Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiaknak hány éves kor...

Férfiaknak hány éves kor körül érdemes elengedni a családalapítást?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy eléggé megoszlanak a vélemények és nagyon függ az illető egészségi állapotától, anyagi, társadalmi státuszától. Sok jól kereső, sportos férfitól hallottam, hogy 50 körül is szívesen vállalnának gyereket, míg szegényebb, nem olyan jó fizikai állapotban lévők már 35 évesen is öregnek érzik magukat hozzá.

Mondjuk alapvetően az számít van társa valakinek vagy nincs, ismerek olyan 38 éves férfit, aki még lazán ismerkedik és azt mondja most már gondolkozik családon és gyereken. Nyilván valamivel fiatalabb nőkkel randizik. A rokonságomban is több esetet tudok mostanában, hogy 40 év körül vállalt valaki gyereket, szerintem ez tényleg gyakoribb, mint régen.

Viszont a 40-et valahogy én is határnak érzem, igaz, hogy elvileg hosszabban élünk, de azért 30 évesen jellemzően mindenki jobb fizikai állapotban van és többet tud foglalkozni a gyerekével. Aztán ki tudja lehet nem számít ez olyan sokat, de az ember élete véges, előbb-utóbb csak be kell látni, hogy ez a hajó elment.



2023. okt. 13. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Apukám 40 évesen vállalt engem.

72 éves most, én 32 és őszintén borzalmas lenne, ha 32 évesen már nem lenne apukám, mert 82 éves koráig azért ritkán élnek el az emberek.

Úgy értem, ha 50 évesen vállalt volna engem, akkor most 82 éves lenne és az rémesen rossz lenne.

Nagyon nagyon örülök neki, hogy anyukám még csak 62, jobb lenne, ha apukámmal is még több időm lenne, nem 10 évvel kevesebb.

2023. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Első vagyok, nem írtam tovább, bocsi:

Szóval a 40 éves határ, szerintem még belefér, de tényleg ez a 30-35 lenne az ideális.

2023. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Ismerősi körben sokaknak 40-50 között született első gyerekük.

50 felett is, de ott új nőtől sokadik gyerek.

2023. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Rossz a kérdésed, és ezt már a kifejtésedben te is leírtad.

"nagyon függ az illető egészségi állapotától, anyagi, társadalmi státuszától"

Egyszóval nincs ilyen életkor.

2023. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanakkor, amikor a nőknek. 40 év körül.
2023. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Leírtad te is "nagyon függ az illető egészségi állapotától, anyagi, társadalmi státuszától." meg még pr dologtól, van akinek 18 is késő, van akinek 40 is korai.


Én azért azt mondanám, hogy 45 felett már csak a biológia megkerülhetetlensége miatt sem kellene általában.

2023. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A ferjem 30 volt amikor a fia megszuletett, nagyon gyerek volt meg, most 38 es szeretnenk kozoset. De ha 40 eves koraig nem jon ossze, akkor elengedjuk a temat (en 27 vagyok). Egyebkent manapsag 40 felett a nok is vallalnak gyereket. En is max 45re tennem, de a ferfiak tudnak gyereket csinalni 60 eves korukban is, bar szerintem az messze van az idealistol.
2023. okt. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha értelmes, akkor már 20 évesen is érdemes. Szívás az egész, nem sok előnye van.
nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!