Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van az életemből,...

Elegem van az életemből, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Igazából csak "tűzoltás" gyanánt írom ki ezt a kérdést, nem hiszem, hogy bárki tudna segíteni, de minden tanácsot szívesen olvasok.

Egyedül nevelem a majdnem 3 éves szellemileg sérült kislányomat, majdnem egy éve váltam el, úgy volt, hogy külföldre költözünk, a volt férjem előre ment, hogy megteremtse az új otthonunkat, aztán fél év után közölte, hogy nem kell mennünk, talált magának valakit...

Egyedül vagyok a kislányommal, és hiába van segítségem (a szüleim jönnek hozzánk mindig hétvégére), belefáradtam az egész életbe.

Gőzerővel keresek munkát, de nem vesznek fel sehová, vissza sem jeleznek, a volt férjem és a szüleim támogatásából élünk, illetve most tervezem eladni az autót, hogy legyen egy kis tartalék. Ezzel is az a baj, hogy egy Pécs melletti kisvárosból járunk fel Pestre kezelésre, és nem bírja a tömegközlekedést. Csak arra használom az autót, hogy Pestre felvigyem, különben estére érnénk csak haza. Ha autóval megyünk, nyerünk pár órát, és legalább az autóban alszik.

Sajnos magánorvost ezek miatt nem engedhetek meg magamnak, mert brutál drága lenne, a közellátásban pedig gondolom van elképzelésetek, hogy hogyan bánnak velünk :( Volt, hogy hazáig sírtam, úgy megalázták a kislányomat.

Amikor hétvégére átjönnek a szüleim, akkor előre főznek nekünk, segítenek a háztartásban, de a gyerek rajtam lóg, annyi időm van akkor is magamra, ameddig alszik egy kicsit napközben. Ilyenkor általában összedőlök, erőm sincs, hogy valamit érdemben tegyek magunkért. Nincsen munkám, életem, teljesen kilátástalan a jövőnk.

Mondjatok valamit, mihez kezdenétek a helyemben? Úgy érzem folyamatosan küszködök, keresem a munkát, a lehetőségeket, mégsem jutunk előrrébb.


2023. okt. 27. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú így elsőre tényleg sok. De elsőként leírnad, hogy mekkora a baj a kislánnyal? (meg nincs 3 éves, hogy derült ki hogy szellemi fogyatékos, és mekkora szinten? Mit mondanak az orvosok)


Ez csak azért kérdés, mert az egész további életedet e köré fogod építeni.


Másrészt nagyon jó hogy ilyen szüleid vannak. Ez nagyon pozitív dolog.

2023. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol lenne amíg te dolgozol? Miért nem lehet ott addig is amíg nem találsz munkát?
2023. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Sosem szabad feladni. Első és legfontosabb lenne a kislányodnak egy biztonságos napközbeni környezetet találnod! Vannak napközik pl akik ezzel foglalkoznak. Utána kell nézni, hol van ilyen. Utána jöhet a munka keresés szigorúan közelben vagy home office lehetőséggel, ha van olyan szaktudásod, ami jó hozzá. Biztos csak Pesten lehet fejleszteni? Ér annyit az a pár óra kocsival, amit nyersz? Vagy Oszkárt nem próbáltad esetleg? Sokan járnak Pécs-Budapest útvonalon kocsival.
2023. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
100%
GYOD?
2023. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
100%
3 évesen szellemileg sérülten is óvodaköteles, csak speciális oviba kell mennie.Egészen biztosan jár nektek Gyod,nem is értem, hogy ezt idáig miért nem mondta senki.
2023. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt valóban óvodaköteles, másrészt jár a támogatás is.

Amíg oviban van, addig lehet dolgozni akár 6 órában is.


Pécs elég nagy város, nem is értem hogy nem találsz semmilyen munkát. Ha van minimum egy érettségid, azzal azért valahol csak el lehet helyezkedni. Vagy sz.r az önéletrajzod vagy nincs semmilyen munkatapasztalatod. Ha más nincs, akkor takarítani is elmennék a helyedben, hogy ne legyek ennyire kiszolgáltatott. Pláne nem a szüleimnek, akik vagy nyugdíjasok vagy nemsokár azok lesznek. És ha majd nem tudnak segíteni, akkor éhenhaltok?


Vagy még egy opció, hogy felköltöztök Pestre. Ha már mindenképp ide kell járni Pécsről kezelésre. Nem írtad, hogy saját lakásban laksz-e, ha albérlet akkor könnyebb váltani.


Egyébként bocs ha kicsit kételkedem, de én is autóval járok, azért rendszeresen feljönni Pécsről Pestre nem kevés benzinpénz. 🤔 plusz rezsi, albérletpénz (ha nem sajátban laktok), kaja stb, szóval vagy baromi sok "támogatást" kapsz vagy valami nem stimmel.

2023. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 babyboom567 ***** válasza:
66%

Gyod mellett 4 órában lehet dolgozni, vagy otthonról bármennyit.

gyod nettója 208ezer/hó

emelt családi egyedülállónak 25900

+ tartásdíj(minimum 20ezer)

+ ha napi egy lakás takarítást elvállalsz míg oviban van, 4000/2-3 óra


Bár én megértelek,nagyon nehéz.

2023. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Beszélj mihamarabb ovodákkal. Melyik tudja fogadni, es hogy egyulalló vagy előre vesznek. Megmondod hogy szükséged van munkára stb. A lényeg mihamarabb jelentkezzél oviba. Mond hogy sürgős stb.

Hamarosan ugyis fel kell vegyék vhova. Ha ez megvan akkor vhol megprobalsz elhelyezkedni.

Esetleg a szuleidhez közelebb vagy tesodhoz, baratnodhoz kozelebb koltozhetnel hogy ha bármi van tudjanak segiteni.

Irj tobbet magadrol, akkor tobbet tudunk segíteni..

2023. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!