Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek 0-18 éves korig...

A gyerekek 0-18 éves korig milyenek voltak régen régebben mondjuk az 1980-as/1990es évtizedekben, vagy évtizedben!?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem volt ennyire nagyon modern minden még akkoriban akkortájt.

2023. okt. 13. 15:27
 1/7 anonim válasza:
50%
Sokkal jobb volt akkor minden.
2023. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ön mikor volt gyerek tisztelt felhasználó!?

F/L!?

2023. okt. 13. 15:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Melyikben gyerekeskedett a nyolcvanas vagy a kilencvenes években!?
2023. okt. 13. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én mindkettőben (nem az első válaszoló vagyok). Más volt, mint ma. Nem volt digitális világ. A szabadidőnket nagyrészt odakint töltöttük, gyerektársasággal. Postai leveleket írtunk és kaptunk. Vezetékes telefont használtunk. Sokat kirándultunk, bicikliztünk. Autónk nem volt, a kisebb távolságokra gyalog jártunk, a nagyobbakra rozzant, lassú távolsági busszal vagy vonattal. Tévét néztünk, pl. minden nap adott időben vártunk a kedvenc rajzfilmünkre. Ezek személyes élmények.
2023. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
Minden gyerek ánblokk 0-18 éves korig egy évtizedes távlatban? Gondold át ezt a kérdést még egyszer! :D
2023. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Az én szüleim a 60-as évek végén születtek, sokat meséltek a gyerekkorukról/tinikorukról. Mindketten egyetértetek abban hogy ez egy elég sz@r időszak volt.

Pl.:

Ha akkoriban kicsit más stílusú voltál mint az átlag, azt elég szigorúan vették. Apámat mindig b@sztatták a felnőttek mert hosszú volt a haja és rock zenét hallgatott. Aki ilyen volt azt huligánnak hívták. Anyámat egyszer hazaküldték a suliból mert nagyon rövidre vágott elénk vörös haja volt, úgy hogy kendöt kellet hordania a fején addig még vissza nem nőtt a haja.

Elég kevés választék volt zenéből, filmből. Anyámnak és a barátainak az Edda volt a kedvence, illetve akárhányszor levetítették a Hair-t a moziban mindig elmentek rá.

Mikor kicsi voltam és elkezdtem számítógépes játékokkal játszani, anyám többször megjegyezte hogy de jó lett volna ha kislánykorában neki is lett volna ilyen, mert neki volt egy csattogós lepkéje és ennyi.

A hatóságok állításuk szerint bármit megtehetek. Anyám mesélte hogy egyszer a barátnőivel hazafelé tartottak az éjféli miséről (nem voltak vallásosak egyáltalán, csak úgy elmentek), egy rendőr autó ment végig mellettük, a rendőr beszólogatott meg csuppogot nekik. Erre anyámék elküldték a pics@ba. Majd kiszállt a rendőr, felpofozta anyámat, úgy hogy vérzett az orra, majd bevitte a rendőrségre.

Anyám apja Ávh-s alezredes volt, elmesélte anyámnak hogy pl. Pesten hol vannak rejltet bunkerek (vagy valami hasonlók), ahol általában a kínzások (meg még kitudja mik) zajlottak.

Hát hirtelen most ennyi jut eszembe, de elég sok mindent meséltek még.

2023. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 90-es évek ölelik fel a 0-10 éves életem. Megfűszerezve annak a falusi vonulatával.


Emlékszem, hogy akkor még volt hó télen. Egész télen. Néha annyi, hogy hószünetet is elrendeljenek. Tudtunk rendes hóvárat építeni az iskolaudvaron fél méter vastag falakkal. Volt vagy 20 négyzetméter. Volt rendes tartós hideg befagyott patakokkal és egész télen át tartó szánkópályákkal. A jég kibírta, ha kétszemélyes szánkóval két gyerek ráugrak. Ma van egy kis bokáig sem érő porcukor, ami két hétig sem tart, és egy féllábszárig érő patakocska is maximum jéghártyás a szélén.


A szabadidőnket a szabadban, utcán, játszótéren, egymásnál töltöttük. Bunkert építettünk félreeső bozótosokban, szekeret építettünk és biciklivel húztuk egymást az utcán.


A telefonszolgáltatás akkor épült ki, analóg, vezetékes. Egy vonal/ház, megosztva 1 vagy 2 készülékkel.


Szórakoztató elektronika terén volt tévé, a 90-es évek közepén jött be a Cartoon Network, ami még csak angolul szólt de a Tom és Jerry és Looney Tunes úgy is jó volt. A hétvége reggeleit még az RTL Klub Kölyök Klubja fogta le. Először még a kalózos témájú Jónás Ritával. Valamivel később a TV2 elindította a Matinét riválisként.


A 90-es évek közepén kezdtek komolyan beszivárogni az animék is. Először a Dragon Ball és Sailor Moon a koradélutáni műsorsávban. Utáltam, hogy nem tudom nézni, mert akkor pont napköziben voltam. Később bejött a Pokémon, aztán a Digimon. A pokémon nagy volt a gyűjtőkártyáival és tazoival (kis műanyag korongok) amiket egymás között cserélgettünk és játszottunk velük.


Akkor jött be a tamagochi is. Leginkább a lányok szerették. A fiúknak a sárga kazettás nintendo klónok jöttek be. Eredeti nem nagyon volt senkinek. A handheld konzolunk a Tetris volt. Piacokon még ma is kapni. A számítógépek is a 90-es évek második felében kezdtek el terjedni. Leginkább idősebb rokonok levetett gépei és céges leselejtezésekből származó 286-tól Pentium (1) kategóriás gépek 97-98 körül. Az átlag 5-6 éves technika, ami akkoriban még ég és föld különbség volt. Kb. olyan, mintha ma akarnál 15-20 éves gépet használni. Az átlag embernek otthon még nem sok haszna volt, gyereknek játszani meg nem akartak sokat költeni a szülők. Általános internet hozzáférés és pláne közösségi média még sehol sem volt.


Mivel most húsvétvan:

Akkoriban még eljártunk a lányos házakhoz locsolkodni. Manapság mindenki bezárkózik, elmegy rokont látogatni vagy elutazik hosszúhétvégézni.


Egyelőre kb ennyi jut eszembe. Jobb volt szerintem akkor gyereknek lenni.

ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!