Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az miért van hogy néhány baba...

Az miért van hogy néhány baba belehal a védőoltásba?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Az miért van, hogy 0-99+ éves korig csak úgy meghalnak az emberek minden előzmény nélkül?
2023. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen ritkán halnak bele a védőoltasba, mondhatni szinte soha. Aki igen, annál súlyos allergia all fent valamelyik odszetevőre
2023. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyedül bcg oltásnál hallottam egy megtörtént esetet, ahol súlyos immunhiányos betegséggel született a baba és ezt akkor még nem tudták. Ezen kívül egy valódi, dokumentált esetet sem láttam. Az anafilaxiás roham is extrém ritka, és egy orvosi rendelőben tudják kezelni.
2023. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Allergiás reakciót vàlt ki valamelyik összetevője. Olyan problèmàt hoz elő nàla, ami oltàs nèlkül rejtve maradt volna. Ràoltanak vìrusfertőzèsre, ès az durvul el ùgy, hogy belehal. Nem gyengìtik le elèggè a kòrokozót vagy nem elèggè erős a szervezete mèg a gyengìtett kòrokozòhoz sem. Szennyezett vagy nem megfelelően tàrolt oltóanyagtòl.
2023. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Én meg sajnos nem egy esetet láttam, jártas vagyok a témában.


Sajnos a BCG tipikusan olyan,hogy már első 1-3.napban beadják. Ez a primer immunhiányos gyerekeknek végzetes lehet. Illetve akinek enyhébb immunhiánya van, annak is évekig tartó fertőzést tud okozni,szerencsés esetben gyógyszerrel nem okoz nagy bajt.


Fontos lenne a gyerekek szűrése immunhiányos betegségekre (mondjuk a primer fajta gyakorlatilag egy vérképből látszik), mielőtt oltást kapnak.

Egyébként ritka a dolog, de azért nem annyira ritka, hogy figyelmen kívül lehessen hagyni.

2023. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem kellett volna oltás közben ráülni a fejére!
2023. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert a méreg tette a dolgát .
dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!