Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet össze egyeztetni a...

Hogy lehet össze egyeztetni a munkát a gyermekvállalással?

Figyelt kérdés
Van két óvodás korú gyerekem. Dolgozni 8-16 között járok. Reggel én viszem őket busszal, onnan megyek munkahelyere, hazafelé élmegyek értük és úgy haza. Így is negyed-fél hat körül érünk haza, csinálnom kell a házimunkát, főzni stb. És mellette foglalkozzak a gyerekkel is. Örülök, ha meg tudom vacsoráztatni, fürdetni, altatni őket, de minőségi időt nem tudok velük tölteni. Szégyellem magam, de sokszor le kell ültetnem őket a tévé elé, hogy tudjam tenni a dolgom. Párom váltott szakban jár , ha éppen délutános, még nehezebb. Gyakorlatilag abból áll a nap hátralevő része, hogy teszem a dolgom itthon, én idő egyáltalán nincs. Arról nem is beszélve, ha ovi után még boltba is kell menni, akkor este érünk haza, semmit nem tudok csinálni. De a legjobban az zavar, hogy nem tudok velük foglalkozni rendesen. A nagyobbik gyereket ez meg is viseli, elkezdett rosszalkodni itthon, úgy vélem ez figyelem felkeltés a részéről felém. Én meg estére kimerülök, ideges is vagyok sajnos. Hogy lehet ezt így össze egyeztetni, hosszú távon bírni? Akik hasonló helyzetben vannak, hogy elitek meg ezeket a napokat?

2023. okt. 11. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
1 év után váltottam egy 6 órás melóra 5 perc távolságra. Látványosan kisimult mindenki.
2023. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szokások kérdés: apuka mit csinál háztartás és gyereknevelés terén? Ha mindent te csinálsz, akkor ez van. Ha megosztjátok a feladatokat, akkor értelemszerűen több időd matad.
2023. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mindent én csinálok, de ha besegít is nehéz. 6 órás munka lehetőség nincs sajnos, max csak kismama szak lenne, de oda bölcsis gyerekek anyukáit veszik fel.
2023. okt. 11. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ne főzz. 9viban, munkahekyen gondolom mindenki eszik meleg ebédet, vacsira elég a szendvics, rántotta, virsli, tejbegriz.

Ha van rá keret és hely a lakásban, gepesits... Mosogatógép, mosógép, szaritogep, robotporszivo... Akkor gyakorlatilag a szennyes/tisztaruha+edény ki-berakasa marad csak, meg max a fürdőszoba takarítás és portorles. Ezeket vagy megcsinálod szombat délelőtt egyben, vagy hétköznap apránként mondjuk miután a gyerekek lefekudtek.


Fel hattól fel hétig játszatok, beszélgessetek, töltsétek minőségi időt együtt. A vacsit, térítést, utána a mosogatógépben rakodás is csinalhatjatok együtt.

7korul vacsi, gyors fürdés, 8 körül mese, fél kilencre alszanak. Ezután fel órát tudsz tenni-venni a házimunkaval, 9kor letusolsz és ha 10kor mész aludni, akkor marad egy fél órád még olvasasra, tvre, ferjedre.

2023. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk:

Férjem 6-14.30közt dolgozik.

5kor kelek vele,előkészítem a kaját, ha gyors, akkor meg is főzök. Fél6kor keltem a gyerekeket, öltöztetem, 7kor indulunk. 8ra megyek dolgozni.

Férjem 3ra megy az oviba a gyerekekért. En 4ig dolgozom, fél5re otthon vagyok. Befejezem a kaját, a muszájt összetakarítom, esetleg indítok ehy mosást. Férjem segít, vagy a gyerekekkel van.

Legkésöbb 6ra megvan minden. Játszunk 1órát, 7kor vacsi, fürdés. Utána még 1 óra játék. 9kor irány az ágy.


Szombat délelött takarítunk, nagyobb bevásárlást tartunk (előre összeírom a heti menüt, mi kell hozzá, stb, így hétköznap csak a pékáruért kell menni).

Szombat délután, vasárnap ismét a családé.

2023. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Úgy, hogy annyi gyereket vállalunk, amennyivel foglalkozni is tudunk.
2023. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő társsal.

Férjemmel közösen csinálunk mindent, így én is tudok 8 órában dolgozni anélkül, hogy kifacsart áldozatnak érezzem magam.

Reggel pl: ő viszi az ovist, én az iskolást, mert így esik útba. Heti többször ő viszi mindkettőt. Megosztva hozzuk is el őket. Pl: ma én vittem logopédushoz a kicsit, ő ment a nagyért. Holnap ő viszi tornára a nagyot, én a kicsit. Hétvégén bevásárol. Én berakom a mosást, ő kiszedi.

Mindent, mindent csak ketten, különben sok lenne

2023. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a társ bevonására szavazok. Ha délelőttös, akkor délután kiveheti a részét a háztartásból, takaríthat, megfőzhet mire hazaértek, vagy elmehet ő a gyerekekért, te hazafelé gyors vásárolsz és otthon találkoztok. Ha délutános, akkor van otthon egy fél napja, amikor szintén csinálhatja a házimunkát, megfőzhet, hogy neked ne kelljen, elviheti reggel a gyerekeket. Nem használjátok ki jól az erőforrásaitokat. Ketten vagytok, mégis látszólag te csinálsz mindent. Miért?

A gyerekeket én viszem bölcsibe/oviba, a férjem megy értük. Én intézem hazafelé a bevásárlást, ha kell, itthon pedig priorizálunk és megbeszéljük éppen mit kell megcsinálni. Azért bőven akadnak a héten napok, amikor max valami félórás itthoni melót iktatunk be és ennyi, van időnk egymásra, hisz ez az élet értelme, nem az állandó robot üzem. Pedig én két állásban dolgozom. Ha nem csapatként játszanánk a férjemmel és nem néznénk állandóan, hogy hogy lesz meg minél előbb minden, akkor már eret vágtam volna (megjegyzem 110 nm-es ház egy 3500 nm-es telken).

2023. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ehhez egy olyan férj kell, aki ezt mind közös feladatnak tekinti. A leírtak alapján nálatok te csinálsz mindent, így persze, hogy nehéz. Vásárolni miért nem megy el a férjed hazafelé? Ha délutános, délelőtt megcsinálhatná az aznapi házimunkát, főzést, úgysincs otthon senki, úgy azért elég gyorsan lehet haladni, és akkor délutánra nincs semmi szinte.
2023. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!