Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindegyik kisgyerek ennyit...

Mindegyik kisgyerek ennyit rosszalkodik, mindegyikkel ennyi baj van?

Figyelt kérdés

Ma volt itt egy kérdés, hogy az anyuka 3 éves kisgyereke egyáltalán nem akar szótfogadni, ugrál az ágyon, beüti a fejét, rugdoskodik, állandóan leveszegeti a zoknit, pedig hideg a padló, ha nem enged neki valamit, azonnal visít, és a kistesó még a hasában van.

+egy másik anyuka szintén panaszkodott, de ő már a válaszokban:


"Beleuntam abba, hogy így az êletünk egész nap egy ordítás és vita. Egész nap. Mert dettó ezt csinálja, ugrál a kanapén (és nem tanul belőle, hogy leesik) , nem akar fogat mosni, öltözni, dobálja a dolgokat és így tovább, de folyamatosan. Ha megfogom ês csinálom bele a dolgokat, akkor éktelen ordítós hiszti van és nem, ebből sen tanul, legközelebb ugyanúgy csinálja, nekem meg elegem lett, hogy egész nap erőszakosan csinálhatom a gyerekkel a dolgokat, besokalltam."


Most akkor ennyire rossz a kisgyerekes időszak?

Mindenki csak panaszkodik meg panaszkodik


2023. okt. 20. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Van nagyon fárasztó része is. És senki nem arról ír, hogy éppen minden mennyire jó. Mert ha jó akkor azt élvezi és nem a gyakorira irkál.
2023. okt. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

A kisgyerekes lét ilyen. Ha nincsenek eszközeid, akkor nehéz. Ha nem élvezed a kisgyerekkel a többi dolgot, ha nincs mi kompenzál benne, akkor még nehezebb. Ha nincs töltődési lehetőséged és segítséged, akkor meg pokoli nehéz.

Vekerdy megfogalmazta: “a gyerekek kiszívják a vérünket, lerágják a húsunkat. Ezért időnként meg kell szabadulni tőlük, mert a gyerek érdeke is, hogy folyamatosan jól rágható és jól szívható, pihent anyja - és persze apja is! - legyen neki.“


Eszközök, tudatosság, segítség nélkül piszok nehéz, és attól függ, hogyan éled meg, hogy milyen szülői mintákat hozol.

2023. okt. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Unokahúgom például 3 éves és egy tündér. Csak tesóm nem szokott feljönni a gyakorira, hogy ezt leírja 😉 Nyilván az ír ide, akinek problémája van és azt, ami az aktuális problémája.
2023. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Igen, sajnos ez ilyen.
2023. okt. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Fiam 4 èves, volt egy pár hónapja pàr hónap amikor a gyerekülésbe nem akarta engedni magát bekötni.

Olyanokat húzott be nekem is az apjànak ,hogy elképesztő.

Szerencsére ez elmúlt de nagyon akaratos kis zsarnok tud lenni ha ő akar illetve nem akar valamit.

Ez a gengszter korszak,èn így hívom 😄

Valamelyik nap azt mondja nekem adjak neki gumicukrot, reggel 6 kor

,èn mondtam nem adok mert nem reggelizel,erre ő :leboritom az oviba a reggelit.

2023. okt. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
De végül nem tette és evett bennt hâl Istennek 😄
2023. okt. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsére egyik gyerekem sem ilyen. Nálunk két 2 verzió van a nehéz helyzetekre szerencsére már kicsu koruk óta működik.

1. Ha olyan a helyzet akkor természetesen én is kompromisszum képes vagyok

2. Amennyiben erre nincs lehetőség akkor igenis szankciók következnek és ha kell huszonharmadszorra is elveszem a kedvenc játékát vagy épp nincs délutáni napi. Nagyon gyorsan megtanulták hogy következménye van a dolgoknak. Egy 3 éves gyerek is képes ezt felfogni.


Én a környezetemben azt látom hogy sajnos baromi kevés energiát fektetnek a gyereknevelésbe így a gyerek persze hogy nem tud viselkedni

2023. okt. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Az én lányom nem ilyen szerencsére, mindig hallgatott rám 🤷🏼‍♀️ persze szokott hisztizni, de mindig találunk megoldást/alternatívát.
2023. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon nem mindegyik ilyen. Én azt látom, hogy ahol ennyire fékezhetetlen, viselkedészavaros a gyerek, ott bizony a szülőnek vannak megoldatlan problémái, ez ütközik ki a gyereken.
2023. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem fekete vagy fehér a helyzet. Nincsenek csak jó vagy csak rossz gyerekek. Inkább úgy írnám, hogy vannak könnyebb és nehezebb esetek is. De olyan nincs, hogy egy angyal, aki soha nem rosszalkodik, vagy egy ördög, aki csak rossz dolgokat produkál. Az adott helyzettől, lelki állapottól is függ, hogy viselkedik egy gyerek.
2023. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!