Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyós miatt menjen a pici...

Anyós miatt menjen a pici bölcsibe? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kislányom 18 hónapos lesz, már a születésekor megbeszéltük, hogy nem megy bölcsibe, itthon maradok vele.

Hónapokkal ezelőtt viszont anyósom felmondott az akkori munkahelyén, és azóta nem dolgozik. Ötvenakárhány évesen nem is könnyű találni, de a nagyobb baj, hogy nem is akar, ha mi ajánlunk valamit, arra mindig van valami kifogás.

Viszont így nekünk kell eltartani őt is, ez hosszú távon nem fog menni a férjem fizetéséből.

A férjemet is bántja a dolog, mert a gyereknek is a legjobbat szeretné, de persze az anyját sem hagyhatja éhen halni.

Tanácstalan vagyok, és haragszom ezért.

Ti mit tennétek?



2015. dec. 12. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom onnantól van gond, amikortól csak sima GYESt kezdenél el kapni GYED helyett, ugye?

Én halál nyugodtan megmondanám, hogy készüljön, mert pár hónap múlva csak úgy tudnánk támogatni, hogy a gyerek rovására menne és erre nem vagyunk hajlandók. Biztos nem változtatnám meg azért az elképzelésem, mert nagyi lusta dolgozni. (Nyilván más lenne ha lebetegedett volna v ilyesmi, de így h lenne lehetősége de nem teszi, akkor te miért is támogatnád? Neked is lenne lehetőséged de nem fogod tenni a gyerek rovására és kész.)

Amíg nem zárjátok el a pénzcsapot és nem lesz rákényszerítve hogy dolgozzon, addig úgyse fog. Én már most csökkenteném szép lassan a támogatást, azzal az indokkal h félre kell raknotok a GYES-es időszakra. Ja és megmondanám, h mennyi az annyi, ugye nem gondolja komolyan h 27ezerből még neki is jut?

2015. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Együtt is éltek vele?Itt a férjed a kulcs.Ha neki fontosabb az anyja,akkor összecuccolsz a gyerekkel,mégy anyukádhoz és remélhetőleg észhez tér.Ezt az anyós direkt csinálta,hiszen ő mondott fel.El sem tudom mondani mennyire felháborít az ilyen sztori,mikor anyós miatt szívni kell,és a fiatalok is azt nézik,hogy neki is jó legyen,ahelyett,hogy kirúgnák a pi**csába.Engem nem érdekelne,ha éhen halna sem.Szemét dolog ilyet mondani,de néha áldom az eget,hogy az enyémek meghaltak,nem sokkal azután,hogy megismertem a férjemet.
2015. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

miért kéne eltartani egy 50akárhány éves nőt? először is jelentkezzen be a munkanélkülire, onnan kapni fog ellátást, nem is keveset, az előző fizuja 70%-a azt hiszem. azt 3 hónapig kapja, közben kiközvetítik majd olyan munkahelyre amit el kell vállalnia.

nem kell jótékonykodni anyóssal sem, van még pár éve, biztassátok, hogy dolgozza azt le, különben nem lesz nyugdíjja és élete végéig plusz egy főt kell eltartanotok

2015. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Vagy bölcsi helyett a nagyi vigyáz rá, és te meg mész dolgozni- bár én is inkább azt választanám, hogy megmondom neki, nem tudjuk eltartani őt is, vagy talál munkát, vagy sajnálod, de a gyerek rovására nem fogod támogatni az ő lustaságát.
2015. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, onnantól lesz gond, ha majd csak a Gyest kapom, csak már most elkezdtünk számolgatni, mert nem szeretném megvárni az utolsó pillanatokat.

Szerencsére nem együtt élünk anyóssal, ő a férjem lakásában lakik, így annak a rezsijét is fizetni kell.

A férjem is hetek óta ezen rágódik , veszekszik az anyjával, de hiába.

Azt is elmondtuk, hogy 26ezer forintot fogok kapni, az nem elég semmire, de ő mindig csak annyit mond, hogy majd lesz valahogy :(

2015. dec. 12. 13:17
 6/16 A kérdező kommentje:
A nagyi vigyázzon rá, több okból sem kivitelezhető, egyrészt mert nem szeretném,mert ha találkozunk sem tud mit kezdeni a gyerekkel, nem játszik vele, csak etetni akarja egész nap, másrészt mert 100km-re lakunk egymástól.
2015. dec. 12. 13:23
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy tudom, hogy nem kap munkanélküli segélyt ha ő mondott fel, de lehet tévedek.

Azért 50 évesen még nem lehetetlen munkát találni, menjen takarítani, vagy gyárba, wc-s néninek, akármi... Nehogymár ti tartsátok el.

2015. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Mivel a férjed lakása, gondolom azért fizetitek azt a rezsit is, nehogy egy felhalmozódó tartozás miatt végül elárverezzék.

Azt hiszem felszereltetnék előre fizetős mérőórát a lakásba, villany és talán gáz vonatkozásában is van ilyen lehetőség. Ez esetben csak amennyit magának feltölt, annyit tud lefogyasztani, így nem lennének kifizetetlen csekkek. Vizet valószínűleg egyedül nem sokat fogyaszt, de azt 1-2 havi tartozás után le is szűkítik, persze van még közös költség is, ha társasházban lakik, de talán a villany és a gáz a legnagyobb horderejű rezsikiadás. Ha egyedül lakik és rá lesz szorulva, vagy keres munkát, vagy kér segélyt és megy közmunkára.

Biztos, hogy nem vállalnám magamra az ő eltartását is, utána egész életetekben ez lesz és rámegy a kapcsolatotok. Tesóméknál ugyanez volt, azzal a különbséggel, hogy nem volt gyerek, a bátyám legatyásodva költözött haza anyukámékhoz, a stabilnak tűnő kapcsolatát felszámolva, mert több év után kilátástalannak tartotta a helyzetét.

2015. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell eltartani egy 50-es egészséges embert! Mégis micsoda ötlet ez?! Meg kell mondani neki, hogy nem tudjátok támogatni kisgyermek mellett! Adja el a lakást, költözzön kisebbe, amit fenn tud tartani.

Ezt egyszerűen nem kell megengedni!

2015. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Mekkora a lakása? Keressen albérlőt! Kis plusz bevétel és a rezsi is feleződik.
2015. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!