Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában egyre több nő...

Mostanában egyre több nő hozza világra első gyermekét "ideális szülőkorban". Ez egyfajta tendencia kezdete, vagy csak néhány esetben igaz?

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körömben többen is, ha nem húszévesen, de 25 éves koruk körül szülnek először. Más is megfigyelte ezt? Mert ugye az elmúlt években, évtizedben inkább 30, majd 35 éves korukban vállaltak gyermeket a nők. Szerintetek mostanában visszaáll az ideális állapot, vagy ez csak kevés esetben fordul elő inkább? Persze nem az etnikai nemzetiségre gondolok.
2021. máj. 20. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ki tudja, lehet..Nálam biztos nem, 35 leszek és szülés közelében sem vagyok. És sok más ismerősöm van ezzel így.
2021. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Csokdiggerek.
2021. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem volt igazán trend, és most is elég sokan szülnek 30 felett. Egyszerűen így alakult az életük. Ahogy azoknak is, akik fiatalon szülnek. Ez szerintem leginkább attól függ, hogy milyen a párkapcsolat. Minden más (anyagiak, ingatlan, tanulás) összejön idővel, gyerek mellett.
2021. máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is igy alakult. 25 vagyok, tobb volt osztalytarsamnak mar 2 is van. Van aki 16 evesen, van aki 20 evesen szulte az elsot, de ettol meg a nagyreszuk vagy nem tervez gyereket, vagy normalis parkapcsolata sincs es ezert gyerekrol sincs szó. En nem is tervezek gyereket, nekem igy teljes az eletem, jelenleg legalabbis biztosan.
2021. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindentől függ. Ha valaki már huszonévesen biztos és stabil párkapcsolatban van, bevállalhatja. Én pl 29 leszek idén, házas vagyok de nem tervezünk még gyereket. Mi szerettünk volna előbb házat venni, ahova majd érkezhet. Ez tavaly év végén történt meg, de szeretnénk magunknak még egy évet adni, hogy lássuk a hitelfizetés mellett mennyire jövünk ki a költségeket illetően. Ha úgy látjuk belefér, jöhet a gyerek, de nem vagyunk rápörögve a témára. Mivel csak egy gyereket tervezünk, 35 éves koromig adtam magamnak időt. Lehet, hogy épp nem ez a "trend" de én csak biztonságos és stabil környezetben vállalom a babát, úgy hogy nekem is legyen tartalékom, ha esetleg úgy hozza az élet, hogy a kapcsolatunk válságba jut. Plusz ragaszkodtam a saját ingatlanhoz is, mert mégiscsak biztosabb, mint egy albérlet. Akinek 25 éves korára ez mind összejön, az szerencsés, akinek meg nem, az pedig bátor a gyerekvállalást tekintve szerintem. de ez csak az én véleményem.
2021. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

25 eves no vagyok, ugyan mar 1 eve hazas, de nincs meg tervben a gyerek, nem sietunk. 2 volt osztalytarsam szult 18 illetve 22 eves koraban, de a barati korom nagy reszenel meg a kanyarban sincs a baba tema, pedig a legtobben 30 korul vannak es stabil parkapcsolatban.

Szerintem pont, hogy manapsag kesobb szulnek a nok.

2021. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A statisztika nem a te meglátásod támasztja alá.
2021. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinek hogy sikerul. Ismerettsegemben pont 30 - 32 korul szulnek.
2021. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem igaz.

A te mikrokörnyezetedben lehet van ilyen trend, de globálisan nincs.

2021. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

27 eves vagyok, egy gyermekem van, tavaly szultem, nem tervezunk tobbet.


A mi kikotesunk gyerekhez az volt reszemrol, hogy befejezzem a mesterkepzest, es ledolgozzak legalabb annyit, amennyi szukseges minimum a normalis juttatasokhoz.


Ferjem reszerol lehetett.volna hamarabb is gyerek, o 7 evvel idosebb nalam.



Eskuvo megvolt, sajat lakas megvan, diplom es munka pipa, auto megvan, anyagi hatter megvolt. Ennyi. Nem szerettem volna idos szulo lenni, nalam 35 felett mar nem fert volna bele, nem egyezik a nezeteimmel. De nem itelem el akinek kesobb jon ossze.

2021. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!