Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok....

32 hetes kismama vagyok. Nagyon várom már a babócám és nagyon vágytam rá, viszont egy rendkívül mozgalmas életből és munkából "szakadtam ki" terhességem alatt. Hogyan tegyem hasznossá magam és kerüljem el a depressziót?

Figyelt kérdés

2 hónapja, hogy itthon vagyok és semmi teendőm. A rokonaim vesznek körül, akik folyton a babáról beszélnek, más téma nincs. A barátaimmal, akik egyre kevésbbé keresnek, szintén csak a baba a téma. Itthonról dolgozni nem tudok.

Úgy érzem nem vagyok többé hasznos, elutasító és bunkó vagyok mindenkivel, minden idegesít.

Sokat gondolkodom, hogy szülés után max egy évvel muszáj lesz visszamennem részmunkaidőben dolgozni, vagy teljesen befordulok. Ezen persze midenki megbotránkozik.

Mit tegyek? Mivel lehet mozgalmassá, haszossá tenni egy kismama életét vagy egy fiatal anyukájét? Nem olyan tanácsokra gondolok, hogy találkozzak barátokkal, járjak el moziba... én hasznos dolgot szeretnék csináli, ha értitek mire gondolok. Tényleg kevés az az egy év otthon?


2008. szept. 18. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeptember elsejével maradtam itthon, de unatkozni eddig sem volt időm.

Mosok, főzök, takarítok, vasalok, bevásárolok, elintézem az ügyes-bajos dolgokat, járom a bababoltokat, tervezek, vagy csak olvasok, pihenek, TV-zem, alszom, netezem.

Olyan nincs, hogy az ember ne tudja magát lefoglalni.

Csinosítgasd a babaszobát, varrj neki ruhácskát, vagy köss neki sapeszt.

2008. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozni még nekem sem sikerült, sőt! Attól parázok, h nem végzek időben mindennel! Aug eleje óta vagyok itthon, felújítunk, házimunkát végzek, gobelint varrok a gyereknek a szobája falára,... Próbáld lekötni magad vmivel, meg pihengess! Sztem azt az 1 évet is meg fogod még gondolni, ha megszületik a babád! Annyira le fog kötni, h valszeg eszedbe sem jut majd a munka 1 darabig! :)
2008. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy tanulással ütném el az időt, nyelveket tanulnék, vagy egyéb levelezős tanfolyamra járnék, ami otthonról elvégezhető.

Meg rendszeres mozgásba fognék, és akkor az már egy biztos pont a napomban. :)

2008. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Annyira megértelek. Én az elejétől fogva itthon vagyok, mert veszélyeztetett vagyok.Szerencsére nem kell feküdnöm, de majd megőrültem néha a semmit tevéstől. A férjem hiperaktivnak hiv...meg a barátaim szerint is állandóan csinálok valamit. Én is megkérdeztem, hogy mit csináljak,haszontalannak érzem magam."jobbnál jobb" válaszokat kaptam. Tök depressziós lettem. Most 21.hetes vagyok és közben megcsináltam a felsőfokúmat nyelvből, vége a tanfolyamnak és újból ua. Hát leginkább főzök, takarítok,festek és a barátaimmal találkozom. (de ők dolgoznak napközben..)Szerintem mikor meg lesz a baba, más lesz, nem lesz időnk gondolkozni ilyeneken. Tudom,hogy nem segítettem a válaszommal, csak együttérzésemet fejeztem ki.

Minden jót neked!

2008. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Énn értem a kérdésedet, és az érzéseidet is. Hasonlóan mozgalmas munkám volt az első terhességem előtt és nekem is óriási váltás volt otthon egyedül maradni a belvárosi forgalom, meg a rengeteg ember után, akikkel a munkám alatt érintkeztem nap mint nap. Ez akkor nekem fel sem tűnt, csak mikor már nem dolgoztam, akkor volt óriási a kontraszt. A babszoba csinosítás és a goblein készítés nem ugyanaz ,mint emberekkel kommunikálni, mert ilyenkor is csak magában gondolkodik az ember. Nekem is van számtalan ismerősöm, akiket teljes mértékben kielégít és le is köt az, hogy főz, mos, takarít. Sőt, az fárasztja őket, ha "pörögni" kell. Szerintem ez lelki alkat kérdése, ha valaki ilyen típus, akkor nem tudja kielégíteni a kötögetés. A legtöbb, amit tehetsz, az ,hogy nem okozol ezért magadnak lelkiismeret furdalást. Vállalod, hogy te ilyen vagy. Én például A NAGYMAMA SEGÍTSÉGÉVEL VISSZAMENTEM EGY HÉTEN KÉTSZER DOLGOZNI, ÉS EZ TELJESEN RENBETETT. A baba másfél éves volt.

Bodog babvárást!

2008. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Néha én is így vagyok ezzel, de gondolj arra, hogy dolgozhatsz még eleget, és arra, mikor eleged volt már a munkából. Most lehet időd arra, amire akkor nem.

Szerintem tanulj valamit.

2008. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, együttérzést. A goblein mondjuk nem az én világom, de még egy diplomán már gondolkozom egy ideje. Na meg mellette néhány tanfolyam.... végülis miért ne.
2008. szept. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!