# Ugyanezt gondolom én is,de még ha nem értettek egyet akkor is egyszerűen tudják,hogy ha azt mondom téma lezárva,az bizony nem jön fel többet vagy nincs miről társalogni akkor a továbbiakban. Nálunk mindkét részről próbálkoztak dolgokkal,de rövidre zártam hamar. Igen ez azzal jár,hogy lesznek sértődések vagy rossz anyának gondol,csak mert nem úgy csinálod,ahogy ő elvárná. De én biztosan nem győzködök senkit az ellenkezőjéről.:D Nyugodtan fogok szundizni este ettől,mert tudom,hogy nekem ettől még ez jó és nem másnak fogok megfelelni.
2023. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

21 Az önismeret nem azt jelenti, hogy mindenki szabványos. De amúgy nem akartam senkit meggyőzni nagyon semmiről, vagy max annyira, hogy így közel egy év után találjak valakit, akivel együtt ventillálok arról, hogy milyen bunkó dolog másokat győzködni. Azért szerintem jól bírtam.


24 Igen az feltűnt, hogy elég sarkos a stílusod. Nem vagyok az a típus, aki azt hiszi, hogy ő tud mindent a legjobban. A gyerekstátuszt nem érzem jogosnak.


23, 25 Nem tudom, azért nekem a kismama fórumokon eléggé úgy tűnik, hogy a posztok többsége különböző “ez normális, nagyon izgulok, hogy nem az” típusú poszt. Amiről terhesen, gyereket nem látva is esélyesen megmondtam, hogy semmi baja. Vagy itt hány darab pozitív/negatív terhességi teszt van, ahol pozitívat látnak negatív helyett? Na én idáig nem akarok eljutni.


22 Én a “mondja el, aztán úgyis becsukom az ajtót” elvet alkalmazom, kevésbé offenzív. De az betett, amikor már a férjem is felvetette, hogy ha én nem akarok, akkor ő itthon marad a gyerek három éves koráig (főképp azért, mert én meg félállásban akartam eddig visszamenni, de ha meg akarnánk élni, akkor főállásban kéne így). Anyósom azért tudja, mert megkérdeztem akar-e ő gyeden maradni, a rokonok tőle tudják. A csoportvezető meg azért, mert ugye meg kellet mondani mikor megyek vissza, és ők úgy számolnak a munkaerővel. A barátok meg nyíltan rákérdeztek, hogy mi hogyan tervezzük.

2023. szept. 26. 11:09
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szoptatsz, akkor a gyereknek gyakorlatilag mindegy, hogy az apja vagy az anyja marad otthon vele, csak legyen egy elsődleges gondozója, aki nem fél szívvel, fél lélekkel csinálja a dolgot, hanem ráfigyel, nem a munkára.

Azaz, ha vissza akarsz menni, tényleg jobbat tennél vele, ha teljesen visszamennél és az apja maradna vele otthon, nem pedig egy se...el akarnál megülni két lovat.

Az, hogy "külföldön" mi van... Egyrészt külföld nem egy ország, nem egy rendszerrel. Másrészt, ahol nagyon rövid ideig van fizetett vagy fizetetlen ellátás, ott se tetszik bizony mindenkinek, sokan "lázadnak", sokan inkább hagyják teljesen a francba a munkát és még a gyerek iskolás korában is otthon vannak. Ez is "külföld".

2023. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudom te milyen környezetben élsz, hogy őszinte legyek. A kislányom 7 hónapos korában terveztem visszamenni dolgozni. Heti egy-két alkalomnal 3 óra fix oktatás, plusz némi háttérmunka, de amit fixen távol kell töltenem, az az oktatási idő. Végül nem mentem, mert költöztünk és egyszerűbb volt ezt munka nélkül lehozni. A következő félévben, a kislányom 13 hónapos korában mentem vissza végül dolgozni, de akkor még nagyon kicsinek éreztem a bölcsihez, így vagy a férjem marad itthon ezeken a napokon (szabit vesz ki), vagy nagyizik, vagy ha kell akkor van fizetett segítségünk.

A környezetem 100% támogat. A szüleim örülnek, hogy többet lehetnek az unokájukkal, a férjem szereti, mert őt ez kapcsolja ki a munka világából, engem meg a munka kapcsol ki a háztartásbeli világból, vagyis mindenkinek jó. A barátaink nem foglalnak állást, aki mégis, az azt mondja hogyha lenne ilyen lehetősége, ő is dolgozna, vagy dolgozott volna gyerek mellett. A főnököm nő, ő is támogat. Ha valami gebasz van tologathatom az óráimat, vagy megtarthatom online és minden alkalommal elmondja, hogy tudja milyen jó kimozdulni, neki is van három gyereke...

Szóval én lehet másik bolygón élek, de soha senkitől nem kaptam egy bántó, vagy értelmezhetetlen megjegyzést sem, igaz nem is dörgölöm pl. ismeretlen emberek orra alá, hogy dolgozom, nem kérek megerősítést és elfogadom az ellenvéleményt is.

Mellesleg hülyeségnek tartom, hogy azt mondod azért akarsz dolgozni, hogy kevésbé aggódj. Ha paramami vagy, a legjobban azért fogsz aggódni, mert "idegen" vigyáz a babádra. Az aggódás és az agyalás ugyanúgy megmarad, de az kétségtelen, hogyha anyuka kiegyensúlyozott és boldog, az az egész család előnyére válhat. Sokan az anyaságukban is ki tudnak teljesedni és én ezt őszintén irigylem. Én nem ilyen vagyok és küzködtem ezzel, amíg csak a gyerekünk ellátása volt a feladatom. Nekem mentálisan jót tesz a munkámmal foglalkozni, mert szeretem, más meg el sem tudja képzelni. Ez ilyen. Szerintem simán el lehet fogadni mindkét álláspontot.

2023. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

"Azért zavar, mert annyira nyomják, hogy elbizonytalanodom.



Eleinte nem zavart. Sajnos kevés az önbizalmam alapból és könnyen elbizonytalanodom. Ezt elég biztosan éreztem (érzem), hogy így kéne csinálnom, de nem szoktam hozzá, hogy ekkora ellenszélben kb. nulla támogatással kellene véghezvinnem (a férjem is egyre bizonytalanabb, mert az anyja őt többször annyira pressziózza, mint engem)"


Na pont ezért vagy/vagytok gyerekstátuszban.

Majd ha férjed nem bizontyalanodik el az anyja hatására, helyette támogat, te neked nem lesz önbizolhiányod függetlenül van e ellenszél vagy sem..na majd akkor leszel teljes értékben felnőtt.

Jelenleg csak egy ijedt kislány vagy aki egy helyben vergődik, mert senki nem bólogat vele együtt.


Végképp vicces, hogy a baráti társaságban sem mered nyíltan vállalni, mert félsz konfrontálódni.

Milyen barát az aki nem képes elfogadni a másik nézőpontját, véleményét?

2023. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!