Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet furcsa kérdés, de aki...

Lehet furcsa kérdés, de aki nem érezte magát otthonosan a konyhában, milyen volt, amikor a gyerekre kellett főzni?

Figyelt kérdés

Szoktam főzni, de nem mindennap, mondjuk heti 2x 2 napos adagot (férjem munkahelyén szokott enni), de előre félek attól, hogyha megszületik a gyerek, akkor mi lesz, mert gondolom neki aztán mindig friss étel kell. Attól is félek, hogy mondjuk ha nem szereti a gyerek, vagy válogatós típus, akkor több mindenből kell egy nap, magyarán egész nap a konyhában pepecselek?

Vannak nők, akik kifejezetten jók a főzésben, imádják csinálni, én nem vagyok ilyen, általában stresszelek hogy jól sikerüljön, emiatt el is megy a kedvem az egésztől. A férjem egyébként nem válogatós, minden ízlik neki amit főzök,de én őszintén kb. 70%-ban nem vagyok megelégedve (túl sós, sótlan, hiányzik belőle vmi stb.), sokszor alig bírom kitalálni hogy mit együnk. Előre félek attól, hogy hogy fogok boldogulni a kisgyerekkel, akinek mindig friss, tápláló, egészséges ételt kell varázsolni az asztalra.

A kérdés azért aktuális, mert most várjuk az első babánkat. :)


2023. okt. 28. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére ez nem úgy megy, hogy hirtelen kapsz egy finnyás 5 évest🤣

Én tudok főzni, de utálok. Pont azért, mert időrabló. Én is 2 napra főzök, heti 3x.(Vagyis főztem, mert most pont nem sikerült már 2 hete😁)

Az a terv, hogy eleinte mindig lesz otthon bébiétel krízishelyzetkre, de alapból azt a pár falatot megfőzöm neki. Aztán amikor már nagyobb, úgyis kitapasztalom, nagyjából miket hajlandó megenni, mennyire válogatós.Azt még nehezen tudom elképzelni, hogy minden nap a konyhában roboltolok, de azt talán igen, ha már főzök, akkor két félét, hogy másnap más legyen. A levesekkel van problémám, mert én szökőévente 1x szoktam. Gyereknek azért illene gyakrabban😕

2023. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én szerettem főzni mindig is, de csak nyugiban, kapkodással nem. Az én lányom egy rettenetesen alvó, többemberes baba volt, reccsent a padló, és már felébredt, egy fiókot nem tudtam kihúzni, vele főzni pedig lehetetlen volt, hurcit/hordozót nem szerette. Nálunk az esetek 70%-ában üveges bébiétel volt, szerencsére jóízűen megette azt is. Anyukám is főzött nekünk időnként, akkor hozott belőle, a lányomnak csinált egy adagot külön. Illetve 1x-1x hétvégente, ha a férjem otthon volt, előre tervezetten bevásároltam, és csináltam püréket, amiket kis tárolókba fagyasztottam, így azt csak ki kellett olvasztani, esetleg gabonapépet mellétenni. Olyan 1 éves korától lett jobb az alvása, onnantól kezdve kétnaponta főztem, alvásidőben, szerencsére egymás utáni két nap is szívesen eszi mindenki ugyanazt a családban.


Egyik barátnőm minden nap főzött, ő feltette a csatos hordozóba a kisfiát, és abban aludt délelőtt, amíg megcsinálta az ebédet frissen, nekik működött.


Egy másik barátnőm kislánya pedig mindig is úgy aludt, mint a bunda, úgyhogy simán főzött panelban úgy, hogy a konyha egy ajtónyira volt csak.


Minden baba más, szerintem előre ne stresszelj rajta. Majd azt is látod, hogy nektek mondjuk a pürézés, vagy a blw fog jobban feküdni, kicsit máshogy kell készülni mindkettőre. Meg ez az egész egy folyamat, először csak pár dolgot eszik, azt nem kell túlspilázni :) Aztán majd szépen alakultok.

2023. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell mindennap friss étel. Én mindig megfőztem egy csirkemellet, leturmixoltam és jégkockatartóban lefagyasztottam, mehetett a friss főzelékbe egy kocka minden nap.

Főzeléket is eheti 2 napig ugyanazt. De le is fagyaszthatod adagonként.

Babáknak pedig könnyebb főzni, mint felnőtteknek, mert nem kell fűszerezni, nem tudod elsózni konkrétan, ha nem égeted oda, megeszi. :D

2023. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy csináltam mint a 3-as, lefagyasztottam. Később meg már ette, amit mi,de mi se főzünk minden nap,előre általában. Van olyan is, hogy mirelit és kész vagy beülünk valahova/rendelünk. Nekünk annyiból más, hogy mi imádunk főzni,de nálatok sem lesz ezzel gond.
2023. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Blw-ztünk, azt ette, amit mi. Nem főztem rá külön, a mi ételünket igazítottam a blw szabályokhoz. A gyerekem nyitott az újdonságokra, szívesen kóstol bármit.


Ha nem szeretsz főzni, akkor vehetsz üveges kaját is, a barátnőm 3 gyereket nevelt fel rajta, mert utál főzni. A férje szokott, de ő sem minden nap, mert munka, építkezés mellett nwm tud.

2023. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Ne aggódj, lehet h egyáltalán nem tudsz a gyerek mellett főzni és rendelnetek kell 😅

Én a lassan 2 éves kislányom mellett nemhogy főzni (ami nagyon min. fél óra), de egy szendvicset se tudok megcsinálni.

Csak akkor van el valamennyire az etetőszékben, ha éppen eszik, de akkor se lehet fókuszáltan figyelni a főzésre, mert mindig ugrálni kell hozzá, így meg a fél óra másfél óra lenne, annyit meg nem marad egyhelyben.

Alvásidő alatt nem tudok főzni mert vagy eszek, zuhanyzom, alszom, életben tartó műveleteket végzek, vagy csak fekszem, hogy ne boruljak ki a nap végére (nem alszik jól a kislányom, semmi energiám nincs).

Ha az apja itthon van, akkor gyakorlatilag a lakás kártalanítása folyik, nincs erőnk még ahhoz is h főzzünk és utána újra rendetrakjunk a konyhában.

Ha megpróbálok főzni, a vége mindig az h éjfélkor fekszünk le...

Hétvégén lenne esetleg lehetőség valamit csinálni, de akkor menni kell mindig valahova, plusz ha ketten vagyunk akkor a gyerek kettőnket igényel és minden baja van ha az egyikőnk sokáig a konyhában van (nem marad el a konyhában ha mindketten ott vagyunk).

Nem biztos h a te babád ennyire extrém eset lesz, de sok gyerek mellett nem lehet főzni, csak ha alszik (de az meg a te alvásidődből megy el)

2023. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Én mindig is utáltam főzni, nagyon sajnálom rá az időt. Kb. 50%-ban üveges kaját kap, a másik fele meg egy főtt valami (alma, édesburgonya, husi, stb). Az első gyereknél mégrosszabb volt az arány, még azt is végigsírta amíg ettem pár falat kekszet délután 2-kor első kajaként ..
2023. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!