Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves kisgyerek normális...

Másfél éves kisgyerek normális ha egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés

A másfél éves státuszon kérdés, hogy mond-e 5-10 szót vagy szókezdeményt, de a kisfiam egyáltalán nem mond semmit tulajdonképpen. Egy szótagot használ, azt mindig ugyanarra, de semmi mást nem. Annyira nem is próbálkozik. Mármint a saját nyelvén hablatyol, de nem látom, hogy mondjuk próbálná utánozni a szavakat. Az állathangokat se mondja még.

Egyébként szerintem szinte mindent megért, mutogat, rázza a fejét a kérdésekre, úgyhogy ilyen téren nincs gond.

A védőnő egyelőre nem mondott erre semmit. Szerintetek ez még normális vagy érdemes lenne elvinni valakihez, hogy segítse a beszédfejlődést?


nov. 21. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Bőven normális.
nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Normális.
nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Normális.
nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1-3 válaszok mindegyikére ugyanaz a két ember nyomott értékelést: 88%-os zöldet (szerintem ő a kérdező lehet) és 60%-os pirosat.

Jó lenne, ha az, aki a pirosat nyomta, leírná, miért nem ért egyet vagy miért tartja haszontalannak az 1-3 válaszokat.

nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok nem pontoztam senkit.🤷
nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális
nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, ne égess már ki, hogy Te is számonkérsz random embereket, miért nyomtak pirosat valamire, most rosszul fogsz aludni? 😃 nem normális dolog, ennyire fennakadni ezen a pontozásos.
nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Odafigyelést kíván, ha egy 1,5 éves nem mond semmilyen szótöredéket, hangutánzót.

Lehet nem lesz semmi baj és később beindul magától, lehet nem.

Két gyerekem közül egyik megkésett beszédfejlődésű volt. Nála folyton türelemre intettek. Egyévesen egy szava volt, 1,5 évesen ugyanennyi, 2 évesen 2. Még akkor is legyintettek, hiaba kértem beutalót, elhajtottak, vittem magánba. Betöltötte a 2,5 felet, akkor volt 10 szava fél év célzott terápia után. Akkor küldtek tovább allamiban, de akkor mar azzal fogadtak, hogy "miért várt ennyit anyuka, ezt nagyon elrontotta, mar jöhetett volna 1,5 évesen is".

Így legyen okos az ember!

nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%
Hát én nem vagyok szakember,csak 3 gyerekes anya,de szerintem ne hagyd annyiban.Nekem a 18 hónaposom gyakorlatilag mindent mond a saját szavaival,és a legtöbb mindent meg is lehet érteni.De minden gyerekem "beszélgetett" már ilyenkor.Van a családban viszont egy koraszülött kislány,na ő nem nagyon mondott semmit,de most sem igazán érteni amit mond,pedig 5 éves.Ők most kezdenek kapkodni,hogy jól hall-e egyáltalán,vagy mi lehet a gond,mert valami biztos hogy van,csak eddig nekik is azt mondták ráér még.
nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!