Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerüljem el a depressziót...

Hogy kerüljem el a depressziót egy ilyen orszégban?

Figyelt kérdés
Irországban élek már lassan 5éve 16éves vagyok,még lázadó tini,aki tombolna,és mindent kiprobálna,és élne,de itt minden ellenem van,az időjárás,állandóan esik,a szokások,az itteni fiatalok mind k.rvák és a fiuk bunkók,barátom egyse,testvéreim kirepültek a családból,egyedül maradtam anyukámmal,és nem csinálok mást mint hogy eszem,alszom és tvzek... kezdek magambafordulni és nem tudom mit csináljak... sétálni elmennék de mindig fúj a szél és szakad az eső,barátaim voltak de kiismertem őket és rájöttem hogy itt egy értelmes sincsen,mindenki full h.lye... nem akarok még egy olyan baráti társaságba kerülni ahhol füveznek,és a lányok k.rválkodnak..de nincs más út,vagy itthon fekszem és hatalmába kerít a depresszió vagy én is egy leszek a sok ír kis tini K.va lánykák közül akik hobbibol és unaloműzés képpen csak úgy lefekszenek fűvel fával...tapasztaltam,NEM AKAROM! kérlek segitsetek! mit csináljak hogy ne gyűlöljek ittlenni??hogy egyedül is ellegyek,és ne legyek full depresszios?! előre is köszönöm
2009. aug. 31. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Találj valami jó hobbit, amivel le tudod magad foglalni! Olvass, fényképezz, rajzolj, süss-főzz, bármit, ami érdekel! Később még hasznodra is válhat! :)

2009. aug. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

háthallod, ittse sokkal jobb a helyzet...mikor annyi idős voltam, nekemis voltak ilyen problémáim, leszámítva a folytonos esőt. mostmár idősebb vagyok, változtak a problémáim is. ha jobban beleásnám magam, full depressziós lennék, ha azzal foglalkoznék, h diplomával is csak kiszúrják majd a szemem azzal a kevés pénzzel, kölcsönből kell majd lakást vennem, mindent kölcsönből kell majd csinálnom, ha 25-26 éves koromra önállósodni akarok. neked legalább ilyen szempontból könnyebb lesz, írország azért nemegy ilyen szánalmas kis ország, mint magyarország, a megélhetés ott jóval eccerűbb, és a feltörekvő fiataloknak is könnyebb dolguk van. tudom, h ez téged 16 évesen még kicsit sem érdekel:D engem sem érdekel ennyi évesen. jah, mellesleg az időjárást énis utálom, összevissza van minden, egyiknap 15 fok, aztán 45, és mellesleg egyre több a hideg napok száma, amitől én kikészülök, mert utálom a telet.

najóvan, szóval azt akarom még, h énis így nőttem fel, h volt össz 1-2 barátom, és ennyi.

sztem előbbutóbb találsz majd egy pasit, aki olyanlesz amilyennek szeretnéd, és meglátod, megváltozik az életed egy csapásra. nemfog már érdekelni az h mindig esik, nemfog érdekelni a többi kur-va se, de egyébként mit foglalkozol velük? az ő bajuk, h ilyenek, neked nemkell ilyenned lenni. és nemkell velük barátkoznod. mindenhol akad 1-2 normális ember (úgy normális, ahogy szerinted az:D) csak nehéz megtalálni őket, és ezt aláírom, én 24 vagyok, és mindösszesen 1 db barátnőm van, de vele is max 2 havonta talizom 2-3 órára. és egy barátom, vele viszont már több mint 3 éve együttvagyok.

2009. aug. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia

Welcome to Ireland!:) En is itt elek, mar 4 eve, es ezeken a dolgokon en is keresztulmentem. Eloszor utaltam az idojarast, majd rajottem h milyenek az irek.... Hat nem sok jo dolog van itt:( Amit tanacsolni tudok, hogy az idojarason probald magad tultenni! Tudom, hogy nehez eloszor, de probald meg ne ahoz iranyitani a napodat. Ha kirandulni akarsz,menj el probalj minel tobb helyet megnezni, hiszen Irorszag gyongyoru! Hat az itteni emberekrol en is azt gondolom, mint Te! Ezert nincsennek ir barataim.DE! Van itt mas nemzet is, es nagyon sok rendes ember van itt akivel lehet baratkozni. Ha pedig otthon vagy probald magad valamivel lefoglalni:olvasas, hazimunka.Nekem hetrol-hetre az ad erod, hogy beszelek az otthoniakkal a neten keresztul. Akkor olyan, mintha nem is itt lennek, jo egy kicsit kikapcsolni. Biztos Neked is vannak olyan baratok, csaladtagok akik otthon vannak, es biztos jol esik beszelgetni veluk. Arra rajottem, hogyha csak szidod az orszagot, es utalsz mindent, akkor nem fogod jol erezni magad!Ezen en is atmentem...Probald meg a lehetosegekhez kepest jol erezni magad, es talalni mindig valami erdekeset, valami jot!Ha beszelgeteni szeretnel, nyugodtan irjal!

2009. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ne hülyéskedj, az írek jó arcok, csak nehéz rájuk hangolódni. nekem is fura volt először hogy már 15évesen nem látnak az almabortól, de nekik az a természetes. agyig vannak lóvéval, fuldoklanak a jólétben. :)

most jobb lenne magyarországon punnyadni, úgy hogy anyudék még hó végéig se húzzák ki a pénzből? dehogy lenne.


nem kell neked is k*rvának lenned, betépni, vagy hülyére inni magad. úgy mégjobban érzed a helyzet abszurditását.

de csapj bele, járj le a temple barba, úgyse iszol drága piákat, mindegy mennyibe kerülne. kezdj élni, az otthoni tvzás depresszióssá tesz!

amúgy tutira találsz olyanokat is, mint te, de ahhoz muszáj kimozdulni. aztán majd együtt lázadhattok. :)

ha most ott lennék, segítenék, de nem vagyok, úgyhogy nyomjátok.

2009. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem hiszem, hogy az evésen, alváson, TV-n kívül SEMMI nincs, amit csinálhatnál!...


SEMMI sincs, ami érdekel?!

Nincs fényképezőgéped?... Ha nincs, kérj szülinapodra egy közepes digitális gépet : csodás képeket lehetne készíteni, "vadászhatnál" szép felhőkre, hullámzó tengerre... A képeidet gyűjteményben kitehetnéd a netre, akár egy blog-oldalra... Biztosan sokan szívesen megnéznék!... Írországban csodás tájak vannak!


VAGY : Csodálatos a Világ, megismerhetnél országokat könyvekből, albumokból... Pl.: India!... Gyűjts össze minden infót Indiáról (vallásai, szokások, műemlékei, múzeumai, tájai, ételei, állatvilága, stb.) könyvtárban, újságokban vadászhatnál újabb érdekességekre...

Ebből is csinálhatnál egy weboldalt (blog-oldalt, ahol minden nap leírnád, mit tudtál meg Indiáról)...


Aztán meg Egyiptomról!... :D


Mi lenne, ha lenne egy kiskutyád?! :]

Egy kutyus igazi társad lehetne : mehetnétek együtt sétálni, kirándulni, gondozhatnád, fantasztikus örömet tudna okozni neked a ragaszkodása, odaadó szeretete!


Vagy akár egy édes kis tengerimalacka is sokat jelenthetne... Minden napra adna feladatot, játszani lehet vele, éreznéd, hogy annak a kis állatnak te vagy a legfontosabb! :]


A Világ csodás, csak tőled függ, hogy észre vedd!

2009. aug. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát szerintem mégha van is valakinek fényképezőgépje,sok könyve,bármi ilyen.Nem foglalna le engem pl.ez sok időre.Segítenék főzni [ pár perc ] utánna megint unalom.Könyvolvasás után is.Fényképezni sem lehet egész álló nap megállás nélkül.Vagy csak én vagyok ennyire pesszimista ( ami igaz)
2009. aug. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Légy őszinte!


Nem esik az eső 12 hónapig, s a szél sem fúj mindig.

És ebből levezetni, hogy az Írek hülyék + k.rválkodók gyülekezete...


Na ez erős.


Avagy ez ellen lázadnál?

(Mint "lázadó tini".)

2009. aug. 31. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyere haza magyarországra, nézd meg mi van itt és utána boldogan fogsz kimenekülni, mert rájössz, hogy minden csak viszonyítás kérdése.
2009. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egész nyáron otthon voltam,tudom hogy mi folyik otthon,láttam hallottam sok dolgot ami nagyon nem tetszett,de mégis szeretem az otthonomat! inkább te gyere ide ki,és majd sirva fogsz hazamenni,csak viszonyitás kérdése az egész!
2009. szept. 3. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!