Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki úgy érzi, hogy...

Ha valaki úgy érzi, hogy rossz anya, nem elég jó, akkor miért az a reakció, hogy ugyan már,jó anya vagy, elég jó vagy stb?

Figyelt kérdés
Pedig lehet, hogy az adott ember jobban látja magát, és tényleg nem a legjobb anya. És így ahelyett, hogy segítséget kapna, hogy jobb legyen, csak toxikus pozitivitást öntik rá az emberek. Amitől átmenetileg megnyugszik az ember, hogy talán mégis elég jó, közben belülről szépen mérgezi az érzés, hogy akkor sem elég jó
2023. nov. 3. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Általában azok szar anyázzák magukat, akik alapvetően jól csinálják, csak nem tökéletesen - mert úgy nem is lehet. És nincsenek tisztában vele - vagy csakazértis -, hogy tökéletesen csinálni nem lehet az anyaságot, és "elég jónak" lenni épp elég ebben a műfajban. (Akik tényleg szar anyák, azok nem szar anyázzák magukat, és nem aggódnak ezen)
2023. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom magamról, hogy nem vagyok anyának való.

Nem élvezem, sokszor egyenesen utálom az egészet (nem a gyereket utálom!)

Szeretnék egy hónapra eltűnni a világ elől.

Nem vagyok sz.r anya, megteszem amit tudok, de nem élvezetből.

Ha én azt mondanám, hogy rossz anya vagyok, mindenki megnyugtatna, hogy ez nem igaz.

2023. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, mert igazuk van. Nem kell "legjobb anyának" lenni. De attól még nem rossz. Ők látják reálisan. Elég jó anya elég és az megvan.

Ha mártírkodni akar, ahhoz keressen más közönséget, mert arra kevesen vevők. Akik azt mondják, hogy, de jó, anya vagy, azok pont nem.

2023. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amitől átmenetileg megnyugszik az ember, hogy talán mégis elég jó, közben belülről szépen mérgezi az érzés, hogy akkor sem elég jó"


De bezzeg ha azt mondanák neki: "Hát... végül is te tudod, akkor valószínűleg tényleg szar anya vagy", attól máris jobban érezné magát, igaz? 😄

Gondolom, te a depressziósnak is azt mondanád, hát talán jobb lenne meghalni, nem? Ne szenvedjen szegény!

2023. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem illik azt mondani, hogy hát mostmár bszhatod!
2023. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki úgy érzi rossz anya az valószínű azért érzi így, mert az. Aki boldog a gyerekével és boldog a gyereke, jönnek a visszacsatolások, meg éli a pillanatokat, a nehézségeket tanulság aj fogja fel, látja és érzékeli ahogy tanul tőle a gyereke, nem idegroncs, az nem érzi magát szar anyának. Sőt, jó anyának érzi magát, mert a gyereketol, férjétől jönnek a visszajelzesek.
2023. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Vagy "csak" depressziós az anya, ezért érzi rosszul magát.

2023. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

Na ezaz, hogy sajnos nagyon sokan csak a gyerek születése után jönnek rá, hogy nekik mégsem való ez az egész, és inkább visszacsinálnák.

Mint szegény #2.

2023. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!