Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időt várnál új munkahel...

Mennyi időt várnál új munkahely esetén a gyermekvállalással?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyon jó álláslehetőséget abból a szempontból,hogy nagyon közel van hozzám és kb nyugdíjas állás lenne számomra. Pici faluban élünk ehhez képest elég jól fizető állás is a borsodi fizetésekhez képest. Most kezdtem el dolgozni, viszont már aktuális lenne a párommal a gyermekvállalás. 27 éves vagyok, októberben fogom tölteni a 28-at. Nem tudom mennyi idő lenne mire sikerülne megfoganni a babának de az is lehet évekbe fog telni. Viszont ha valami oknál fogva olyan szerencsés helyzetben leszek,hogy már az első hónapokban sikerül akkor bukom a munkahelyem és ellátást sem fogok kapni ha kirúgnak ahogy kiderül. Te hogyan döntenél? Mennyit várnál? Mondjuk ha nyárig dolgoznék és utána sikerülne teherbe esni akkor talán lenne rá esélyem,hogy nem küldenek el?

2023. jan. 3. 19:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Miutan bejelented h terhes vagy nem kudlehet el mert védett vagy (ha határozott szerződésed van sajnos hosszabbítani viszont nem köteles).


Én vártam, bar a helyzetem csak kicsit volt hasonlo a tiédhez. 31évesen szültem. Nem bántam meg.


Egyebkent miert vagy benne biztos h ki akarna rúgni?

2023. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is kb. ennyi idősen lett jó állásom, bő egy év után kezdtünk próbálkozni, mivel hosszú távra terveztem ott.
2023. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

A terhesség véd a kirúgástól, amennyiben már lejárt a próbaidő.


Mondjuk az sem mindegy határozott vagy határozatlan időre szól a szerződés.


Határozottnál ritkán újítják meg idő közben.

2023. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Terhesen csak próbaidő alatt küldhetnek el (ha határozatlan idejű szerződést kapsz), szóval várd meg a próbaidőt.
2023. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha határozatlan idejű a szerződés akkor terhesség miatt nem rúghatnak ki. Ha határozott időre vesznek fel, akkor max lejár a szerződésed és passzív jogon kapod majd a csedet, gyedet ha jogosult vagy rá. Én lehet várnék egy pár hónapot a gyerek projekttel, (hogy mégse 2 hónap után jelentsem be, hogy terhes vagyok), aztán ameddig tudnék dolgoznék terhesen, nem mennék el azonnal tp-re. De az is lehet, hogy esetleg tényleg éveket kellene várni. Nem tudhatod.
2023. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Milyen szerződéssel vesznek fel? Ha határozottal, akkor bukta, ha közbem terhes leszel, mert nyilván nem hosszabbítanak, és ez ellen nem véd a terhesség.

Mindenképp kivárnám, hogy határozatlan szerződésem legyen, és dolgozzak annyit, hogy CSED-re/GYED-re jogosult legyek.

2023. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Én mennék 1 évet ledolgoznék közben meg próbálkoznék.

De azért jo ha van valami gyes gyeded ha megszülsz mert az a 25 ezer az semmi

2023. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Én minimum 1 évet dolgoznék. Inkább 2t.



Az oké, hogy terhesen nem rúghatják ki, illetve vissza is kell venniük. De azt borítekolhatja kb, hogy valami indokkal repítik is.

2023. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Azt írod, hogy egy kicsi faluban éltek, és itt ritka a jól fizető állás. Tegyük fel 3 hónap munka után terhes leszel, elmész táppénzre (mint sokan), aztán 3 évig nem látnak téged. Vajon mennyi az esély, hogy ezek után visszavesznek? Vajon a pici faluban milyen lesz a megítélésed, mint munkavállaló? A GYES lejárta után, egy folyton beteg kisgyerekkel mennyire lesz könnyű új munkát találni a környéken? Tudom, itt mindig azt mondják, hogy a munkáltatót sem érdekli a te helyzeted. Én mondjuk pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Ha pár évig bizonyítasz egy munkahelyen, akkor igenis számíthatsz rájuk később.
2023. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
En 32 evesen szultem, 30 evesen kezdtem a munkahelyemen egyetem utan. 2 evig dolgoztam, es utanna jott a baba. Szerintem 1 ev is eleg. Ez mind attol fugg mennyire vagy potolhato / helyettesitheto a munkahelyeden. Nalam szerencse volt hogy nagyon visszavarnak.
2023. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!