Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet "jól" kezelni...

Hogy lehet "jól" kezelni ezeket az eséseket?

Figyelt kérdés

Anyaként sokszor úgy érzem megbuktam 🥺 Tudom, hogy nem lehet kivédeni az esést vagy bármi mást de akkor is nehezen emésztem meg! Kislányom 22hónapos egy eleven borzasztó mozgékony kiscsaj!És persze 0 félelem érzete van(persze ebben a korban még normális). Mindenhová felmászik és ha nem érek oda időben akkor zutty és már a talajt puszilja! Ma este vacsi után(6órakor) mikor egy slungal húztam el az etetőszéket az én gyermekem a másik irányból nekiszaladt😔 Hát volt kopp, kicsit piros lett a homloka(fából van). Volt egy kis sírás aztán úgy ennyi! De anyaként mindig ott van bennem az aggódás🥺

Volt olyan esetünk, hogy a vas szerkezetű lépcsőnkbe ütötte be a fejét úgy, hogy nagyon vérzett a feje! Azonnal vittük az ügyeletre ahol konkrétan nemhogy várakoznunk kellett 3órát,azon kívül hogy megtörölték és kapott egy hajpántott ennyi volt majd közölték othon figyeljük! Szívem szerint minden esésnél vinném dokihoz de akkor vagy hetente 2szer ott kellene ülni 😔


2023. okt. 26. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet jól kezelni, hogy racionálisan nézed a dolgokat. Ehhez kéne némi tudatosság, hogy ne hagyd hogy az irracionális aggódás elharapódzon rajtad. Tudnod kéne látni, mi ami komoly és mi nem. Ha tiszta a tudata, élénk, nem bágyadt, nem hány, nem aluszékony, akkor nem kell orvoshoz rohanni.
2023. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Az első válaszadó nagyon szépen leírta.

Valóban "be tud kattani" az ember, ha a gyermekéről van szó-ezt ne értsd félre. Nekem is olyan baleset vízióim vannak néha, mióta anya vagyok, hogy azt sem tudom, hogy vagyok képes ilyeneket kitalálni. Muszáj lehiggadni és racionálisan nézni a dolgokat, nem szabad, hogy ez az aggodás átvegye az uralmat feletted. Sajnos a gyerekek esnek, sokat. De ebből tanulnak. Akkor lennénk szar anyák ha nem hagynánk nekik teret, hogy mozogjanak és próbálgassák a határaikat. Ha minden eséstől megveded, egy esni nem tudó, csetlő-botló, bénázó gyereket nevelnénk, amit felnőtt korában nagyon nem fog megköszönni nekünk.


Abba gondolj bele, gyerekként hány horzsolásunk, zúzódásunk stb volt. Havonta 1 tuti. Szegény anyukáink is aggódtak biztos.


De nem szabad hagyni, hogy az aggodás rányomja a bélyegét a hétköznapokra.

2023. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán éppen az a baj, hogy túlságosan óvod.

A gyermek a kisebb balesetekből tanul, a nagyobbaktól kell óvni.

2023. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Négy babát elvesztettünk és hosszú évekig vártunk rá!Mikor megszületett és a mellkasomra tették azt mondtam neki,hogy mindentől megóvom!Tudom lehet ez nyálasnak hangzik,de én próbálom betartani és mindent megtenni,pedig azt is tudom nem szabad pont azok miatt amit leírtatok!A családtól is már megkaptam,hogy "anyámasszony katonáját" nevelek belőle!

Minden esés vagy kopp után megfogadom ez változni fog,de ahogy ma is nekiment(ami az én hibám volt) és hallottam a koppot hát a szívem szakadt meg érte!Tudom lazítanom kéne 🫣

2023. okt. 26. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos, de már most esik-kel. Már herótom van ha beüti a fejét.

Ezelőtt a konyha kövön ütötte be, szegényem ordított kb 2-3 percig.

Púpos is lett.

Azt néztem amit az első írt. Aluszékonynak aluszékony mármint, sokszor ásít, de egy nap 3x alszik, ezen kívül élénk, vidám, mozgékony úgyhogy szerintem nem emiatt az.

De megértelek, mert én is aggodok érte. Viszont ahogy írják, ha nem tanul meg esni az rosszabb. Azt tudod csinálni hogy azért nagyjából biztonságos környezetet teremtesz.

2023. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

“ Négy babát elvesztettünk és hosszú évekig vártunk rá!”


Ezt a terhet nem kéne rátenni. Nem az ő dolga beteljesíteni mindent, amit az első 4nek nem volt lehetősége. És tudom, hogy nem direkt csinálod, és valószínű tagadni is fogod, de tudat alatt átmegy…

2023. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként megértem. Én nem vetéltem el az igaz, de mindenkit elveszítettem. Anyát, apát, mamát, papákat nem is ismertem. Csak 3-4 ember maradt akit még nagyon szeretek. A lányomat sokszorosan, de próbálom kontrollálni magamat. Hiszen tényleg meg kell tanulniuk esni (is).

Ne vetítsd ki rá azt amit az előtte átéltél. Vigyázz rá de ne vidd túlzásba.

2023. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el pszichológushoz, mert már most látszik, mennyire rányomod az előző négy vetélésed súlyát.


NEM szavakkal, hanem tudattalanul, tettekkel, túlféltéssel.


Ő egy másik ember, NEM pakolhatod rá az előző négy meg nem született magzat terhét, bármennyire fáj is. NEKED, de ő nem tehet erről, ne kezeld hímestojásként.

2023. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban egy nyámnyila gyereket fogsz nevelni így, aki majd minden apró esésnél hisztizni fog, mert látja, hogy anyuka sírvafakad ha beveri valamijét.


A gyerekek esnek-kelnek, ebből tanulnak. Nyilván a nagyobb sérülésekkel járó balesetektől meg kell óvni, de semmi baja nem lesz ha párszor elesik vagy beveri a fejét.

2023. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!