Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen magán szakemberhez...

Milyen magán szakemberhez fordulnál ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Alsós gyerekem amikor feszült, ideges vagy éppen örömében izgatott, nem nagyon tudja kifejezni magát. Nem dadog(legalábbis nem ismétel szótagot), de többször nekifut és nem tudja elmondani, amit szeretne, és nem rendezett az sem, amit mond. Csak ritkán van ilyen, magas érzelmi érintettségnél(tehát pont amikor kellene, hogy tudjon beszélni). Már két éve várok, hogy elmúljon, nem múlik. Van, hogy egy héten csak egyszer van ilyen, de van, hogy naponta kétszer is. Látszik, hogy őt és másokat is zavar néha. Én lefagyok stresszhelyzetben, van, hogy megszólalni sem tudok(évente egy két alkalom nagyon nagy konfliktusnál..), de így még nem látott engem, nem minta, de genetikai öröklődés lehet a túlzott stressz-reakció- beszéd összefüggés. Relaxálni, meditálni néha szoktunk együtt, sok beszédes helyzetben van, de olyankor nem is esik nehezére beszélni, csak bizonyos helyzetekben. Kikezeltetném valakivel, de nem tudom kivel, mert gyanítom meg fog maradni felnőtt korára is, nekem is megmaradt. Nem hétköznapi dadogás, elkezdeni nem tudja és nem összefüggően beszél, szóval nem logopédus, pszichológusnál meg nem tűnik fel, mivel csak ritkán van és nem csak rossz helyzetben, hanem jóban is(ha élményt kell mesélni ami most történt).. a légzőgyakorlatokon, lassú egyszerű hangos olvasáson kívül nem hiszem, hogy tudna valamit csinálni.. vagy mégis? Volt valaki gyerekénél ilyen?

Mivel csak nagyon ritkán fordul elő megmutatni sem tudom másnak, előadni pl kifejezetten szeret a gyerekem, olyankor nincs ilyen gondja.


2023. okt. 20. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Én azért elvinném logopédushoz. "Elkezdeni nem tudja" ez pl tipikus dadogás!!

Stresszel megfűszerezve kész a szótalálási,fogalmazási nehézség.


Ezt logopédusnak a feladata feloldani.


Én 40 éves nő vagyok. Gyerekkoromban súlyosan dadogtam. A dadogás nem csak az,amikor ismételget egy szótagot. Ez csak az egyik típusa. A másik ez,amit leírtál. Hogy nem tudja elkezdeni, csak hümmög,esetleg ingatja is magát.

Tónusos, klónusos dadogás. 2 típus.


Vidd el logopédushoz,és mondd el ezt neki,amit ide leírtál. Fog tudni segíteni, vagy legalábbis eligazít, hova menj.

2023. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem erre nincs gyógymód, ilyen és kész, te is ilyen vagy, gondolom nagy problémát nem okoz.
2023. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

A logopédus szinte biztos, hogy tovább fog küldeni pszichológushoz. A dadogást általában team munkában kezeljük.

Érdemes lenne felkeresned a Démoszthenész Egyesületet. Addig is játékosan gyakorolni a szorítást és lazítást. Esetleg, ha Bács-kiskun megyei vagy, tudok pár nagyszerű, a beszédfolytonosság zavaraival napi szinten foglalkozó szakembert ajánlani. (Logopédus vagyok én is.)

2023. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2esnek, de, érettségin, vonzó férfi közelében, állásinterjún, ordibáló emberrel szemben lefagyok, és egyszerűen nem tudok megszólalni(és a frusztrációtól a sírás határán vagyok). 4-5ös jegyekkel így lett minimumpontos szóbelin érettségin, buktam el pár myelvvizsgát és egyetemi vizsgàt, vagy jogsinál sem ment kiabálásnál, mozdulni se tudtam, pedig tudtam mit kellene csinálni vagy mondani.


A gyerekemé nem teljesen ilyen, mint az enyém, enyhébb sokkal, szinte minimális, de nekem alsóban nem volt ilyen, csak felsőben.


Köszi, utánanézek akkor ezeknek a fajtáknak és megoldásnak. Ilyen helyzetben nehezebb pl, hogy egyedül meg kell kérnie ismeretlen felnőttet valamire, vagy hogy elmesélje milyen volt a vidámpark, vagy vásárban válaszoljon a vevő kérdésére vagy megköszönjön valamit egy csokival. De teljesen véletlenszerű, mert máskor meg ezek simán mennek, ezért nem tudom hogy tudna segíteni valaki, aki nem találkozik a problémával, hogy tudná azt oldani. Elsőben járt logopédiára, a nő semmilyen problémát nem észlelt, de azért néha van.

2023. okt. 20. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!