Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kerüljem el a depressziót?

Hogy kerüljem el a depressziót?

Figyelt kérdés

Vasárnap volt egy hete hogy szültem. A kórházból való hazajövetelt nagyon vártam, de mikor hazaértem olyan idegen volt az egész, és még azóta is az... Sokat sirok, mert egyedül érzem magam, a kicsi éjjel fent van 2 ig 3 ig, és egyfolytában cicit akar. AMint elszundit megmozdulok egyből felébred és minden kezdődik elölről. És ilyenkor ugyérzem bár ne lenne...:(((!

Visszasirom a pocakos létet, nagyon hiányzik az az időszak mikor még csak ketten voltunk.


Mit csináljak csajok?? Segitsetek!!!


2010. okt. 18. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kendőt és kösd magadra járj el sétálni vele. később mehettek boltba is.

ahogy egyre többet lesz fent ébren jobban megismered most még a 24 órás szolgálat miatt fáradt vagy.


beszélgess más anyukákkal akár itt akár a környéken séta közben szóval mozdulj ki lassan..

2010. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített hogy párom itthon van az elsö 4 hétben.

egy hétig itt volt nagynéném, aki mindenben segített. (anyukám nem tudott jönni)


A másik ami segített a légzés figyelö. 3 napig nem volt bekapcsolva mert a párom nem szerette volna. Aztán már nem bírtam aludni akkor bekapcsoltuk, azóta rendesen alszom.


Nekem az elsö 4-6 napban sírógörcseim voltak, és néha magam alatt vagyok, de párom rengeteget segít a baba körül is.


ha nem elég a tej neki, nyugodtan adjál neki éjszaka tápszer pótlást is. Semmi baja nem lesz töle csak jobban alszotok.


nekem nem fordult meg ilyesmi a fejembe de szerintem páromnak igen, mondta is hogyan lehetne újra a pocakomba vissza tenni.


Szerintem kérj segítséget valakitöl. akár költözzön oda pár napra.


szerintem nekem azért volt könnyebb mert haza jövetel után egyböl itt volt a család. miután elmentek 2 napig depis voltam, de most elmúlt gyorsan.

2010. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De még nem lehet vele kimenni...Nem?
2010. okt. 18. 10:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jól felöltözteted akár ölben is kiviheted 1-2 percre. Amit érzel az természetes érzés, még bele kell tanulni az anya szerepbe. Idővel sokkal rutinosabb leszel és hidd el, hogy sokkal könnyebb lesz minden. Legyél egy kicsit türelmesebb magaddal szemben.
2010. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Itt is itt vannak, anyós a szomszédban lakik. A főzéssel abszolút nincs dolgom. Pakolgatni meg szivesen pakolok. Azzal nincs gond. Csak idegen hogy kint van hogy nem tudok elmenni csak ugy bárhova...

Esténként bukik is ugyhogy szerintem eleget kap, csak lehet valamit pótolni akar a cicivel nem??

Amikor a foguk jön meddig fáj nekik, mikor már kint van a teteje akkor már nem fáj ugye? Ugyanis foggal született. Táltos...

2010. okt. 18. 10:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kiviheted de először csak öltöztesd be és nyisd ki az ablakot mesélj neki hogy mit látsz..


ezt ismételjétek egyre hosszabb idejü ablaknyitással és amikor már 10-15 percig is jól birja kiviheted sétálni.


akár kendőben akár babakocsiban.

2010. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

vértezd fel magadat, mert ha 1 hét után így ki vagy borulva, nagyon nehéz dolgod lesz pár hónap múlva! Most még sokat alszik a babád, különösebben nem is kell vele "foglalkoznod", minden az etetés és pelusozás körül zajlik. Ez csak sűrűsödni fog, egyre több figyelmet fog igényelni. Örülj, ha nem lesz hasfájós is.


Az anyai ösztön nem jön egyből, ki fog alakulni, ne aggódj. Sajnos nagyon nehéz dolog beleszokni az új életbe.

2010. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 pomat ***** válasza:

Légy türelmes!!!!!:-)


Ez a kicsi emberke a te kisgyermeked, aki még semmit nem tud a nagyvilágról! Minden új neki a szagok, a tapintás, az alvás, evés:-)) Segíts neki minél nyugodtabb környezet teremteni és ne feledd ő mindent érez amit te is!! Idegesebb ha te, mert mindent megkap tőled az anyatjen keresztül.

Támogatom a hordozókenő használatát, mert rettentő szoros köteléket tud kialakítani és te is tudsz dolgoni, mozogni, táncolni...:-))

http://www.youtube.com/watch?v=mGdprEildNI&feature=related


[link]


Ha nagyon zaklatott vagy, akkor vegyél Sedati PC homeopátiás bogyót, ami oldja afeszültséget-nekem nagyon jó volt!

Lassan ahogy a kicsi grimaszol, alszik, fürdik,.... úgy a szivedbe lopja majd magát, hogy elfelded szép lassan ezt a feszültséget és igazán élvezni fogsz minden percet vele!


De fontos, hogy sokat pihenj, amikor csak tdusz!!!! Két három hét után már kimehetsz vele egyre hosszabb időre. Én a másfél hónapos kicsimet már kint altattam ha nem esett, vagy nem fújt a szél (októberben született ő is)!


Soksok boldog percet nektek!!!!!

2010. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel én még most is ezzel küszködök most 3 és fél hónapos annak ellenére hogy rengeteg segítséget kaptam mégis depressziós lettem szerintem ezt nem lehet elkerülni. Mostanra kicsit jobb lett de még most se tökéletes, rossz anyának érzem magam, aki nem tudja rendesen ellátni a gyermekét, és aki meg se érdemli se őt se a párját. Tegnap este is sírógörcsöt kaptam, de gondolom egyszer csak elmúlik...
2010. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ne aggódjatok csajok, az első mosolyát amikor rátok fogja villantani, rájöttök, hogy nincs ennél csudálatosabb dolog a világon! :) Kitartást!
2010. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!