Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két éves babáknak elképzelhető...

Két éves babáknak elképzelhető a pszihológus?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A két éves nem baba, elkepzelni meg bármit lehet. Ekkora gyerek elég kicsi még, nem igazan tud vele mit kezdeni egy pszichológus. Traumák esetén talán, annak nyilvánvaló jelei vannak, de annál is csak a felismerésben/igazolasban pl bántalmazás, zaklatás esetén, de feldolgozásban nem.
2023. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

És egy 2 évesnek megis miért lenne szüksége pszichológusra?

Nem nagyon tudom elképzelni.


-egy 2éves lány anyukája-

2023. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Két évessel nem foglalkozik pszichológus. De két éves gyerek szüleivel igen. Általuk lehet szuper eredményeket elérni.
2023. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

11 hónaposan mentünk, mert másfél órát aludt egyben és kezelhetetlen volt (minden pelenkázást végig ordította, öltöztetni alig bírtam, konkrétan 2 percig nem ült meg az etetőszékben visítás nélkül stb).

Teljesen kikészültem, már idegösszeomlás szerű tüneteim voltak.

2023. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen céllal? A gyermekpszichológus vizsgálat/foglalkozás nem olyan, mint a felnőtt. Kikérdezik a szülőt, elbeszelgetnek velük, aztán jön a gyerek, akivel játékos formában probálnak kapcsolódni, megfigyelik hogy viselkedik ott (nyilván más ott meg otthon), aztán megint a szülőkkel, hogy ők mit tudnak a gyerekkel csinálni. Pl egy dackorszakos kétéves teljesen normális dolog, de ha nem neki megfelelő módszerrel reagálnak az olaj lehet a tűzre. Ebben pl tud tanácsot adni a gyermekpszichológus, hogy hogyan lehet kezelni anélkül, hogy abgyerek csak jobban belelovalja magát és a szülők kiborulnak.
2023. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

#5 na pont így nézett ki egy ülés.

A pelenkázásra azt mondta a pszichológus, hogy fogjam le. Na ez nekem eszembe se jutott volna, hisz milyen erőszakos megoldás már. De az én gyerekemnél csak ez működik.

De igen itt igazából inkább a szülő kezébe adnak technikákat (100 féle gyerek van, az élet 100 féle területére 100 féle módszer van. A pszichológus jó eséllyel megtippeli, pont ennél a gyereknél mit érdemes kipróbálni)

2023. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

#4 vagyok, engem miért pontoztatok le?

Nem 2 éves volt a kislányom igaz, de azért írtam le h mi is mentünk, mert h még 2 évnél fiatalabb gyerekkel is foglalkozik egy gyermekpszichológus. Vagyis 2 évesekkel is.

2023. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk én azért, 7, mert kizartnak tartom hogy egy 11 hónapos gyereket egyáltalán fogadjon egy pszichológus
2023. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Jaaaaaah h hazudok!

Értem oké

2023. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Szülő-csecsemő konzulens.

Keress rá

2023. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!