Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki hasonlóan rossz...

Van, aki hasonlóan rossz helyzetben volt munkahely terén? Ez járható út szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit elvesztem a neten található információk közt és hátha itt valaki jobban ért a témához. :) Jelenleg határozott munkaszerződésem van, ami 2024.03.31-én jár le és valószínűleg nem fognak hosszabbítani, mert május végén fogok szülni. Ha jól tudom 42 napig még jogosult vagyok a CSED-re, ami azt jelenti, hogyha május 12-ig megszületik a kicsi akkor az még jó, viszont arról sehol sem találtam infót, hogy ebben az esetben is lehetséges-e 28 nappal hamarabb igényelni vagy a 42 nap csak akkor érvenyes, ha május 12-ig megszületik a baba?


Ha ez esetleg nem működőképes akkor, ha minden igaz munkanélküli járulék is beleszámít, amire biztos, hogy jogosult vagyok, viszont akkor minimálbérrel számolnak és nem a jelenlegi bérremmel. Szerintetek ebben az esetben hogyan a legjobb eljárni?


2023. szept. 29. 15:14
 1/8 babyboom567 ***** válasza:
91%
Menj el álláskeresésire,és akkor jár minden.Mert méltányossági alapon egyáltalán nem biztos ,hogy megadják.És ha nem,akkor csak gyes jár.Nem lehet a cégeddel beszélni, hogy csak arra a 2 hónapra hosszabbítson?
2023. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is megszívtam. Nekem folyamatos volt a munkaviszonyom, csak nagyon utáltam a munkahelyem, így terhesen váltottam, hogy ne táppénzre menjek hat hónapra.


Az új helyen tudták, így is felvettek, csak épp 5 nap híján nincs meg a 3 hónap + 180 nap. Így a fele a csedem. A baj ezzel, hogy csak hosszabbítani tudsz, mert mindenképp az új munkáltató is újra indítja a számolást.

2023. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vicc amúgy, hogy kb. 3 milliót buktam azon, hogy végig dolgoztam és nem táppénzre mentem :/
2023. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Nem tudok a munkáltatóval egyezkedni, mert multi és nem az emberorientált fajta.

Tudom, hogy álláskeresésivel működik, de akkor minimálbérrel számolnak és így majdnem 200 ezer ft-tal kevesebb lenne a CSED-em.

2023. szept. 29. 17:33
 5/8 Bogica0616 ***** válasza:
Viszont ez van mint opció. A munkanélküliről tudsz majd kapni csedet és gyedet. Méltányosságból azt hiszem gyed nem is jár, ha a párod jövedelme jó, nem hiszem, hogy megadják méltányosságal.
2023. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést pár napja is feltetted már és ott is kaptál hasznos válaszokat. Ha meg sem próbálod megbeszélni, hogy hosszabbítsanak 2 hónapot, akkor biztosan nem is fognak. Vannak normális munkahelyek. Nálunk pl a főnök asszony mindenkinek hosszabbít addig, hogy ellátást kapjon. Olyan is volt, hogy valakit visszavettek...és 2600 főt foglalkoztató helyen dolgozom. Egy próbát szerintem megér a kérdés.
2023. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 babyboom567 ***** válasza:

De még mindig jobb kapnod "normális" csedet+ gyedet,mint várni a méltányossági ellátásra,és ha meg nem adják meg pofáraesni a 25ezer gyessel.

De te tudod.Igen,tudom, szívás,de most a kevesebb több,hidd el.

Jah, és ez csak feltételezés,hogy beleférsz a 42 napba,mert azt írod május végére vagy kiirva. Hát simán lehet túlhordod,és bukó minden.

Szerintem próbáld meg a hosszabbítást,csak nyerhetsz vele.Nem kell köntörfalazni, jópofizni,odamész xy igazgatóhoz,és megkérdezed,hogy Kedves Horvát úr, ez meg ez van ,van e mód rá, hogy 2-3 hónapra meghosszabítsák a szerződésem, hogy normális ellátást kapjak?

A. válasz, természetesen meghosszabítjuk kedves piroska! itt nincs

teendőd.

B. kedves piroska, sajnos nem tudjuk meghosszabítani,mert blablabla.Itt a teendőd, hogy elmész álláskeresésire.

2023. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a 42 nap az a TBre vonatkozik, de élő jogviszonyod kell legyen a szülés napján, az így nem lesz...
2023. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!