Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felelőtlenség lenne...

Tényleg felelőtlenség lenne panelba gyereket szülni ?

Figyelt kérdés
2 szobás panel lakásunk van férjemmel, arra is fizetjük a hitelt, más hátterünk nincsen. 38 évesen vagyok 2 hónapos terhes, és amikor elmondtam a barátnőmnek nagyon megszólt érte, hogy felelőtlenség ilyen háttérrel gyereket vállalni, mert nem fog semmit örökölni tőlünk csak ezt a kis lakást ami alig ér valamit, meg nem fogjuk tudni nyaralni vinni, ki lesz csufolva az iskolában hogy panelproli stb.. össze is vesztünk kicsit.Rosszul is érzem magam hogy nem tudunk többet nyújtani de nem tudok mit tenni, ennél a lakásnál több vagyonunk már sosem lesz..

2023. okt. 20. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
92%
Senki az ég világon nem vállalt sem soha gyereket panelba! Az összesben ami csak létezik gyerektelenek laknak!
2023. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen nem barátnő...
2023. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
97%
A barátnőd egy ostoba liba, ne hallgass rá.
2023. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
94%

Én és a férjem sem örököltünk soha semmit és nem kaptunk szüleinktől anyagi támogatást. Egy gyerekkori barátnőm tudott lakásba önerőnek kölcsön adni és jött mellé a jelzálog. Igen, panellakás :-) van egy 4 éves kisfiunk és boldogok vagyunk.

Az ilyen ember pedig nem barátnő!

2023. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
89%
Inkább kórházban szülj!
2023. okt. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ne baratkozz ezzel a nővel. Butasagot mondott. Jó egészséget kívánok!
2023. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
92%

Fasza barátnő, ennyi károgást egy vénasszony is megirigyelne.

"ki lesz csufolva az iskolában hogy panelproli" ööö...csak panel van a környékünkön , iskola óvoda bölcsi van több is a közrlben..szerintem semmi bajuk azoknak a gyerekeknek, meg ezek szerint ezzel kene csufolniuk egymást? Amúgy meg kis szemetek tudnak lenni a gyerekek, barmiért csúfolhatják.

Igaz hogy kicsi a lakás, mi ekkorából költöztünk nagyobba amikor megszületett a baba, de azért túlélhető a kisebb is. Cuccokat kiselejtezni , beépített szekrényekkel stb lehet helyet spórolni. Azt meg nem tudni mit hoz a jövő nem biztos hogy ott maradtok végleg. Nalunk rengeteg játszotér van, sok gyerek, szóval tud kinnt játszani ha nagyobb lesz. Nem kell bennt kuksolni. Jó a közlekedés, szóval a belvaros sem elérhetetlen ha programot akarnánk. Annak se jobb akiknél ott a nagy udvar mint egyik isnerősömnél, de ki se mennek, a gyereket nem lehet kikönyörögni, döglenek a tv/ gép előtt. Vagy a legjobb amikor ujépitésű háznál kb minden le van terkövezve vagy betonozva. Én is örülnék udvarnak, meg nagyobb helynek, de ahhoz még 1x ennyi pénz kéne, legalabbis felénk 40 milka a nagyobb panel, a ház meg...120 millióért láttam nem messze. Felújitandó házat meg kijebb a varostól nem akarok venni, arra is rámenne minden pénz,50 misinél kezdődik, bele kell ölni ki tudja mennyit és s kényelmem sincs meg. Mert azérz kenyelmes is tud lenni a panel,sosem vacogok, könnyű felfűteni, mindig van meleg víz, nyáron klíma, a költsége sem nagy. Régen szüleimmel családi hazban laktunk utaltam hogy hideg a fürdőben minden, a járolap is, éjjel lehül mert egy vagyon kifűteni. Szeretem hogy a közelben van egy csomó bolt stb. Kimozdulni meg innen is tudok. Ezt a felvetést nem is értem.

Nyilván én is agyalok hogy mit hagyok a gyerekre, szeretném segiteni. Egy önerőre valót össze tudtok ti is szedni. De bachatod a lakást ha életképtelen lesz. Inkább legyen talpraesett, ne legyen szűk látókörü. Attól hogy nem vagy milliomos még adhatsz neki jó penzügyi szemleletet..nekem ez segített volna a 20as éveim elején. ( a lakás meg ez persze nem zárja ki egymást, nem azt mondom hogy eletkeptelen akinek vesznek, csak azt hogy ha anyagi lehetőség nem sok van, még nincs veszve minden)

A barátnő okoskodjon a saját eletében, én elgondolkodnék hogy szüksegem van- e erre, vagy inkább keressek normális barátokat.

2023. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a barátnőd egy ostoba panelproli. Tipikusan amikor valaki kiszabadul a lakótelepről, de annyira benne marad az ottani proli mentalitás, hogy lakhat akárhol, nem fog változni. Míg a gyerekeid lehet, hogy panelban nőnek fel és normális, értelmes emberek lesznek, a barátnőd lakhat kastélyban is, ott is egy panelproli liba marad.
2023. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem barátnő. Ráadásul irigynek is érzem. Neki van családja?
2023. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
98%

Van lakása,háza?

Gyereke(i)?

2023. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!