Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy úton van a 2....

Kiderült, hogy úton van a 2. baba, de a 12. hétig nem akarom elmondani a munkahelyemen. Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Hogyan kérhetem majd a könnyített munkavégzést, ha a 12. hét után bejelentem a terhességet? Stersszes a munkám, rengeteget kell utaznom, és egy állat a főnököm. Biztos nem tenne jót a babónak, ha ezt a munkát kellene csinálnom sokáig. Viszont táppénzre sem akarok menni, mert az ugye csak a fizú 60%-a, ami meg nagyon kevés.
2011. júl. 28. 09:03
 1/4 sumergo ***** válasza:
67%
Sajnos nem sokat tudsz tenni. Ha nem mondod el a 12. hétig, nyilván nem kérhetsz más munkakört. Majd amikor elmondod kérhetsz, de aztán vagy kapsz, vagy nem. Tudom biztosítani kellene, de azért tudjuk, h nem minden cégnél egyszerű ez ennyire. Sajnos ebben nem hiszem h ésszerű tanácsot tudnánk így adni.
2011. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

első lépésben kerüld a stresszt,amennyire csak lehet,és keress fel egy munkaügyis tanácsadót.anno nekem is ők segítettek a határozott idejű munkaviszonyom & terhesség kivitelezésében

(na ez most hülyén hangzik)

2011. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudni mivel foglalkozol, vannak-e munkatársaid a főnök mennyire figyel stb...így elég nehéz tanácsot adni. Én sem akartam túl korán elmondani a babát, de mivel veszélyes munkakörben dolgoztam (orvos)megoldás kellett. Egy kolléganőmnek mondtam el és ő mindig magától átvette tőlem a rázós munkákat (vagyis cseréltünk). A főnök nem kérdezett semmit csak az érdekelte, hogy megcsinálja valaki! :) Nincs esetleg olyan kollégád akit megkérhetnél erre amíg nem lesz publikus? Ha megoldható...
2011. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krisztivan ***** válasza:
Én úgy csináltam az emelés,pakolásos munkát hogy más is hozzáférjen.Az első időben persze morogtak kicsit a kollégák de amikor már elmondtam akkor nem is kellett kérnem,csináltak minden nehéz munkát helyettem.
2011. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!