Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak hosszú haj tényleg...

Kisfiúnak hosszú haj tényleg nem való?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam. Születése óta nem vágattam a hajából, így már kicsivel a válla alá ér. Lófarokban vagy fiú hajráffal szokta viselni.


Ma voltunk játszóházba és az egyik anyuka szerint a hosszú haj lányos, és így ki fogják csúfolni őt.

A párom és a rokonság is állandóan azzal nyaggat, hogy mikor vágatom le neki.


Én nem szeretném, szerintem olyan cuki így, és Őt sem zavarja.


Szerintetek a hosszú haj tényleg nem való egy kisfiúnak?

A környezetetekben van hosszú hajú kisfiú? Hogyan viszonyulnak hozzá?


2017. dec. 1. 14:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem való. Ha fiam lenne, biztos rövid lenne a haja. Gyerekkoromban láttam egy hosszabb hajú kisfiút, hullámos volt a haja, nagyon szép volt, de akkor sem értettem, hogy kisfiúnak miért kell hosszú haj. Szerintem aranyosak rövid hajjal is. Ha nagyon nem akarod, akkor ne vágasd le neki, de pl nem muszáj nagyon rövidre, lehet fazonra vágott hátul kb nyakig érő, elöl fül alá. Ovinkban az egyik kisfiúnak ilyen a haja, jól áll neki.
2017. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
32%

Évek óta nem láttam hosszú hajú fiút, de kisfiút se.


Én már csak a haj erősítése miatt is vágnám. A fiamnak nem fogom nullás géppel nyírni, szeretném ha lenne haja, de már a fül alá érő haj is hosszú egy fiúnak szerintem.

Lehet, hogy nem zavarja a fiad, de azért, mert kap hajráfot meg minden.. Amúgy érdemes megnézni ilyen témájú képeket. Nem egy fotót láttam, hogy egy kislánynak mindig hátra volt pántozva a haja és később nagyon magasra került a hajvonala, megkopaszodott a homloka fölött és a halántékánál, mert nem tudott a haj rendesen fejlődni, nőni ott.


A focistáknál volt ez divat egy időben. Na meg a rockereknél :)

2017. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
47%
Nem való, kifejezetten hülyén néznek ki szegények hosszú hajjal. Majd ha kamasz lesz és akarja akkor megnöveszti, de szerintem ne erőltesd rá a dolgaidat.
2017. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
44%
Nem való. Fiú hajráf pedig nincs. Szerintem se szép egy fiú hosszú hajjal.
2017. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
69%

Mi sokáig nem vágattuk le a kisfiam haját, mert nagyon aranyosnak és szépnek láttuk hosszabb hajjal (azért akkora sosem volt, hogy hajpánt vagy cofp felmerült volna). Aztán elkezdtük őt is fodrászhoz vinni, eleinte napok kellettek egy-egy hajvágás után, míg megszoktuk a "nagyfiúsabb" arcát a rövid hajjal (nem tüsire nyírattuk sosem, hanem rendes frizurát vágtak neki).


És őszintén szólva most (5 éves már), ha visszanézzük a régi képeket, bizony aranyosnak aranyos, de a haja picit nevetséges volt:) Hiába láttuk mi akkor übercukinak:)

2017. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem se való és nem is szép. Az egy dolog, hogy te cukinak találod. Őt meg persze, hogy nem zavarja, hisz csak 2 és fél éves. Van is róla fogalma, hogy mi néz ki jól, és mi nem...

Amúgy senkit nem ismerek a környezetemben, aki kisfiú lenne és hosszú haja lenne. Az én fiamnak is rövid haja van. Soha nem hagynám meg neki hosszúnak. Hosszú haja szerintem is a lányoknak van, meg a rockereknek, de hát ugye az egy stílus, egy életforma.

2017. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%
Hát szerintem sem való.
2017. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
52%
Azért is jó fiús anyának lenni, mert nem központi, kardinális kérdés a haj. Nincs vele gond, le lehet tolni rövidre, avagy vágatni és no problem. Elhiszem, hogy cuki, de nem praktikus kicsit sem, lányoknál tök érthető, hogy hosszú hajuk van, mert csajos, de a hajasbabák anyukái tudnának mesélni, mi vért izzadnak vele. Gubancos, mosni szárítani körülményesebb, frizura, csatok, koszolódik, leeszi, rágja stb... Persze akkor is marad, mert a szép haj már kis korban is ékszer és ténylegesen gyönyörű egy lánynak. Attól még nem praktikus és biztosan sok derékig érő hajzuhataggal rendelkező kisleány anyukájának voltak már kósza gondolatai a nullás géppel. Egy fiúnál tényleg minek? Csak probléma, izzad, koszolódik, hajráffal kell eltűzni, mégis mi a viharnak? Sokkal kényelmesebb lenne neki, ha nem kéne hajpánttal rohangálnia, hogy ne zavarja a játékban, evésben a haja. Majd lehet neki hosszú, ha ő úgy akarja, de ameddig erről te döntesz, mégis miért kellene megnehezítened a dolgotokat? Azért mert szép és cuki? A fiaimnál gyakorlatilag hajmosás utáni törölközés és már szinte száraz is, mennyivel egyszerűbb minden. Persze, elhiszem hogy szép, de nem praktikus és fiúként neki hadd maradjon meg az a luxus, hogy nem kell vele vesződni, hiszen bizonyára ugyanolyan gyönyörű volna röviddel is, ha eleinte furcsa is.
2017. dec. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
36%
9es kérd meg az urad, hogy pirospacsizzon veled, mert így gondok lesznek.
2017. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
30%

9

Én 60 kg alatt vagyok, jó a hajam, csinosak a ruháim, idiótának tartom aki nyilvánosan szoptat, nincs gyerekem és nem is akarok, és igen, bénának tartom a hosszú hajat egy kisfiúnál.

35N

2017. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!