Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek csak egy gyereke van...

Akinek csak egy gyereke van miért döntött így, megbánta később?

Figyelt kérdés

Tőletek is szokták kérdezgetni mikor lesz másik? Hogyan reagáltok erre?

Nekem nagyon problémás volt a terhesség, szülés. Kisfiam mindig több emberes gyerek volt, 3 évig egy éjszakát nem aludt végig. Most 7 éves már, de egyáltalán nem akarok másikat, viszont valamennyire bánt, hogy nem lesz testvére, de szerencsére ő sose mondta még, hogy szeretne. Nagyon nem szeretem mikor ezt kérdezik, hogy lesz e másik, felhúzom magam ezen, nekünk kell felnevelni nem másnak, sőt van aki nem csak kérdezi hanem még mondja is a véleményét, hogy de kell a testvér stb.



#Gyerekvàllalàs, gyereknevelés, gyerek, egyke,
2023. okt. 21. 10:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Engem is bánt valahol hogy nem lesz tesója. Nehezen jött össze, több év után. Mikor megszületett úgy éreztem több semmiképp, mikor már nagyobb lett 3-4 éves akkor volt bennem egy érzés, hogy jó volna ,mert azért ha lenne tesó stb.stb..De racionálisak voltunk. Egészséges, szépen fejlődő, okos gyerek mi pedig már viszonylag ,,idősebbek" nem szeretném hogy kockáztatunk ,bevállaljuk a következőt és esetleg egy beteg tesó születik..Jók vagyunk így.
2023. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Nekem azért nincs testvérem, mert anyukám utánam 2x elvetélt és mivel ezek annyira fájdalmasak voltak nem is próbálkoztak többet. Pl ezért is kbszott nagy bunkóság erről kérdezni, nem csak azért, mert krvra senkinek semmi köze hozzá!
2023. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

36 évesen szültem a kisfiamat, most múlt egy éves.

Mindig két gyereket szerettem volna, mert én eléggé megszenvedtem kislányként az egykeséget, de mivel ezt a gyermeket is egyedül nevelem, így sajnos elég valószínűtlen, hogy lesz tesója :(

Megbánnom így nincs mit, de biztos bántani fog a dolog még egy darabig. Csak azzal nyugtatom magam, hogy legalább így minden figyelmem ennek a kis tündérnek szentelhetem, nem kell kettészakadnom :)

Az ismerősök (barátok, szomszédok) nagyrészt tisztában vannak a szituval, nyilván nem is piszkálnak a tesó-témával, de ha valami iq bajnok távolabbi ismerős/idegen csak szóbahozza, akkor mosolyogva megjegyzem, hogy apuka fasorban sincs, olyankor fülüket-farkukat behúzzák 😀

Ez minden helyzetben bunkóság szerintem, még szülőknek/anyóséknak sem lenne szabad rászállni a fiatalokra sem első gyerek, sem tesó témában, mert ők sem feltétlenül tudják, hogy mi áll mögötte, és nincs is hozzá közük. Ha jön, akkor örüljenek és kész, ennyi lenne a dolguk :)

Bocs, hogy hozzászóltam, mert nálam ez nem saját döntés volt ugye, de remélem belefértem :)

2023. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

#3

Ez nagyon szomorú, én is azért lettem egyke, mert az apám elhagyott minket.

Én is nagyon utálok egyke lenni amúgy..😅

2023. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak gazdasági okai vannak. Nem keresek annyit, hogy két gyereket probléma nélkül tudjak nevelni, az átlagos életszínvonal romlása nélkül. Mivel én nagyon rossz körülmények között nőttem fel, e téren nagyon anyagias vagyok.

Gyeddel van kb -22% bér kiesés valamelyik félnél 2 évig, mindezt úgy, hogy megnövekedtek a költségek. A gyes vicc kategória.

Itt a közelben nincs bölcsöde, várólistás... Így csak magán bölcsi van havi 140000ért. És kifizetik az ismerőseim, mert 1 fizetés + gyesből nem tudnak megélni.

Számszerűsítve: nettó 300000 a fizetés, ebből 236000 gyed, 25600 gyes lesz. Mikor a 300000 ből 25600 marad, az kellemetlen. Kifizetett bölcsivel is ~120000el több marad, mint gyessel.

A több gyerekes ismerősöm is panaszkodott iskola kezdéskor, hogy 100000 alatt nem tudták kihozni a költségeket gyerekenként. Majd általános felső tagozattól kezdenek nőni az igények, ami kamaszkorban csúcsosodik ki. Az a helyzet napi 1000 ftból már a reggelit is nehéz kihozni, már a lidlbe sem mindig jön ki belőle 3 db péksüti. Persze otthoni szendvics olcsóbb. Jelenleg egy kamasznak szerintem napi 2000 ftot zseb pénzt kéne adni, ami 60000 ft/hó. Én nem kaptam zsebpénzt, és nagyon rossz volt kimaradni szinte mindenből emiatt.

Még nincs gyerekem, előbb utóbb majd lesz. 36f

2023. okt. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ne is mond utolsó. Kisfiam most kezdte meg az első osztályt. Kb 80.000 Ft volt az iskolakezdés és semmi olyat nem vettünk ami felesleges vagy luxus. És akkor ott van az étkezés ami havi 15 ezer (oviban ingyen volt), osztálypénz is dupla annyi mint oviban volt. Szinte nincs olyan hét, hogy ne szakadna ki egy vagy két melegítőnadrágja. Mindig van valami program nekik, ami persze jó, most lesz halloween buli, kell jelmez, édesség. Folyamatosan csak a költekezés. És nem tőle sajnálom, csak most látom igazán, hogy mennyibe van egy gyerek. Nem tudom, hogy akinek 2-3 van, hogy győzi ezt.

A másik meg, hogy a héten beteg volt és naponta kb 2 óra hosszát csináltuk a pótolásokat. Komolyan főzni alig volt időm. Ha itt lenne még 1-2 gyerek akivel mellette ugyanúgy foglalkozni kéne én hülyét is kapnék.

2023. okt. 22. 06:55
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs tesóm, alapvetően nem is akartak többet, pedig nem volt velem állítólag vészes. Apám is egyke, anyámnak meg nagyon rossz volt a kapcsolata mindig is a testvérével, így ez is rányomta a bélyegét.

Kérdeztem őket, de nem us nagyon értették, hogy ezen mit kellene megbánni. Nekem nem volt hátrányom az egykeségből, ahogy Apámnak sem.

2023. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sose akartam egynél több gyereket, úgyhogy nálam ez egyszerűbb.

Ha valaki kérdezi, hogy lesz-e még gyerek, megmondom h nem vállalok több császárt, mert kockázatos és én nem vállalom be.

Minden más valid érvet egyszerűen nem értenek meg.

Nincs türelmem két gyerekhez, nem tudok ennél kevesebbet aludni, kevesebbet pihenni, egy gyerekre tud bármikor vigyázni anyukám, egy gyerekre van mentálisan és fizikailag is kapacitásunk.

És őszintén sokszor egyre is alíg.

2023. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

Örülök hogy legalább ez az egy kicsim van. Lehet bánnám ha nem lenne még egy, de vigasztalna hogy egyszer átélhettem.

Mondták páran, hogy de keeeeell testvér neki... Bakker konkrétan én nevelem egyedül, mert apuka díszletnek van, meg akkor van képben ha dicsekedni kell a pereputty előtt. Vele nem lesz még egy gyerek, majd a másik férjemmel

2023. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Egy is sok, nem tudom miért olyan mazochista valaki, hogy többet is vállal...
2023. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!