Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha nem akarok...

Önző vagyok, ha nem akarok gyereket ?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok és nem akarok gyereket. Sokat gondolkoztam mi áll ennek a hátterében. Talán az,h nekem nem volt anyám, kicsi voltam még, amikor elhagyott . Apám nevelt fel. Nem tudom milyen ez a fajta kötődés, és szerintem bennem nincs is meg ez. Valaki van még így?
2023. okt. 15. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vagyok így ezzel, de abszolút megértelek. Nem önzőség, vagyis ha az is, kit érdekel. Senkinek semmi köze hozzá. Még mindig jobb döntés nem vállalni gyereket, mint vállalni és alkalmatlan szülőként pokollá tenni az életét, vagy életre szóló lelki sérülést okozni neki.
2023. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Nem vagy az, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy akar-e vagy sem. Ha úgy érzed, hogy nem menne neked az anyaság, akkor én azt mondom, hogy felelőtlenség lenne belefogni a gyerekvállalásba.

Én sem akarok gyereket, habár nálam konkrétan más az oka, de a szüleimmel való kapcsolatra visszavezethető az én helyzetem is.

34F

2023. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ahogy az én anyám is tette velem. Köszönöm a választ. Ment a zöld.
2023. okt. 15. 17:56
 4/14 A kérdező kommentje:
2es, neked is ment a zöld. Köszi.
2023. okt. 15. 17:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző. Inkább ne szülj, minthogy kényszerből vállalj gyereket, akit nem is akarsz.
2023. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5, köszi. Én is így gondolom.
2023. okt. 15. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem, nem vagy önző. Nem mindnekinek kell/való a gyerek.

Lehet meggondolod magad később, lehet tényleg soha nem lesz. De ha így érzed inkább ne legyen.

2023. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy önző? Kivel szemben lennél önző?


Meg miért kell megerösíteni téged, szerinted nincs jogod nem akarni gyereket?

2023. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8as, nem megerősítés kell, csak érdekel másoknak a véleménye. Egy barátnőm mondta amúgy, hogy ez önzőség. Én azt mondtam neki, hogy én nem érzem annak. Ment a zöld neked és a 7esnek is.
2023. okt. 15. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha rólam írtad volna ki a kérdést. Én is 28 vagyok, engem is apám nevelt, mert anyám lelépett, és ugyanúgy nem akarok gyereket. Sosem akartam. Én is erre vezettem vissza, hogy anyám miatt lehet ez az egész, de igazából nem bánom. Elképzelni sem tudnám, hogy gyerekem legyen. Szerintem egyáltalán nem vagy önző.
2023. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!