Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Irigységből szokták leszólni...

Irigységből szokták leszólni a különleges neveket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik a Vilma név pl. Abból tuti nem lesz sehol másik. Simán adnám a gyerekemnek.

Erre benyögi egy ismerősöm, hogy honnan tudom?


Miért ugyan mennyi már az esélye?


Keresztanyám Hilda volt, 47ben született, egész életében egyedül volt az osztályban, munkahelyen, mindenhol.

Egyszerűen, mivel nem tucatnév, kevés rá az esély, hogy legyen másik.



nov. 22. 08:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%

Nem, azért szokták leszolni, mert nem tetszik nekik.

Annyiban igaza van az ismerosodnek, hogy nem tudni mennyire lesz gyakori egy név. Egy ritka név is megtetszhet hirtelen több embernek is és hoppá, Alsokismackofalvan hirtelen van 10 Eufrozina. De a gyakori neveknel is elofordul, hogy egy adott területen egy van belőle, miközben országosan van 4562

nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%

Nem,hanem mert nekik nem tetszik. A különleges név szerintem nem ezt jelenti,pl. a Vilma egyáltalán nem tűnik annak,sőt. Inkább neked különleges,de például én tuti nem örültem volna,ha ezt kapom. :D

Amúgy az 1-nek igaza van,annyira nem ritka de nem is gyakori volt a nevem. Egész gyerekkoromban senkinek nem volt se az iskolában,se a környéken. Elköltöztem felnőttként,a munkahelyen 4 ugyanilyen név is van,tehát. :D

nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%
Én pont ismerek egy 2 éves Vilmát, szóval simán lehet belőle több is. Amúgy nem irigységből szólják le, hanem mert némelyik tényleg rettentő idétlen.
nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%
Én is ismerek egy Vilma nevű kislányt. Picit megdöbbentem, amikor hallottam de nekem nem olyan idegen, mert a nagynéném is Vilma. Leszólni én max azokat a neveket szoktam, ami már tényleg vállalhatatlan. A többire azt mondom, hogy szimplán csak nem tetszik (de hát nem is nekem kell tetszenie)
nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
98%

"Abból tuti nem lesz sehol másik."

Ezt tényleg nem lehet tudni, a legritkább névvel is előfordulhat, hogy lesz egy másik az osztályban, talán más szülő is hasonló meggondolásból adta. De sok valószínűleg tényleg nem lesz belőle a korosztályában. A Vilma egyébként szép név szerintem és mindenki ismeri is, nem olyan, mint valami különcködő újkeletű név.

nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%
Frakk! Másodikosomnak volt nyárra ajánlott irodalom. Vilma néni. Nagyon is ismert név, az idősebb korosztályban.
nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
78%

Csak nem tetszik nekik.


Nekem is mindenki az orrát húzgálja, mikor meghallja, hogy a fiunk Sándor lesz, mert hogy az öreges. Szerintük! Szerintünk meg férfias, becézve mégis kedves. Ízlés kérdése.


Add azt a nevet, ami nektek tetszik - a jóízlés határain belül nyilván, ne Orália legyen - és ne foglalkozz másokkal. Hidd el, nem a neve miatt fognak szeretni vagy nem szeretni valakit. A gúnyolódás is olyan, hogy bármilyen nevet ki lehet figurázni.


Az sem mérvadó, hogy mennyi hasonló nevű gyerek lesz. Például tesóm azt hitte, marha egyedi lesz a Norinával, múltkor a játszóházban mégis azon nevettem, hogy a keresztlányomon kívül három Norina volt, hasonló korúak.


Ugyanez a Nolen most, a kismama jógás csoportban 4 fiúból 2 Nolen lesz, pedig egyedinek szánták.


Tényleg nem érdemes ennyire mások véleményével foglalkozni.

nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%

Én eleve azt nem értem, miért szempont, hogy ritka név legyen, ill. ne legyen másik ugyanolyan nevű az iskolában/munkahelyen.

Nálunk is az ált.isk. osztályunkban két Mónika, a gimnáziumi osztályunkban két Andrea volt, egy nyári táborban a vezetők között két Ildikó volt stb. stb. stb. Meg tudtuk különböztetni őket, semmi probléma nem volt ebből.

De még a becézéssel is lehet variálni, pl. fiam iskolájában (picike iskola) a tanítónőjét és az igazgatónőt egyaránt Katalinnak hívják, de egyikük Katka néni, másikuk Katica néni. Semmi problémát nem okoz.


Határozott véleményem - és a sok proli most fog lepontozni, ha eddig még nem tette - hogy azok vannak ráfeszülve arra, hogy annyira-annyira egyedi, különleges neve legyen a gyereküknek, akik a lelkük mélyén sejtik, hogy az égvilágon semmi mással nem fog kiemelkedni gyerekük a szürke tömegből.

nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
90%
Hildát ismerek hármat is, de Vilmát egyet sem.
nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%
Ha egy nevet leszólok, az azért van, mert szörnyen kacifántos, és sajnálom a gyereket a feltűnési viszketeg szülők miatt (pl. Afrodité, Leonidasz, Klarissza). De a Vilma nem ilyen, szerintem szép név.
nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!