Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hétbe léptem (9 hét, 4...

10. hétbe léptem (9 hét, 4 nap) és elkezdtem picit vérezni, nagyon enyhe "megjön" érzéssel, de csak egy löketnyi vér jött, nagyon világos (tehát friss?)... Kifejezett görcs nem volt. Enyhe szúrkálás aznap párszor.

Figyelt kérdés

...szóval természetesen azonnal a kórházba rohantam, ahol az ultrahang azt mutatta, hogy minden rendben van, erős és szabályos szívhang, a baba mérete alapján a gép szerint 9 hetes és 5 napos :) tehát még egy nappal nagyobb is :) tökéletes ütemben fejlődik. Hematóma sem volt, zárt méhszáj. Minden ok. Fogalma nem volt a nőgyógyásznak, hogy "honnan" jött a vér (rákszűrés negatív, hüvelyi fertőzés sincs). Utrogestan hüvelykúpot írt fel (2x1). Juteszembe 7 hetesen is volt hasonló, de az inkább csak barnázás volt. Akkor magán nőgyógyászhoz menten és ő sem látta miért barnázok (nem is írt fel semmit rá...).

Járt már így valaki? Hogy vérzés és közben minden rendben, nem tudták megállapítani, hogy honnan jött a vér?! Mi lett a vége?



2023. okt. 5. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Igen, sokszor van ilyen ( felirni nem lehet semmit ra, magyar placebo a progeszteron , az elso par hetben irjak, hogy a terhes no nyugodt legyen, hogy kapott valamit ).

Lehetett hematoma ( nem mindig latszik) vagy egy kisebb beverzes, pl. mikor az orrod verzik, annak sincs oka, csak megpattan egy hajszaler.

2023. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Lehet progeszteronhiányod van.Erre nem gondolt az orvos?
2023. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es, a 10. hetben mar van mehlepeny, ami termeli a progeszteront.
2023. okt. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem mindenkinek termel megfelelő mennyiségű progeszteront. Mennyi szakértő van itt.. .az utro nem placebo abban az esetben, ha bizonyítottan (vérvétellel) progeszteronhiány van. Ha nincs elég a hormonból, akkor hatalmas segítség a gyógyszer.


Kérdező, a hematómát nem látják mindig, van, hogy keresgélni kell. Ha nem múlik a vérzés, keress fel egy magánorvost.

2023. okt. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

4-es, ne legyél már ilyen okos, akinek progeszteronhiánya van (nekem volt), nem a 10. héten vérzik egyszer kicsit, hanem kisebb-nagyobb megszakításokkal vérzik-barnázik, és már korábbi hetekben is.


Kérdező, valószínűleg elpattant egy ér vagy bármi, tudom, hogy megijedtél, de ha ez egyszer-kétszer fordul elő, és nem is látnak semmit, akkor nem kell aggódnod. Sokaknak van ilyen minimális vérzése látszólagos ok nélkül.

2023. okt. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz, mert az előttem szóló jól le írta. Jó baba várást.
2023. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!