Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit értenek "önzőségnek" a...

Mit értenek "önzőségnek" a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés

Tehát amikor azt mondják, hogy ha te világra hozol egy gyereket, mert vágysz rá, az önzőség.

De miért is?


2023. okt. 27. 16:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert minden ember életében sok szenvedés van, amihez ugye passzív módon a szülő járult hozzá, de ugyanannyi, vagy több pozitív dolog is, ami kárpótolja az embert, szóval nem hinném, hogy akkora "vétség" volna. Illetve azért lehet önzőségnek nevezni, mert oké, hogy a szülő vágyik rá, de a gyermek egyáltalán nem biztos, de ez persze nem azonnal a születése után mutatkozik meg.
2023. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Mert a szülő azért szül,mert gyereket akar.

Viszont az a gyerek nem akar megszületni.

2023. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Akkor önzőség, ha kizárólag a magad örömére vállalod, nem törődve azzal, hogy pl: meg tudod adni neki a megfelelő körülményeket: szerető családot (bevállalod egyedül, rossz párkapcsolatba, alkoholista abuzív apának...), megfelelő anyagiakat ("ahova báránykát ad, oda..."-hozzáállás; nagyszülők nyakára....stb).
2023. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
#3👍
2023. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


3. Ez nagyon igaz egyébként, sajnos sok ilyen szülő van.

2023. okt. 27. 17:49
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

3!


Az elvált anyukák is önzők?

Miért nem szenvedtek tovább a gyerek érdekében?

2023. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
6, csak ha már elváltak voltak, amikor a gyerek született
2023. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Miért nem szenvedtek tovább a gyerek érdekében?


Ugye ez csak vicc? A gyereknek jobb ha elválnak a szülők normálisan minthogy lássa a rossz példát...

2023. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
8, te komolyan nem tudsz szöveget értelmezni?
2023. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
99%

"A gyereknek jobb ha elválnak a szülők normálisan minthogy lássa a rossz példát..."


Nem. A gyereknek az a jobb, ha boldog családban nevelkedik.

Ha már a születése pillanatában tudom, hogy csak én leszek neki, akkor önzőség vállalni.

Az teljesen más, ha menet közben derül ki, hogy nem működik az apjával. Akkor csak balf... vagyok, nem önző.

Önző akkor, ha az apja jó apa, csak férjnek rossz, én mégis ellehetetlenítem a kapcsolatukat a válás után.

Az önzőségnek sok formája van.

2023. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!