Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetemistaként szeretnék...

Egyetemistaként szeretnék korrepetálást vállalni angol nyelvből. Szülőként milyen tanácsot tudnátok adni?

Figyelt kérdés
Anglisztika szakos vagyok és igazából egy tök jó lehetőségnek tartanám a korrepetálást. Egyrészt érdekel és szívesen segítenék másoknak a nyelvtanulásban. Másrészt pedig idővel ez akár egy teljesen jó pénzkeresési lehetőség is lehet majd, hiszen legalább kapcsolódik a szakomhoz és rugalmas, könnyen beilleszthető az időbeosztásomba. Viszont még teljesen kezdő vagyok és nem tudom, hogy merre, hogyan induljak el. Belenéztem pár facebook csoportba, de az inkább picit elbizonytalanított, mert rengeteg tanári végzettséggel és több év tapasztalattal rendelkező ember is vállal magánórákat, korrepetálást... vannak többen anyanyelvi beszélők is vagy akik éveken keresztül külföldön éltek, de még egyetemisták hirdetéseiben is mindig ott szerepelnek a "több év tanítói tapasztalattal rendelkezem..." kezdetű mondatok. Nekem pedig ugye nincsenek ilyen referenciáim, nincsen még végzettségem (tanári ugye nem is lesz), tapasztalatom és kapcsolataim. Nem tudom, hogy hogyan kellene elkezdenem vagy hogyan találhatnék egyáltalán egy diákot is. Én is voltam még a másik oldalon, tehát magam is tisztában vagyok vele, hogy az sokkal vonzóbb, ha valaki már tapasztalt, jó híre van stb., ezért vagyok nehéz helyzetben. Maximum annyit tudok tenni, hogy ingyen és majd később is csak olcsóbban vállalok órákat, de sokan szerintem sokan akár úgy vannak vele, hogy több pénzt is hajlandóak kifizetni a minőségért cserébe, tehát lehet ez nem lenne elég.
2021. máj. 27. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Az a legtisztább, ha az első tanítványaid ingyen vállalod. Ha megy és eredményes amit csinálsz, akkor majd ajánlani fognak más családoknak és nem kell vacakolni hirdetéssel.

Én ugyan se tanár, se egyetemista nem vagyok (bár ez utóbbi voltam), de ismerősöm gyerekének segítettem ingyen kémiából, mert nagyon erős vegyészes suliból kerültem ki, épp nem kellett dolgoznom sem, az ismerősöm meg nem értett semmit a kémiához. A tanulás annyira jól sikerült, hogy őt folyamatosan érdeklődtek felőlem, de én ugye nem tudok tanítványokat vállalni, meg nekem nem is érné meg.

2021. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Legyen rengeteg gyakorló feladatod és csak az épp nálad lévő diákra fókuszálj.

Lányom is járt tanárhoz, ám kb semmi papírja, tankönyve nem volt a tanárnak, szóval a sulis könyvből dolgoztak. Ezzel csak az a baj, hogy ezt amúgy is megoldották a suliban.

2021. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél felkészült feladatokkal, esetleg az elején vállald be alacsonyabb áron, mint a tapaaztaltabbak. Így lesz, aki inkább téged választ emiatt, lesz tapaaztalatod, és ha jól megy, akkor emelhetsz.
2021. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Javaslat:

A kicsiket (úgy 6. osztályig minimum, de inkább a teljes általános iskolát) hanyagold, hogy velük tanulhass, fontos a pedagógia, a módszertan. Ezt nem ismered, tehát nem fogsz tudni velük megfelelően tanulni.

Amit érdemes vállalni, az az "együtt tanulás". Középiskolásoknál a házi feladat ellenőrzése, napi tanultak, nyelvtan átnézése, felkészülés a következő órára, társalgás az adott nyelven...

Általánosan elmondható, hogy egy nagykamasz sokkal inkább elfogadja a nála alig idősebb fiatalt (fiatal felnőttet) a tanulásnál, mint a szülőt, vagy magántanárt.


Árban pedig lényegesen a nyelvtanárok alá kell menned, hiszen nem tudod garantálni, hogy TANÍTANI is tudod a gyereket.

2021. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

Még azt hozzátenném, hogy beszéltesd sokat a gyerekeket. A suliban erre nem helyeznek akkora hangsúlyt mint kellene

2021. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél felelősségteljes, összeszedett! Készülj fel az órákra. Nem elég, ha van nálad egy halom random gyakorló feladat, meg kell tervezni az órát, hogy valahová vezessen. Figyelj a szülők igényeire, és alkalmazkodj. A gyerekemet 2 hónapig tanította online egyetemista, unalmas volt, vontatott, folyamat rögtönzött, elfelejtette az időpontokat, késett, rossz volt a nete is, folyton kidobta. Próbáld elkerülni ezeket a hibákat, kérj folyamatos visszajelzést. Ha van lehetőséged, hospitálj valahol.
2021. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Hát igen, itt jön az, hogy nincs szakmódszertani ismerete, ettől persze még taníthat, ha tud.

Alaposan nézze meg kit vállal el, mert számlát biztos nem ad és előfordulhat, hogy egyszer bekopog a NAV.

2021. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: sok egyesület van, ahová be tudsz csatlakozni (akár személyesen vagy online) korrepetáló programba önkéntesként. Az önkéntes munkáért persze nem kapsz fizetést, de élesben kipróbálod magad, meglátod, hogy egyáltalán mennyire van affinitásod az egészhez, mennyire tudsz szót érteni a diákokkal, hogy bírod türelemmel. Máris szerzel egy kis tapasztalatot, referenciát és ha tényleg ezt akarod csinálni, tudni fogod. (Szintén anglisztikás, én így kezdtem, évek óta csinálom az egyetem mellett, egy részét a mai napig önkéntesként.)
2021. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

8-as Esetleg tudsz mondani ezzel kapcsolatban pár infót? Ez érdekes lehet, én is szívesen kipróbálnám csak még nem hallottam ilyen lehetőségről, de utánanézek én is.

2021. máj. 28. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Guglizz rá, hogy önkéntes korrepetálás. Sok sikert!
2021. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!