Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név lenne a legjobb...

Melyik név lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Vezetéknév: Földi

Nevek: Petra, Eszter, Luca, Hanna, Flóra, Ilona, Inez, Bernadett, Franciska, Marcella, Etelka, Luna, Ágnes, Abigél, Hajnalka, Fruzsina, Gyémánt, Hannaliza, Liza, Judit, Klaudia, Mariann, Midori, Natália, Ninetta, Norka, Renáta, Violetta, Lotti, Zorka.



2023. szept. 28. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Luna és Gyámát ne, beszélő nevek, viccesek, Midori nagyon idegen, nem tetszik. A Földi Flóra nekem túl rókarudisan hangzik, pedig a kedvenc nevem. A többi jó.
2023. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyámát=Gyémánt, nagyon ügyes vagyok :D
2023. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem az Eszter tetszik csak ezek közül, bár félnék, hogy földieszterből földieper lenne. Ha meg apa nem japán, akkor nem is értem a Midorit.
2023. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Földi Petra, Földi Abigél, Földi Natália. Ezek közül választanék.
2023. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Földi Petra

Földi Luca

Földi Hanna

Földi Zorka

2023. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is Földi vagyok. Esztert ne, mert biztosan földieprezni fogják. Tapasztalat, bár nem ez a nevem, de még így is. :)

A Petra nem rossz hozzá szerintem.

2023. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ami tetszik: Abigél, Natália, Renáta, Mariann(a)


semmi pénzért nem adnám: Gyémánt, Midori, Norka, Liza, Hannaliza, Lotti, Luna


a többi semleges


esetleg Heléna, Henrietta?

2023. szept. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Petra: földi kőszikla😃. Kicsit furcsa, de ha nem gondolunk bele a név jelentésébe, jó lehet.

Luna: földi Hold. Ez olyan visszás, eleve idegenül is hangzik, a magyar vezetéknévhez nem igazán illik.

Gyémánt: földi gyémánt. Remélem, nem kell magyaráznom, miért nem jó ötlet.

Eszter: bocsi, ezzel a névvel nagyon rossz viszonyban vagyok, ezért erről amúgy is próbálnálak lebeszélni (de ha neked tetszik, ne az én véleményem számítson), de csillag a jelentése, annyi előnye van a Lunával szemben, hogy legalább nem idegen a hangzása, a Földi vezetéknévhez jó lehet, nekem eszembe se jutott volna az eper.

A Midori túl idegen a vezetéknévhez. Amúgy a jelentése az, hogy zöld. Földi zöld... habár ennek a névnek a jelentését tuti jóval kdvesebben tudják, mint a többinek. Földi Midori. Hmm, amúgy aranyos név, de sajnálom, így annyira nem.

A Hajnalka se igazán tetszik, ez szimpla ellenszenv a névvel.

A Mariann, az Ilona, az Etelka és az Ágnes szerintem túlságosan ,,idős" nevek, én nem tudom gyereken elképzelni, az első 2-t max 70+-os nőn tudom elfogadni, de ugyebár attól is függ, mennyire vagyunk hagyománytisztelők: én szinte egyáltalán nem vagyok.

A Luca, a Liza és az Inez név szerintem picit talán rövid a vezetéknévhez, az Inez nyelvtörős is (Földiinez kimondva), és állítólag a mgh-ra végződő vezetéknevekhez jobban illik a msh-val kezdődő keresztnév. (Ezzel az érvvel még az Abigélt zárnám ki)

A Franciska meg a Fruzsina tetszik, hogy alliterálna a vezetéknévvel, a Flóra viszont tényleg nem hangzik jól vele :/

A Lotti rímelne a vezetéknévvel :D Földi Lotti, tök aranyos, más kérdés, hogy nektek ez tetszik-e (nekem amúgy igen).

A Norka meg a Ninetta csak akkor jöjön számításba, ha elfogadtátok, hogy pár családtagtól kapni fogjátok az ívet elég rendesen... újhullámos neveknél ez megszokott, ne vegyétek magatokra, de elkerülhetetlen, hogy beleszóljanak páran.

Kedvenceim: Földi Fruzsina, Földi Franciska, Földi Renáta, Földi Petra, Földi Klaudia, esetleg a Földi Violetta.

Kíváncsi vagyok, végül mire esik a választásotok, és ne felejtsétek: mi csak idegenek vagyunk, ne gondoljátok, hogy a mi véleményünk annyira számít: ha Hajnalkát szeretnétek adni a gyereknek (amely nevet továbbra se bírok elviselni), akkor is azt adjátok! Én nagy valószínűséggel nem is fogok vele találkozni se :D

2023. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Eper
2023. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hajnalka.
2023. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!