Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi miatt döntöttél/döntöttetek...

Mi miatt döntöttél/döntöttetek végül úgy,hogy csak egy baba lesz?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanokat kerdeznék,ahol több babát terveztetek,végül egy lett,de nem egészségügyi okok miatt.

Nálunk én voltam,aki kimondta az utolsó szót. A férjem akart volna,és meg is kaptam párszor (utólag mindig bocsánatot kért ezért),hogy igy is alkalmatlan vagyok,mert sokszor kiabalok,de nem érdekel,mert ő szinte sosem kelt a gyerekhez,én voltam az,aki az első évben szinte semmit,majd most is csak max öt hat órát alszik,több részletben (másfél éves a lányunk). Ő egyszer kétszer kelt csak,kifejezett unszolásomra, másnap ilyenkor mindig meg akart halni a fáradtságtól...

Brutál terhességem volt,cukorbetegség,hízás,vízesedés és állandó hányás,hányinger

Szörnyű szülésem egy sintér szülésznővel

Segítségünk nincs csak egy anyós,de ő inkább átok,mint áldás.

Anyagiak. Így is sokszor számolom a pénzt,de azért megvagyunk. Sok mindenről lemondok így is,még egy gyerek már nagyon spártai életmóddal járna. A férjem ezt sem hajlandó belátni,de hát ő keresi egyelőre a pénzt és én vagyok az,aki kér. Mindig ad,de olyan rossz érzés hogy örökké magyarázni ,mire (és nem mukormosre,hanem mondjuk már megint kinőtte a gyerek a ruháját.)

Tanulni akarok. Két gyerek meg munka mellett nem menne, így sem tudom mikorra hozom össze. Nem akarok visszamenni életem vegeig az alulfizetett,érdektelen munkámhoz.


Szóval így is sokszor egyik napból ajulok a másikig,sokszor kívánom,bár valaki égy fel napra,de elvinné a babát,akit imádok,de elég, levegő kellene. Fáradt vagyok, nyűgös,és kialvatlan,mert sajnos brutál alvás zavarom is lett. 37 leszek mindjárt ha nem most,hát már nem lesz több baba. A férjem ráadásul kimondva kimondatlanul akarna egy fiút is,és ha a másik is lány? Azt mondja annak is örülne,de én érzem,hogy a szíve mélyén csalódott lenne. És hát fáradt vagyok,nagyon fáradt...tudom,nem mondtam még 😅 A hasonlitgatásbol is elegem van,sokszor mondja a férjem vagy az anyósom,hogy xy gyereke már ezt meg azt csinál.. és unom mindig magyarázni hogy nem egyformán érnek a gyerekek. Nem egy kib***tt verseny istálló ez.


A kérdésem kívül megirhatjatok a véleményeteket ,hogy a férjemnek igaza van-e? Alkalmatlan vagyok még egy gyerekre? Én hulla fáradtnak érzem csak magam.Mert csak pár évet kell kibírni szerinte...én nem így látom. Utána óvoda,iskola szülői..és azt látom,hogy hiába egyeztünk meg,a nagy teher,a gyerekek menedzselése az én feladatom nagyrészt. Nem birnék ennyit. bocsánat ha zavaros lett..

A szívem mélyén lehet,akarnék még egy babát..de látom és érzem a határaimat. Így ahogy most vagyunk sajnos nem megy.


2023. okt. 16. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk eü ok miatt van csak 1. De a kérdést nem értem. Te nem akarod. A férjed akar, de úgy gondolja alkalmatlan vagy rá. Ha alkalmatlannak talál akkor miért akar még egyet? Vagy más nőtől? Nem értem.
2023. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk fixen egy gyerekünk lesz, ez nem csak róluk szól, kicsit magadról is. Én ezt még1x nem csinálom végig!:)
2023. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok,én ezt még egyszer nem csinálom végig...és ezért vagyok alkalmatlan megtegyre,mert ennél az egynél is kivagyok,mint a liba. Otvar szrul esik. Magyarázni nem tudom én el jobban,de aki segítség nélkül van tobbemberes babával az úgyis érti,aki még nem,annak nem tudom úgyse elmagyarázni.
2023. okt. 16. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után jöttem rà, hogy a gyerek apja mekkora bunkó. Pedig màr majdnem 10 ève együtt voltunk, csak addig avval hitegettem magam, hogy velem van a baj, és ha mindent jól csinàlok, akkor majd normàlisan viselkedik.
2023. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

En mondjuk kapásból nem tudnék igy élni, ahogy te.

Ha a férjem 1x azt mondaná, hogy alkalmatlan vagyok, na en akkor nyomnám a gyereket a kezébe és lépnék le csak 2 napra.

De hal isten, nekem kiveszi a részét a gyereknevelesből, mert együtt vállaltuk. Emellett van egy közös számlánk, arra megy minden bevétel. Gyed/csp/fizetese. 1x nem kérdezte meg, hogs most mire költöttem, vsgy hogy ez valoban kellett-e.. pedig minket sem vet fel a pénz annyira hogy ne kelljen átgondolni.


Mi azért álltunk meg 1 gyereknél, mert egyrészt problémás terhesseg volt, pokoli szüléssel. Nem élném át ujra.

Másrészt semmi segitség itt sem. Én meg nem akarok idegroncs lenni.

Harmadrészt pedig a piszkos anyagiak. Hogy nem azért szültem, hogs a gyereken spóroljak, majd üres zsebbel utjára engedjem ha felnő.


2 volt nekem tervben, férjem egy 3.gyerekben is gondolkozott. De leültünk, átbeszéltük, megálltunk.

2023. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mindig két gyereket szerettem volna, de mielőtt belevágtunk volna a baba projektbe, megbeszéltük, hogy csak egy lesz. Külföldön élünk, magunk vagyunk, nincs segítségünk. Általában rám hárul a nagyobb rész a gyermek gondozásából, de nem panaszkodom, a párom rengeteget segít, főz, mos, tereget, bevásárol, fürdeti a gyermeket es sok időt tölt vele. De ő nem tud szoptatni és mivel én úgyis kelek, ezért nem szoktam őt felébreszteni. Szóval én nyomom az éjszakázásokat, másnap meg megyek dolgozni. Ez két gyerekkel duplán rám hárulna és én nagyon szeretek jókat durmolni. Mivel itt csak 10 hét a szülési szabadság és utána vissza kell menni dolgozni, ezért 3 napra bölcsibe megy a pici. A bölcsi baromi drága. 4 évesen a gyerekek iskolába mennek. Zsonglőrködnöm kellene a munka - bölcsi - suli között. Párom reggel 6-kor már elmegy dolgozni, szóval ebben nem tudna a segítségemre lenni. 56 nm-es lakásban élünk, a babának így van egy kis szobája, két gyerekkel költöznünk kellene és baromira nehéz lakást találni. Szóval így mindent egybevetve, egy gyerekkel még megtudjuk oldani a hétköznapokat, kibírható a nem alvás, nem vagyunk nyúzottak és anyagilag is rendben vagyunk. Az már csak kicsit nyom a latba, hogy a harmincas éveim közepén/végén nem szeretnék már második babát, mert az 50-es éveinkben szeretnénk még utazni és élni egy kicsit mielőtt teljesen lerobbanunk, valamint még annyi mindent szeretnék tanulni és kipróbálni az életben. A szülésem nem volt egy horror, de k**ra fájt, azt hittem, ott halok meg. De ez már csak a cseresznye a tortán, hogy miért nem lesz második baba.
2023. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ohohoho, kedves kérdező. Te egy brutál környezetben vagy. Ugyan ilyenben vagyok én is, annyi,hogy én abszolút nem engedek a terrornak, meg hála istennek nekem a férjem se akar másikat. 1 éves a lányom. Kólikás volt, az első fél év brutál, azóta jobb sokkal, de pfú kegyeetleeen. Engem 100 millióért se tudnának rávenni még egyre. Már örülök annak hogy ilyen nagy, kezdje előröl akinek 2 anyja van... Azok akiknek van segítség,vagy támogató környezet azok biztos másképp tudják megélni az anyaságot, de ahol nincs ott nem csoda ha anyuka egynél megáll, és ez nem önzőség, nem alkalmatlanság, egyszerű józan paraszti ész, hogy a szarka farka elbírja-e a terhet vagy nem. És ha ezt a kedves férjed nem érti meg, akkor majd te visszamész melózni a második gyerek után és keljen fel ő évekig a gyerekekhez, és ha panaszt hallatna a kis szája akkor nyugodtan sértegesd hogy alkalmatlan apának. Nehogy bevedd ezeket az undorító manipulációkat, mert nagyon gáz... Sajnálom, hogy ezt kell átélned, mert megérdemelnél egy támogató párt.
2023. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt jelen gazdasági helyzetben egy gyereket merünk bevállalni, masrészt a férjem 45 éves volt, mikor szültem, harmadrészt kicsi a lakás, és nem akarunk nagy összegű hitelt felvenni.
2023. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg racionális érvem van:

– iszonyatosan megviselt az első 1,5 év, nem akarom újra csinálni

– lombikkal jött össze, nem akarom elölről kezdeni

– a férjemmel nagyon megsínylette a házasságunk az első időket

– 37, ő 41 volt mikor szültem

– neki van már 2 másik gyereke

– egy gyereknek mindent meg tudunk adni anyagilag

– két gyerekkel anyagilag és logisztikailag is sokkal nehezebb

– nincs állandó segítségünk

– meggyőződésem, hogy két gyereket nem lehet "ugyanúgy szeretni" > értsd: az egyikre mindig jobban rá lesz hangolódva a szülő, ami a másik gyerek úgy érez majd, hogy az előbbit jobban szeretik

– egy második gyereknek sosem tudnék megadni annyi figyelmet, mint amennyit az elsőnek és mint amennyit megérdemelne ő is


Ezek mellett és ettől függetlenül, néha emocionálisan elérzékenyülök, hogy milyen jó lenne, ha lenne testvére, de aztán gyorsan eszmélek, hogy hülyeség. Testvért nem szülök, még egy gyerekem meg nem lesz.

2023. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!