Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MIt tehetek ha határozott...

MIt tehetek ha határozott idejü munkaszerzödésem van (6hónap) és terhes lettem (8 hetes) kirughatnak betegállomány alatt? 3 hete dolgozom ezen a munkahelyen Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos simán kirúghatnak, ha próbaidőn vagy. A határozott idejű szerződés pedig megint csak nem túl kedvező. :(
2009. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is határozott idejű szerződésem volt mikor terhes lettem. A szerződés lejártáig nem rúghat ki, viszont ha lejár, akkor onnantól kezdve nincs védelem és valószínűleg nem alkalmaznak tovább, ha csak nem olyan rendesek, hogy kapsz egy határozatlan idejű szerződést. :(
2009. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen sajnos itt a határozott idejű szerződésen van a hangsúly.Amint lejár másnaptól már nem vagy biztosított, ahhoz pedig hogy a szülés után jogosult legyél a juttatásokra biztosítottnak kell lenned. Ha a szerződésed lejár és nem tudják hogy terhes vagy akkor két lehetőséged van ugye: vagy kapsz ismét egy határozott idejűt vagy egy határozatlant. Ha határozatlan akkor nyert ügy, ha határozott akkor: nyersz újabb időt a szülésig a biztosítottságod felé. Ha pedig most elküldenek akkor használd ki a passzív táppénzt /sajna már csak 30 nap/, utána munkanélkülit. Igaz nem írtad hogy előtte dolgoztál-e illetve mennyit, de ha jogosult vagy a munkanélkülire a szülésig akkor megkapod a TGYÁS-t/GYED-et.
2009. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én úgy voltam,hogy decembertől júniusig határozott idejű szerződésem volt.februárban terhes lettem.nem szóltam senkinek,és szerencsére el tudtam palástolni a dolgot.kicsit visszafogtam magam,de nem vetetk észre semmit.megvártam a szerződéshosszabbítást és után mikor már tudtam,hogy újabb határozottat kapta,(decemberig)akkor bejelentettem,hogy kisbabám lesz(majdnem 6hónapso voltam)még dolgoztam másfél hónapot és táppénzre mentem.Így kaptam tGYÁST?majd passzív GYEDET.mert ugye szó nélkül nem hosszabbítottak újra decemberben.
2009. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

engem most küldtek el 6 hónap után, 7hetes terhesen, ugyanígy lejárt szerződéssel. valójában nem tudom, hogy jogos-e, most járok utána. az én elgondolásom szerint nem tehetnék meg, mert tök mindegy, miért akar elküldeni, mivel terhesen senki nem venne fel dolgozni, ezért védett vagy. ez tudom, hogy határozatlan időre így van, de határozott esetében sajnos nem.


Szerintem ha olyan az állásod, hogy nem túl megerőltető, akkor próbáld kihúzni hosszabbításig úgy, hogy nem mondod el senkinek. Ha szerencséd van nem fog annyira meglátszani és talán a rosszul létek is elkerülnek. Esetleg ha rendes a főnököd, megbeszélheted vele, de ezt kevésbé ajánlom, kiindulva az én főnökeimből...


Én pénztáros voltam, és mivel már volt egy vetélésem

nemrég, azonnal elmentem táppénzre. Nem is lett volna baj, de ahogy megtudták, hogy babám lesz és ezért vagyok otthon, rögtön elküldtek. Pedig nekem csak pár napon múlott, mert már elő voltak készítve a papírok szerződés hosszabbításra.

2010. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!