Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha gyereked a neki kölcsön...

Ha gyereked a neki kölcsön adott kocsidat összetörné, elvennéd tőle a kocsit?

Figyelt kérdés

Szóval felelőtlenül vezetett, és összetörte a kocsidat amit oda adtál használatra. Nem az övé a tied, te csak lemondtál róla, hogy vezetheti.


Ha összetörte elennéd tőle, és többé nem vezethetné? Vagyen majd saját autót, azt összetörheti?



2014. júl. 21. 09:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Ha ő volt a hibás a balesetben, akkor szerintem ez a minimum.
2014. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha lemondtam róla, nemcsak egy alkalomra adtam oda (ha jól értettem) akkor nem kérném vissza. Nyilván azért adtam oda, mert nekem nincs rá szükségem. Csináltassa meg a saját pénzén és legyen óvatosabb legközelebb.
2014. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

Te a szülő vagy?


Azt gondolod, hogy a gyereked szándékosan törte össze a kocsit hogy téged bosszantson? Tényleg ezt hiszed?

Örülj neki, hogy egybe kiszállt az autóból, és nem azt a kérdést kellett feltenni, hogy milyen virágot vigyél a temetésére.


Mi a francnak neked gyerek? Sokszor van, hogy a felnőtt sofőrök is hibáznak. Az összes baleset során hibázik valaki. Ez nem csak a te gyerekedről mondható el.


Én odaadnám neki a kocsit továbbra is, persze arra törekednék, hogy viszonylag jó autó legyen, hogy ne haljon meg az első bokorban.


Mindenki hibázik, ne félj ebből a hibából tanult, és sokkal jobban fog ezentúl koncentrálni.

2014. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg visszaadnám, persze attól függ hogyan,miért törte össze.

Mikor kölcsön adtad neki, már akkor tudhattad, hogy bárkivel előfordulhat az, hogy összetör egy kocsit.

Természetesen ha megbeszéltétek, hogy addig kapja meg a kocsit amíg nem okoz benne kárt, akkor vedd vissza.

2014. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
28%

Én elvenném, azzal a célzattal, hogy tanulja meg, hogy nem vezetünk ész nélkül, mert az a saját, és más életébe is kerülhet.

Úgy engedném vezetni, hogy ott ülök mellette 1-2 évig.

2014. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Gyorsan akart bevenni egy kanyart, és lecsúszott az árokba!

De nem lett baja, be volt kötve csak a kocsi eleje az össszetört!

2014. júl. 21. 09:46
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Én csak kölcsönbe, 1-2 útra kaptam meg anyuék kocsiját, és így karamboloztam (elnéztem a sávváltást).

Nem lett nagyobb kár a kocsiban, én majd'elájultam az idegességtől.

Meglepően jól fogadták, pedig nagyon szigorú szüleim vannak.

Két hónap "bünti" volt, amíg nem vezethettem.

Ez viszont elég is volt hozzá, hogy 3 évig ne üljek volán mögé.

Aztán vettem néhány pótórát, és közel 20 éve vezetek baleset-mentesen.

2014. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 intrepid ***** válasza:
91%
Ha összetörte, javíttassa is meg, ha kell, keresse meg a rávaló pénzt. Vagy járjon gyalog.
2014. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem, de a javítást neki kellene állni.
2014. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

Legkisebb bajom az autó lenne....magát netörje össze.

Nem venném vissza, ha egyszer neki adtam, akkor nekiadtam..

Nem kötök feltételekhez ajandekot..vagyis utólagos feltételekhez tuti nem...

2014. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!