Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogyan kezelitek az...

Anyukák, hogyan kezelitek az extrán hosszú hajatokat baba mellett? Rövid vagy hosszú haj?

Figyelt kérdés

Fenékig érő természetes színű, hullámos hajam van. A baba születéséig nagyon ápolt és gyönyörű volt, de ahogy megszületett a pici egyszerűen katasztrófa ami a fejemen van. Nincs időm vele foglalkozni, ezért csak felkontyolom, igen az a bizonyos gyeskonty van a fejemen. Nem is lenne idáig olyan borzalmas, de ám állandó jelleggel úgy összegubancolódik, hogy félve megyek hajatmosni.


Elegem van, hogy ilyen igénytelen és csúnyaaaa. Vágassak szerintetek egy rövidebb frizurát? Kerek, pufi arcom van 😅 szerintem előnytelen lenne de muszáj valamit kezdenem vele mert megőrülök. A hajhullásról nem is beszélve, még szerencse, hogy ez sörény nem is haj, nem látszik meg a milliós veszteség. 🤣🫠



2023. nov. 4. 16:34
A kérdező szavazást indított:
Levágatnám a fenébe, legyen dögös vállig érő 🥰
Kizárt dolog, hogy levágassam - van egy tuti tippem 😉
49 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem szakíts időt az ápolásra. Ennyi jár neked. Legyen meg az a napi x idő, amit a hajadra fordítasz.

Mert akkor a vállig érőt ugyanúgy csak felkötnéd (mert majd a gyerek is megtépi), max 1 fokkal könnyebben kezelhető a hossz miatt, de a göndör haj akkor is gubancolódik.

2023. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Le ne vágasdar csak azért mert lett gyereked. Ki nem allhatom az ilyen anyukakat. Aztán egyre rövidebb lesz végül eltunik a nő. Fond be..úgy a konty se kocolodik. Másnak is van hosszú haja, erre találták ki az ezer féle frizurát. Nézd az instan vagy YouTube-on.
2023. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha szerinted a hosszú hajtól nő a nő, az elég vicces. Én azért vagattam le, mert muszáj volt mindig összefogva viselni,m mert belekapaszkodott a baba, úgy viszont húzta a fejbőrómet, folyton fájt. Nagyon szuper vallig érő frizurám lett, sokkal menőbb, mint a hosszú volt szerintem.
2023. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Milyen rövidre gondolsz? Szerintem vágd le jót tesz ilyenkor neki hogy rövidebb a hajhagymaknak is
2023. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Én tövig levágattam végül (fél centisre) és nagyon bevált. Még sokkal jobban is áll az arcomhoz, mint a fenékig érő haj előtte, szóval nem is tervezem megnöveszteni újra.
2023. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mell ala ero hajam volt ugyan, de levagattam vallig. Elarulom neked, ez se jobb, a baba ugyanugy imad megkapaszkodni benne, ezt is ossze kell fogni, kulonben vegem van. 😂

Csak amiatt vagattam le, mert eltunt szules utan a fele hajam, olyan durvan hullott. Most igy jobban nez ki sokkal, kevesbe lelapulo (vekony szalu hajam van), tobbnek tunik mennyisegre, mint volt. Elonye, hogy konnyebben szarad, az igaz, de kb ennyi.


En tokeltesen nonek erzem magam rovidebb es hosszabb hajjal is. Nem ezen mulik szerencsere 😊

De nem is szabad masok velemenye szerint elni, az hosszabb tavon nem mukodik.

2023. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon hosszú a hajam, ráadásul macerás is. A 17 héten vagyok, már most érzem, hogy nem bírok annyit foglalkozni vele, mint régebben, úgyhogy vágatni fogok belőle jócskán.


Világéletemben hosszú hajam volt, mert úgy érzem, nekem ez áll jól, de azért megszakadni nem fogok miatta, ha rövidebbre kell vágatni.

2023. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Nekem hullámos, rövid hajam van. Egy átok. 🙂 Sokkal macerásabb gondozni, mint a hosszú hajat.


Miből áll neked a hajápolás amúgy? Mosás + szárítás + olaj? Erre kéne heti 1x vagy 2x időt szánnod? Ha nincsen, akkor újra kell gondolni a napoknak és a szerepeknek a felosztását.


Ha szereted a hajad hosszát és amúgy jól is áll, akkor hagyd meg ilyennek.

2023. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Elsővel levágattam, de nagyon megbántam. Másodjára nem fogom, 4 év alatt nőtt vissza váll fölé érőből a fenekemig. Megbeszéltem a férjemmel, hogy nekem fontos, tegye meg, hogy biztosít lehetőséget. Mondta, hogy természetes. Így rendben leszünk. Már most van vele extra idő, mert több van, jobban kócolódik, gyakran van feltéve. De nem madárfészek. Néha kicsit raszta, mert sok, de vékony szálú, nehéz bontani.
2023. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként újra hordozni tervezek, oylan picire megint semmiképp sem vágatnám, hogy összefogni se tudjam, mert tépi a baba. Így max a babahajakat tudná, de inkább rögzítem majd, hogy ne legyen csábító.
2023. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!