Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elindulnátok öt hónapos...

Elindulnátok öt hónapos babával “vakációzni” a két ünnep között?

Figyelt kérdés

Családi össznépi karácsony a baba akkor lesz 5,5 hónapos. Kissé bizonytalan vagyok, hogy menjünk-e. Szerintetek mennyire necces?


Amitől félek:

(1) Itthon köztünk alszik, a szálláson viszont sokkal kisebb helyünk lesz

(2) Nem egy négy-öt csillagos szálloda, így nem tudom, hogy milyen a fűtés és mennyire tiszta, amúgy sem ismerjük, nem tudom mire számítsak

(3) 2,5 óra az út, ha nincs dugó, este nem lehet vele utazni, mert az összes lámpafényre felkel és sír, nappal nem tudom hogy fog ennyit aludni (este is lutri, mostanában 2 óránként kel)

(4) szilveszter napján jönnénk haza

(5) előtte 24-én és 25-én is van elég fárasztó program


Amúgy maga az ötlet tetszik, nagyon rég volt együtt a család és nagyim miatt nem tudom mikor lehet megint így együtt. Ti mennétek?


2023. nov. 8. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem látnám értelmét, hogy menjünk, mert az én kisfiam 2óránként szopizik, így szinte csak a szobában lennék vele. Túl körülményes. Az én véleményem, hogy ráérünk majd hosszabban vakációzni, ha kicsit nagyobb lesz és már nem csak a cicin jár az esze.
2023. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Mondjuk ez a része minket nem érint és nálunk sajnos nem biztos, hogy játszik még évekig (a nagyim miatt 90+ éves), hogy lemenjen együtt a teljes család.
2023. nov. 8. 23:36
 3/17 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam ki a kérdést, nem az érdekelne, hogy a ti élethelyzetetekben elindulnátok-e, hanem, ha a helyemben lennétek elindulnátok-e.Mennyire validak a félelmeim és mennyire csak első gyerekes paramami üzemmódban vagyok?
2023. nov. 8. 23:41
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Én bizonytalankodnék, a férjem meg tuti biztatna, hogy menjünk. Általában neki van igaza :). Remélem, legközelebb is így lesz (decemberben megyünk 6,5 hónapos babával és a testvérével). Nálam valószínűleg a dédi miatt az igen felé billenne a mérleg nyelve.
2023. nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Általában q szülők parázzák túl. A babák nagyon rugalmasak. Mi is utazunk 2 ünnep között, a pici akkor lesz pont 5,5 hónapos. Igaz nálunk már 3. baba, egyáltalán nem vagyok paramami üzemmódban. Én bevállalnám.
nov. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

A nagyidra való tekintettel én mennék. Ha összetartó a család és szeretitek egymást, akkor menjetek.

Valszeg az élmenyek lefárasztják, aludni fog.

Ki tudja, hogy a nagymamád jövő karácsonykor is veletek lesz-e... legyen még sokáig :) Jó erőt és egészséget kívánok neki, így látatlanul is.


A szállason meg ha tudjátok toljátok az egyik falnak az ágyat, így egyikötök fel tud "kenődni" falra anélkül, hogy leesne amikor mocorog a pici. Vagy akár ő is kerülhet a fal mellé és akkor nem esik le.


A családi programról is eltudtuk jönni korábban. Szerintem senki nem fog ezért ferde szemmel nézni rátok.

nov. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Én óvatos duhaj vagyok, ha utazásról van szó, de ezt vállalnám.

Nézzük végig az aggályaidat!

(1) Erre nem tudok mit mondani. Esetleg legyél kettesben a babáddal az ágyon, a férjed meg másik ágyon. Vagy ha nincs másik ágy, akkor egy matracon a padlón. Ezt célszerű előre leegyeztetni a házigazdáékkal.

(2) Ha jól értem, rokonokhoz mentek. Ha nem teljesen unintelligensek, akkor megértik, hogy egy kisbaba kedvéért jobban kell fűteni, mint a felnőttek kedvéért. De erre én megint nem tudok mit mondani, mert te ismered őket. Ha viszont fizetett szállásra mentek, akkor velük beszéljétek meg előre, hogy kisbaba is lesz, melegebb kéne, mintha csak felnőttek mennének. Adott esetben ajánld fel, hogy többet fizettek, csak ne legyen ebből gond.

(3) 2,5 óra vállalható. Egyébként az autó ringása és monoton zümmögése általában elaltatja a babákat.

(4) Semmi gondot nem látok abban, hogy szilveszter napján jönnétek haza.

(5) A fárasztó program nektek lesz az. A baba ettől ugyanolyan hangulatban lesz az indulás idején.

nov. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

(1) Szerintem is sz.e. pótágy a férjednek.


(2) Ezen ne izgulj. Mindent meg lehet oldani. Mi a mosdókagylóban fürdettük az 5 hós fiam a szálláson (síelni voltunk). Az első nap kisikáltuk és kész. Érdemes pár univerzális cuccal készülni, pl. utazó babaágy (nem ágynak, hanem bárhol felállítható járóka gyanánt), hordozókendő és/vagy babakocsi (gyerekfüggő, de magatokra kötve a kicsit talán elnézelődik vagy jól alszik, ti meg tudtok a programon részt venni, a kocsi meg mobil babaágynak jó), rádiós bébiőr (ha a szomszéd szobában felsír, jobban meghallod).


(3) Sok gyerek jól alszik a motorzúgásra. Meg ott lesz egy fő, aki épp nem vezet, tudja szórakoztatni.


(4) esetleg eljöttök kicsit korábban, már délután


(5) itt sajnos meg kell tippelned, fogod-e bírni szusszal

nov. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

De nem vagyunk az élethelyzetedben. Ezt kellene már megérteni, mielőtt felesleges kérdéseket írkálunk.

Soha senki nem fog két ugyanolyan élethelyzetre ugyanúgy reagálni. Ugyanis mindenkinek más van a fejében. Más a megoldókulcs.

nov. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Ez leginkább a baba habitusától függ. Ha elvan bárkinél, akkor én mennék. Mindig lesz, aki szívesen cipeli, ringatja, babakocsiban tolja, szórakoztatja. Neked “csak” szoptatni kell. Mi így éltük túl a kisbabás időszak alatt családi összejöveteleket. Ha a családnak ehhez nincs kedve, nem hajlandó, akkor én tuti nem mennék, nem szívatnám magamat úgy, hogy 0/24 felügyelem a gyereket, ami idegen helyen sokkal nehezebb mint otthon, mindenki más meg szórakozik.
nov. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!