Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor otthoni környezetben...

Amikor otthoni környezetben lévő korrepetálásra, fejlesztésre (mozgás, iskolai, óvodai stb.) viszed gyermekedet, megvárod ott vagy addig elmész valahova?

Figyelt kérdés

Mi illik, mi nem? Viszem gyermekemet 60 perces magán fejlesztő foglalkozásra, ami egy saját otthonban van. Illene ott maradnom, vagy nagy baj, ha addig elmegyek a közeli boltba? Ti ezt hogy csináljátok? A kérdésem azoknak szól, akiknek ez releváns.

Köszönöm nektek a válaszokat



2023. szept. 29. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkell kérdezni aki korrepetálja,mert lehet zavatod ha ott vagy,így azt kéri menj majd a gyermekedért.
2023. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy szeretné, mármint a fejlesztő. Több mint valószínű, hogy nem is szeretné hogy ott légy.
2023. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ötödikes a fiam, angolra és focizni jár. Én csak elviszem és megyek is tovább. Sosem maradtam ott egy ilyen foglalkozáson sem.
2023. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1.5 órás fejlesztése lesz a kisfiamnak. A fejlesztő kifejezetten javasolta, hogy menjek el addig ügyet intézni, de érjek vissza a vége előtt 5 perccel.

Nyugodtan kérdezd meg te is a fejlesztőt! (Logopédus vagyok és én biztosan engedném, csak tényleg érj vissza időben.)

2023. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kitana. ***** válasza:
100%
Engem otthagytak anno, sose várt ott anyám.
2023. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
persze, persze, időben visszaérnék, köszönöm a válaszokat. Úgy is lehet, hogy a fiam csak most lesz 6 éves? Nem iskolásról van szó? Ott van egy köpésre a bolt, simán visszaérnék. Igen, az eszembe jutott nekem is, hogy nem is szeretné, ha ott maradnék és "hallgatóznék"
2023. szept. 29. 14:19
 7/11 A kérdező kommentje:
na, jól megfogalmaztam. Tehát nem iskolás a gyermekem, csak nem akartam először leírni.
2023. szept. 29. 14:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen vittem lányomat logopédushoz, kifejezetten kérte a fejlesztő, hogy ne legyek ott. Sőt, "be se engedett", ami nekem kifejezetten furcsa is volt, mert ugyan 5 hónapos kora óta hordtam ide-oda, 1 éves korától kint kellett várnom, de sose egyből, csak miután összebarátkoztak a gyerekkel. 🤷

(Mondjuk be se vált ez a hölgy).

Idősebb gyerekeknél jellemzőbb, hogy egyből csak a gyerek megy be.

2023. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Én mindig ott maradok, főleg, ha nem a belvárosban van a hely, egyszerűen nem tudok sehova menni egy óráig, csak pénzt költeni. Max akkor megyek el, ha valamit kifejezetten vennem kell, vagy hiányzik egy forrócsoki vagy egy hideg mentes víz.


Ha ott vagyok egy különórán olvasok, vagy tanulok, vagy hallgatózom. Ha először vagyok ott, akkor ebben semmi szokatlan nincs, ha többedszer, akkor már csak elfoglalom magam. Pl szolfézson mindent hallok, de már régóta nem figyelek, mert minden oké mindig, ismerem a tanárt. Nyugis, van wifi, kényelmes, külön van szülőknek hely, ott szobrozunk többen:)


Fejlesztésen volt egy külön szoba, ahol várhattam, mikor volt több helyen fejlesztésen mindegyiknél volt, egy nő volt csak, aki mondta, hogy ha lehet inkább menjek el(ő olyan is volt, hogy 4x volt a gyerek nála, nem volt szimpatikus).

2023. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Általában elvárják a magántanárok, hogy a szülő menjen el a lakásból az óra tartama alatt.

A gyerek sokszor nem a tanárra figyel, hanem a szülőre, ha ott van. Ráadásul a tanárt is zavarhatja, hogy ott ülsz és kvázi kontrollálod.

9-re reagálva: senkit nem érdekel, hogy a szülő addig mit csinál. Ülhet az autójában is, vagy sétálgathat a környező utcákban. Az se érdekel senkit, hogy adott esetben zuhog az eső. Ezt a szülőnek kell megoldania ill. elviselnie.

2023. szept. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!