Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire öröklődik a "testes,...

Mennyire öröklődik a "testes, husisabb" testalkat, a hízásra való hajlam?

Figyelt kérdés
Barátomék családja ez a típus, édesapjuk súlyosan elhízott (~160 kg), az anya közepesen, a 2 fiú pedig kisebb mértékben, de azért nekik is vannak felesleges tartalékaik. Barátom 140 kg volt, amikor összejöttünk, de az egy nagyon rossz időszak volt neki munkaügyileg, mostanra már 120 kiló és rendszeresen (heti szinten 2-3 alkalommal) mindig sportol amellett, hogy étkezésben is változtattunk, mindketten sokkal egészségesebben és kevesebbet étkezünk. Én a világéletemben vékony típus voltam, egyetem alatt szedtem össze egy kicsit hasra (5-6 kg), mert abbahagytam a versenyzést (hosszútávfutás). Mostanra kezdek én is visszatérni, szerencsémre nálam gyorsan leolvad, amit szeretnék, barátomnál ez viszont komoly küzdelem. Érdekelne, hogy gyerekek mennyire öröklik ezt a részét anyai, illetve apai ágról? Olvasgattam genetikai szinten angol cikkeket a témában, ott nincs bizonyított tény erre, hogy pl az egyik genotípus domináns lenne a másikkal szemben. Inkább tapasztalatok érdekelnének, kinél hogyan alakult ez családi szinten? Volt különbség gyerekek között (pl egyik nagyon könnyen hízott, másik meg bármit evett is vékony maradt)? Mennyire lehet ezeket elkerülni jó étkezési példa és gyerekkortól kezdett sport mellett? Mindenhol ezt írják tanácsként...

2023. okt. 12. 07:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Öröklődik az hogy valaki könnyen hízzon, testalkata erős legyen. A családom nagyon húsos, könnyen hízó. Én szintén ilyen voltam egészen addig amíg nem figyeltem arra hogy mit és mennyit eszek és nem sportoltam. Terhesség alatt is látszott ez a könnyen hízás 30 kg plusz rám jött. Azóta fiam 6 hónapos 20 lejött de kemény diétát és sok testmozgást csinálok. A fiam baba de szintén nagyon könnyen hízik. 2 héten belül visszaszedte a születési súlyát illetve most 6 hónapos de egy 9 hónaposnak felel meg. Szép húsos. Pedig annyit eszik ami elö van írva és nem kap se cukrot se semmit.
2023. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

#10

Ha magad is hajlamos lennél túlevésre, nem csoda, ha a lányod is követi a mintát.

Nemhogy az ember gyereke, nekem még a macskám is olyan, hogy ha stressz éri, megy a kajástálhoz. Teljesen egyértelmű, hogy tőlem vette át a mintát.

2023. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
A családi szokások öröklődnek, szóval az, hogy mit lát tőletek a gyerek táplálkozásban és mozgásban. Illetve nagyon fontos a bélmikrobiom szerepe, erre már a fogantatás előtt fel kell készülnie az anyai szervezetnek is, a fogantatástól számított első 1000 nap pedig kritikus időszaknak számít a gyermek későbbi egészsége szempontjából.
2023. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Sok hajlam öröklödik,de nem mindegyik ágon. Ha te vékony vagy,és sportolsz minden akkor vékony maradsz.A párod magas és jó kondiba van,max erős és kiatrto akarattal,kö kemény edzéssel és étel fogyasztással tud lefogyni.terhesség során kérdező,nem fogsz elhizni,ha figyelsz rá.
2023. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
62%
Kutatások szerint hatással vannak a magzatra az anya étkezési szokásai, mennyiségi és minőségi szokásai is, mennyire étkezik változatosan stb. Ezen kívül pedig amit többen írtak: ha a gyerek egy rossz étkezési és sportolási szokásokkal terhelt családban nő fel, akkor nagy eséllyel maga is ilyen lesz (aztán vagy változtat tinédzserként, felnőttként, vagy nem, mindenesetre nagy hátránnyal indul).
2023. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
45%
12: pont ez az, hogy azonos háztartásban és azonos szokásokat látó gyerekek között van különbség. Ezt nehéz környezeti faktorokkal meg mintákkal magyarázni.
2023. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
Aki szerint nem öröklődik sok esetben a hizasra való hajlam, testalkat, annak nincs elég tapasztalata. Pedig ezt a szomszedon, vagy bárhol meg lehet figyelni. És nem egy kis egyszerű dolog a hajlam, amin könnyen lehet változtatni. Én sovány vagyok, ha mindennap beverek egy tábla milkat meg se látszik rajtam. A férjem viszont ha csokit zabal napok alatt feljönnek rá a kilók. Úgyhogy sokkal komolyabban oda kell figyelnie ha fogyni akar. Én egyébként nem látom indokoltnak, hogy pl. dietasat egyek ebédre, vacsira meg salátát, úgyhogy lehet rossz példát mutatok, de nyilván nem fogom magam sanyargatni ha nem kell.
2023. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%

Többtényezős a dolog, mindenre figyelj, de a hozott anyag(genetika) is kérdéses. Alapvetően a testalkatban van olyan, aki szélesebb, masszívabb, már a csontjai is. A gyerekem vékony, könnyű, a védőnő mindig madárcsontúnak csúfolta, mérges is voltam rá, de igaza volt, ugyanolyan magas, ugyanolyan tápláltságú gyerek egyszerűen szélesebb volt és nehezebb. Az én gyerekem arányos, ha felnő homokóra alakja lesz, egyébként meg szélesebb vállú típus még így, keskeny csípővel:)


Pont nemrég tettem fel kérdést, hogy egy gyerek idősebbnek látszik, mint amilyen, pedig csak masszív(meg rosszul van öltöztetve), olyan tagbaszakadt. Szóval ez a része genetika, illetve az is, hogy milyen habitsú. Az enyém energiabomba volt, esélye sem volt elhízni, illetve borzalmas válogatós és csak gyorskaja csúszott neki meg kelttészták és felvágottak. Manapság kezdett változni, több dolgot megeszik és kevésbé aktív úgy 1-2 éve.


Szerintem a környezeti hatás csak a fele a dolgoknak, az alacsonyabb vaskosabb alkat genetika, a lassú reakciók is, leginkább ez felelős a gyerek súlyáért. Ezt mind úgy mondom, hogy gyorskajákon, meg kelttésztán nőtt fel a gyerekem és már 8 évesen be tudott nyomni egy 32cmes pizzát egy étkezésre, miközben a bmi szerint nagyon sovány, most épp nem sportol, amúgyis csak néha-néha sportolt:) Másik kislány falat mászik, lovagol, táncra jár és gyógytesire, lassú típus volt mindig, már a levegőtől is hízott. (nyilván nem, csak főttételt kapott, ette a menzakaját, amíg az enyém benyomta helyette a 3 mekis csibeburgert sültkrumplival)


Én a mozgásra élezném ki a dolgot, hagyd, nem kell "csak lassan, nehogy eless", had szaladjon, ha jól esik neki. Lehet elesik párszor, de majd rögzül neki.

2023. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül öröklődik.

Én a kövér férfiakat szeretem (hozzájuk vonzódom), ezáltal az exem és a párom is nagydarab, pocakos. Én vékony, 50 kilós nő vagyok.

Egyik gyerekem sem husis, 2 lányom van és egy kisfiam.

Nem sportol egyik sem, úgyhogy még erre sem lehet fogni, hogy ezért nem azok.

2023. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a 19-es írja. Nem feltétlenül öröklődik, csak jellemzően. Vannak kivételek, mint a 19-es gyerekei.
2023. okt. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!