Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hoz-visz,jön-megy, hogy tudná...

Hoz-visz,jön-megy, hogy tudná megérteni a kislányom,mikor melyiket kell mondani?

Figyelt kérdés

Nemsokára 8 éves, elsős. Alapvetően okos kislány, de ez egyszerűen nem megy neki. Szinte sosem mondja jól.

Sokszor elmagyaráztam már neki, sokféleképpen. De eddig semmi eredmény.

Hogyan próbálkozhatnék még? Jó lenne,ha végre menne ez is.


nov. 24. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért már túl nagy, hogy ezeket ne értse. Olvasson könyveket, sokat.
nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg hagyd. Majd bekattan egyszer. Az nyilvánvaló, hogy a magyarázgatás nem segít. Amikor nem jól mondja, akkor mondd újra a mondatát helyesen. Az ezredik alkalommal majd menni fog. Ha rágörcsölteted, csak még kevésbé lesz fogekony arra, hogy megértse.
nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

"Azért már túl nagy, hogy ezeket ne értse. "


Majdnem 8 éves és most elsős, ergo van vele valami probléma....

A tanítója nem mond semmit, hogyan lehetne segíteni neki?

nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam még erről a tanítóval beszélni. Most ráadásul itthon is vagyunk,mert beteg a lányom. Gondoltam,majdcsak "bekattan neki". Amúgy nagy nyomtatott betűvel ír és folyékonyan olvas 6 éves kora óta.
nov. 24. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Beszélgetni kell vele sokat és rengeteget olvasni neki, mást nem tudsz tenni. Ha sokat hallja maga körül, előbb utóbb ráragad. Célzottan ezeket nem lehet tanítani.


Off: hármas, én nem lepődnék meg semmin. Átestünk már egy ideje a ló másik oldalára részben az oktatási rendszer körüli hiszti miatt. Simán visszatartanak oviban októberi meg novemberi születésű gyerekeket, akik így elsőben már rögtön be is töltik a nyolcadik életévüket. Egyik ismerősöm nagycsoportos ovis csoportjában 26 gyereket tartottak vissza...

nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ide-oda
nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez szerintem valami problémát jelent, ezeket a szavakat már az ovi kiscsoportban helyesen használják. Lehetséges, hogy később kiderül nála valamilyen tanulási nehézség. Diszgráfia vagy diszlexia. Erre fokozottan figyelj oda.
nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

7: előbb írta, hogy már ír és olvas, tehát ez a két dolog biztosan kizárható. Én nem tudom, miért csak ez a 2 jut eszébe minden embernek. Közben meg ezek magukban nagyon ritka betegségek.


Figyelemzavar lehet, de lehet egész egyszerűen csak összekeveredik, majd kitisztul a fejében.

nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A diszesek is tudnak írni és olvasni is, csak keverik a betűket vagy épp fogalmuk sincs mit olvasnak. De attól még tud. Egyáltalán nem ritka ez egyik sem magában. Az pedig nem normális hogy egy 7 éves fejében összekeveredik a jön és a megy. A 3 évesek helyesen használják ezeket.
nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!