Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti racsapnatok a kisgyereketek...

Ti racsapnatok a kisgyereketek fenekere amikor nagyon rosszalkodik es a szo nem segit? 3 eves a lanyom es neha racsapok egyet a fenekere, de nem erosen csak hogy komolyan vegyen. Rossz anya vagyok? Ti mit gondoltok az effajta fenyitesrol?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy rácsapnék- e, de azt gondolom, hogy ő nem venné olyan komolyan, mint amilyennek szánom, így kétségeim vannak a hatásossága felől. Lehet egy jól eltalált hangsúly többet ér, csak hát sajna tudom, hogy az nem mindig van raktáron.
2013. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Néhány hónapja egy kisfiú átszaladt az úton, az apukája utána, jól megszidta, és rácsapott egyet a gyerekre, de nem túl erősen. Erre a kisfiú csak azt mondta, hogy "Haha, nem fájt!"

Szóval kár rácsapni, megverni meg nem kéne. :)

2013. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Én nagyon ritkán rácsapok a kezükre, ha többszöri figyelmeztetésemre sem hagyják abba a rosszalkodást. Leginkább olyan dolgokra gurulok be, ami rájuk nézve életveszélyes, vagy a valamilyen anyagi kárral járó dolgot művelnek.

De nem tartom jó dolognak. Sajnos, ilyenkor nekem elszáll az agyam:-(

Sokszor viszont fogom és átviszem a szobájukba, és rácsukom az ajtót. Üvölt, aztán mikor lenyugszik, akkor átjön, és araszolva jön hozzám. Akkor megbeszélem vele, hogy mit nem kellett volna csinálni és miért nem. Általában ez használ.

2013. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 3 éves,én nem csapnék rá,nem is ütöttem meg soha,eddig szép szóval elértem amit akartam,kétszer előfordult ,hogy arcon borítottam egy kevés vízzel,mikor nagyon hisztizett,az lenyugtatta.Meg szoktam neki mondani,hogy majd ha befejezte ezt a viselkedést akkor jöjjön ki a szobából,és én addig tudomást sem veszek róla.Ez is hatásos,mert egyszer csak kijön,és szól ,hogy már megnyugodott.Ha rosszat csinál,elmondom,hogy azt miért nem szabad,úgy beszélek vele,mint egy felnőttel.Megérti.
2013. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!