Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Van köztetek, aki...

Kismamák! Van köztetek, aki be meri vallani, hogy néha rettenetesen felbosszantja a babája, kisgyereke a hisztivel, követelőzéssel, direkt rosszalkodással, és komoly önuralomra van szüksége, hogy ne ragadtassa el magát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok idegbeteg, és nagyon elítélem a gyerekbántalmazás minden formáját. Mégis, néha a plafonon vagyok, amikor a 14 hónapos átváltozik agresszív kismalaccá, és követelőzően, gonosz tekintettel kiabál velem, mert épp nem az van, amit ő akar. Jobbat még nem találtam ki, mint hogy ilyenkor egyszerűen figyelmen kívül hagyom. Közben viszont sz.rul érzem magam, amiért egyáltalán eszembe jut, hogy lecsavarnék neki egyet, hogy térjen észhez. Nyilván nem teszek ilyet, hanem odébb megyek, míg megnyugszom... Más is van így, esetleg vmi bevált módszert is tud ajánlani ?
2011. dec. 12. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Mindenki így van ezzel. Szerintem is az a legjobb módszer, ha nem veszel róla tudomást.
2011. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, szerintem mindenki tudja, miről beszélsz. Legalábbis én nem akarom elhinni, hogy van olyan szülő, aki néha napján, vagy akár minden nap ne tudna odacsapni egyet.


Én hiszti idejére sarokba küldtem a fiaimat. 14 hónaposan ne félj már tudja, hogy ott kell maradni, ha azt mondod. Elmondtam, hogy hiszti ott van, ott lehet, a lakás többi részében viszont nem szabad. Egy rövid idő után már ment a sarokba, teli torokból üvöltött, majd közölte, hogy befejezte, és kijött.

Nálunk bevált. :)

2011. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel mindenki igy van, csak a legtöbben nem vallják be, mert nem "illik".


Egy gyerek nem kis angyalka, hanem igen sokszor igencsak idegesitö. A te dolgod, hogy a gyereket neveld és az akaratosságát korlátok közé szoritsd, illetve megtanitsd neki, hogy nem mindig van úgy, ahogy neki tetszik.

Az, hogy otthagyod, ha hisztizik, jó, mert igy idövel belátja, hogy ezzel nem ér el semmit. A gyereknek szüksége van korlátokra, és adott esetben hasznos, ha utána - miután lenyugodtál - elmeséled neki, hogy mit miért lehet vagy nem lehet. Eleinte ugyan nem érti, de késöbb egyre inkább, és ugy a legelfogadhatóbb neki, ha érvekkel indoklod, és mindenképpen nyugodt, határozott formában. Nem vitatkozni kell, hanem indokolni, ez fontos.

2011. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
persze hogy! Az enyém már 5 éves és csinálja mindazt amit te is írtál és még szavakkal is terrorizál sokszor ha nem engedek meg neki valamit üvöltve mondja hogy csak apát szereti engem nem. Na ilyenkor bőgni tudnék, pedig tudom hogy nem komolyan gondolja, csak bosszantani akar. Meg van mikor olyan fafejű hogy kikészít, és ilyenkor szoktam neki mondani hogy vigyázz mert megrázod a pofonfát, de persze nem verem meg. Egyszer csaptam egy nagyot a kezére mikor a még oltatlan kiskutyát simizte és utána tövig nyomta a kezét a szájába, mikor ezerszer elmondtam neki hogy nem szabad, elkapott az ideg. Azóta is lelkiismeret furdalásom van ha eszembe jut. Volt hogy annyira feldühített hogy magamra csuktam a hálónk ajtaját és jól megpüföltem helyette a párnákat:) Én mindig beküldöm 5 percre a szobájába, "gondolkodni" ha kijön közben akkor nő az idő még 5 perccel. Szóval kb negyed órát bent van a szobájában. Aztán megkérdezem tőle miért kapta büntit és elmagyarázom neki hogy miért nem jó és hogyan kellett volna viselkedni. arra jó hogy lehiggadjunk mindketten, de azt nem mondom hogy mindig betartja mait ígért.
2011. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
:)Van igen és az én egyébként angyali leánykám akár 5 hónaposan is eltudta érni nálam,hogy "eret vágjak " magamon:)
2011. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Be merem vallani, de büszke nem vagyok rá :)

A lányom egy félelmetes hisztérika volt, időnként én is úgy ordítottam vele, ahogy a torkomon kifért. Mit gondolhattak a szomszédok?! Én a zuhany alá is raktam, de csak rövid ideig hatott. A megoldás az idő és a lehető legnagyobb önuralom részemről (szinte már apátia) lett. Kitartás, elmúlik ez is, mint a hasfájás, meg az éjszakai ébredések.

2011. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
nekünk az a legjobb hogy mellettünk lakik a védőnő, főleg nyáron ha nyitva vannak az ablakok minden kihallatszik:)
2011. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pffff...persze.Aki azt mondja h soha,semmi nem tudja kihozni a sodrából,az hazudik.Én az ordítós fajta vagyok.Ez sem jó,de mégis inkább ez,mint h megpüföljem a gyereket.A kiabálásom elég olaszos szerencsére-vagyis addig tart míg forrok,aztán kitombolom magam,és nincs harag,düh,felhánytorgatás..és annyi.Nem vagyok büszke erre sem,sokszor nyelek is,csak hát emberek vagyunk,ez nem mindig könnyű.
2011. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Épp ma is volt ilyen pillanatunk, ezúttal a fürdővíz padlóra kimeregetése volt a "küldetés"... Hihetetlen micsoda ötleteik vannak néha. Azért valahol megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül. Köszi még egyszer mindenkinek, aki írt!

2011. dec. 20. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!