Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ehhez mit szólnátok?

Anyukák ehhez mit szólnátok?

Figyelt kérdés

A gyermekem apja egyre többet kivonja magát a forgalomból.

Mi 4 éve vagyunk együtt és van 1 másfél éves kisfiúnk.

Már a hét elején (kedd, szerda) előre leszervezi a saját kis hétvégi programjait amibe hol beleferunk mi is hol nem. ( munkátársakkal beülés valami kocsmaba, horgászás, koncertre megy) nem! Nem csal meg képek készülnek, bármikor hívom fel veszi hallom a srácok hangját, volt hogy horgászatnal a semmiből kimentunk hozzá, ott volt.... Szóval nem csal meg még mielőtt valaki ezt felhozna!

Úgy csinál mintha legalábbis nem lenne családja, gyermeke, egyeduallo lenne. Persze nem 1x leültem már vele erről beszélni hogy ez így nem járja hogy havonta 1x lehetnünk csak vele hétvégente 1-1 vasárnapot mert mindig máshol jár nem itthon vagy velünk. Szerinte én féltékeny vagyok a szabadságára, és szervezzek én is magamnak programokat nyugodtan baratnők kel, kolleganőkkel. Megtehetném. De mondtam neki hogy nem erre vágyok hanem családi programokra a fiamnak élményekre, együtt lehessünk nem csak hétköznap pár órara.

A legujabb hogy pl tegnap bekajalt fel 7kor és aludt ma reggelig mintha nem is lennénk komolyan. Nem is fürdött.... Reggel sem....

Kezd nagyon elég lenni.

Ti mit gondoltok?

Miért ilyen egy férfi? Apuka?! Illetve jogy tudom ebből kibillenteni? Nem egy lelkis ember. Próbáltam vele erről beszélni de szerinte én vagyok frusztrált hogy én nem mehetek sehova.


nov. 14. 07:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Nemtom miért ilyen, de én válnék vagy legalábbis keresnék szeretőt, mert ha nem is csal meg, de csak névleg a férjed. Változni úgyse fog, szóval nem pocsékolnék rá több időt. Még így nyekereghetsz ezen akár éveket is, de előbb-utóbb úgyis ez lesz a vége.
nov. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek tervezett volt?
nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Talán úgy gondolkozik, hogy kapcsolati tőkét akar kovácsolni körétek. Arra alapoz, hogy majd mások segítenek.


Valószínűleg valamiért nehezen boldogul az apa szereppel. Szüleit, gyermekkorát megismerted? Hogyan szocializálódott?


Az én "párom" is elég furcsa - nálunk már nem lesz gyerek, még sajnos örökbefogadva sem. Túl későn sikerült az egymásra találás.


Szintén ugyanúgy gondolkozik a gyermeked apja, mint az én "párom" (kapcsolati tőke kell, így tesz meg mindent a maradék rokonságáért.)


A kulcs az lenne, hogyan SZOCIALIZÁLÓDTATOK(!) Milyen szülői minta, stb. Bejegyzett élettársi kapcsolat, házasság nem is került szóba egyáltalán?


Hogyan találkoztatok? (Bármi történik, ne ess kétségbe a XXI. századnak szinte a közepén járunk.) Már beindultak az egyszülős központok is, NEM LESZ SEMMI BAJ!!!


Többit szerintem privátban. Mást azért nem írok ki ide, mert ez a fórum sz összes lehetséges megoldást nem tűri el. Akármilyen kanyargós utakon is, de minden helyzetből zöldágra lehet vergődni.

nov. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tűrném, az fix,de nálunk ilyen a 13 év alatt soha nem is volt, de már előtte sem. Ellenben nagybátyám ugyanez a típusú férfi volt mindig is, horgászás, haverok. Amíg csak ketten voltak tizenéve a kedvesével ő is ment velük, élvezték ezt az életet mindketten. Ahogy jött a várva várt pici, akire régóta vártak már,attól változott ez. A párja nyilván ezt már nem tolerálta, családi programokat akart, de nagybátyám ugyanilyen maradt. Elutaztak a nagyszülőkhöz nagybátyám már aznap lelépett a haverokkal napokra horgászni pl és otthagyta a családot. Ők elváltak végül, már 6 éves a kisfiú. Nem tolerálta ezt tovább a nő, hiába kérte többször, 0 változás. Az ilyen ember nem fog változni, azóta új párja van rokonomnak, ugyanígy járnak mindenhova, semmit se változott. Hétvégén meg látogatja a gyereket.
nov. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy az ilyen nem fog megváltozni...

Az én férjem magától tudja, hogy a család a legfontosabb, és bár én jobban örülnék, ha többet járna el, de neki jó az, ha három havonta elmegy csapatépítőre a munkatársaival.

Mivel én voltam itthon 3 évig a lányommal, sok helyre kettesben mentünk hétköznap, de hétvégén bármikor kérdeztem a férjem, hogy menjünk el valahova hármasban, mindig nagyon szívesen jött velünk, hiába lett volna dolga a kertben. Ő egyszerűen tudja, hogy a családja a legfontosabb, imádja a lányát. (szerintem engem is szeret :DD)


Azt tudni kell, hogy 19 éves korunk óta vagyunk együtt, és rengeteget buliztunk az egyetemen, kitomboltuk magunkat, és már belefáradtunk... :D Most 30 vagyok, ő 29. Örülünk, ha este 9-kor össze tudunk bújni az ágyban, nem hogy még eljárkáljunk :)

nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5ös. Csak hogy most nem a te csilli Villi életed a téma hanem írtam egy kérdést arra felőled semmi válasz nem jött se tipp se semmi csak jogy változni nem fog de aztán elolvashattam a te hibátlan életed és férjed percekig.

Igazán köszönöm! Segítettél.

nov. 14. 08:16
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Lehet az, hogy nem tud mit kezdeni a babával, de nagyobb gyerekkel már el tud játszani. Csakhogy addig el is kell jutni és foglalkoznia kell a fiával, ha azt akarja, hogy 3 évesen vele akarjon játszani bárki más helyett. Ha erre nem hajlandó, és folytatja a külön úton élést, akkor simán veheted magad egyedülálló anyának. Kezdj el berendezkedni arra, hogy rá nem számíthatsz. Erre vagy megijed és titeket választ a hétvégi horgászat helyett vagy észre sem veszi, hogy eltávolodtál. Mindenképp választ kapsz.

Ilyenekért én szóltam az elején, hogy ha később akarja a fiát szeretni, azt meg is kell alapozni és unalmas meló, de nem maradhat ki. Nálunk működött, de ha nem így lett volna, akkor elváltam volna, mert max eggyel kevesebb embert kell ellátni, másban nem változott volna az életem. Ahogy a tiéd sem.

nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
6-os... csak a lényeget nem olvastad el, ami az első sor. Ő NEM FOG MEGVÁLTOZNI, MEGSZOKOD, VAGY ELVÁLSZ. Sajnálom. Nincs kész a gyerekre, és nem akar családapa lenni.
nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De elolvastam csak hogy aztán minket kellett 3 percig a csili Vili rész?? Tudom én is hogy működik egy normális lelkületű férfi. Nem is értem minek kellett ezt így kifejteni bántani ezzel is a másikat.
nov. 14. 08:24
 10/18 anonim ***** válasza:
13%
Hogy verje a mellét. :D De általában aki ennyire veri, ott valami gond mindig van.
nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!