Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki...

Miért gondolja mindenki itthon, hogy nem lehet valaki jó anya, ha a gyerek egy éves kora előtt vissza akar menni dolgozni?

Figyelt kérdés
A férjem családjában mindenki azt hitte, hogy rossz anya leszek és nem érdekel majd a gyerekem. Miért nem lehet elfogadni, hogy úgy is lehet jó anyának lenni, ha korán elkezdek dolgozni, sőt néha a babának is jobb, ha nem egy depressziós anyával van otthon? Miért gondolják az emberek, hogy valaki rosszat akar a gyerekének, ha vissza akar menni dolgozni? Miért nem hisszük el, hogy van, akinek van annyi önismerete és önkritikája, hogy tudja, hogy csak akkor tud kiegyensúlyozott lenni, ha van más, amivel el tudja magát foglalni? És miért akarjuk az embereket meggyőzni róla, hogy a gyereknek jobb, ha otthon van az anyjával, amikor néha se az anyát se a gyereket nem ismerjük?
2023. szept. 26. 07:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy igen, attól még fogsz aggódni,mert dolgozni mész. Majd munka után. Amit viszont én nem értek,hogy az miért baj,ha az apja marad akkor vele otthon? Ez tök jó, dolgozhatsz amit szeretnél,de a gyereknek is ott lesz a másik szülője. Legalább a másik szerető fél maradna addig vele. Ezzel mi a bajod? Ennél jobb ötletet.
2023. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
39%

A kommentem valószínűleg le lesz pontozva, de nem érdekel...

Az USA-ban élek és itt általában 6 vagy 12 hét fizetetlen szülés szabadság van. Én 4 hónapot kaptam!! Nem tudok mit tenni, vissza kell mennem dolgozni. Ha ettől lenne valaki szar anya akkor az USA-ban elok 90% rossz anya...

Személy szerint nekem nem tetszik az, hogy nem tölthetek több időt otthon, de mint felelős szülő nekem gondoskodnom kell arról hogy a ház, rezsi és minden más fizetve legyen, és ráadásul a bölcsi sem olcsó. Fizetésem kb fele arra megy, de még mindig jobban megeri így, mert 1 fizubol nem lehet itt megelni.


Egyébként nem mindenki bírja a bezartsagot, barátnőm pl ezért ment vissza hamarabb dolgozni. Az anya-gyerek kapcsolata tökéletes és mindenki kiegyensúlyozott.

2023. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
32 csak ne felejtsd el,hogy MO nem az USA...
2023. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
83%

"mert 1 fizubol nem lehet itt megelni."


Dehogynem meg lehet. Csak te nem élsz meg. Ne általánosíts! Nekem konkrétan a részlegvezetőm döntött úgy, hogy bizony tojik arra, hogy mennyi szülési szabit enged a cégünk anyavállalata, maradt a gyerek 10 éves koráig és akkor visszament a konkurenciához dolgozni részmunkaidőben.

2023. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

28, 31: Igaziból ti is rögtön feltételezitek, hogy 1) nem fogok szoptatni 2) nem akarok időt tölteni a gyerekemmel 3) nem fogom szeretni.


Azért főállásban visszamenni dolgozni olyan helyre, ahol annyit keresek, mint a férjem (az elmúlt hat évben az ő karrierjét építettük, pl. mikor vezetővé akartak kinevezni, akkor kövi hónapban felmondtam mert mentünk külföldre a férjem munkája miatt egy évre), nem ugyanaz, mint négy órában dolgozni egy nyugis munkahelyen. Így én majdnem felét keresem az ő fizetésének.


29 A férjem egész családjában a nők óvónők vagy tanárok, ott is többen nem mennek vissza dolgozni olyan 8-10 évig. Helyette összejárnak heti többször, moziba járnak meg színházba és VR-oznak a gyerekekkel (a hat éves -ovis - gyerekek is annyira profik benne, hogy az anyjukat megverik egyes játékokban, én meg 1-es szinten maradtam legutóbb, miközben ők valami huszonakárhányas szinten tartottak egy mászkálós-öldöklős kooperatív játékban, mikor ott voltunk legutóbb).


A csoportvezetőmék meg négy gyereket terveznek, most tartanak háromnál és nagyon büszke rá, hogy milyen nagy házat építettek (valami 200 nm-t). De szentül hiszi, hogy meg fogom gondolni magam.


A barátokkal meg nem annyira közeli barátok, hanem a férjem kollégája és a felesége, akikkel jóban lettünk (nekem a barátnőimnek nincs gyereke, én vagyok az első, akinek lett), így nem szívesen kezdesz el mélyen elbeszélgetni ilyen témákról.


32. Köszi, hogy bevállaltál egy ilyen kommentet, tényleg le lettél pontozva :(


34. Mármint neked is az USA-ban van a részlegvezetőd? Mennyi ember írogat az USA-ból, ide?

2023. szept. 26. 18:31
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
34-es: azt mond neked valamit, hogy multi? :)
2023. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a 34-es voltam.
2023. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Értem, nálunk is vannak kollégák az USA-ban, de általában ahol eddig dolgoztam a sima alkalmazottak főnökei azonos országban voltak és csak vezetői szinten volt ország váltás.


Más munkahely gondolom :).

2023. szept. 26. 18:51
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

"sima alkalmazottak főnökei azonos országban voltak és csak vezetői szinten volt ország váltás"


Itt is. Csoportvezető vagyok. Az "alattam" dolgozók velem egy országban, egy irodában, a részlegvezetőnk és a managment nagy része az USA-ban.

2023. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
21%

29 vagyok. Hát jó, de az hogy őket ez boldoggá teszi is teljesen rendben van. Ahogy az is rendben van, hogy téged az tesz boldoggá, ha visszamész dolgozni. Az a lényeg, hogy a ti KIS családotok (nem a nagy, nem a haverok) hogyan érzi jól magát és ha ti úgy, hogy dolgozol, akkor szerintem kutya kötelessége ezt a környezetednek elfogadni. Ha segíteni nem tudnak akkor pedig legalább csendben maradni és nem hátráltatni a hülyeségeikkel.

Szóval szedd össze magad és tarts ki az elképzeléseid mellett. Az viszont szerintem fontos, hogy azt is merd felvállalni majd, ha esetleg tényleg meggondolod magad, vagy úgy érzed mégsem ez a helyes út. Az sem egyszerű lépés, de úgy döntsetek mindig, hogy az a ti kis családotoknak jó legyen! Pl. ha érzed, hogy a babád nincs el mással, akkor nincs értelme erőltetni, az nem jó sem neki, sem neked.

2023. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!