Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani a "mikor...

Mit lehet mondani a "mikor jön már a baba" kérdéskörre, ha mi nem tervezünk gyereket?

Figyelt kérdés

Régen is mondtam, hogy én nem tudom magam anyának elképzelni, most is, hogy nincs tervben, sem most, sem később. Ennek ellenére visszatérő téma ez folyamatosan...

Vagy azzal, hogy hát a párom már nem fiatal, jobb lenne minél előbb, legalább az elsőt megszülni. Vagy mondják, hogy ők azt hitték, azért kell olyan hamar esküvőt tartani, mert úton van a baba és már túl vagyunk az első házassági évfordulón is, de még mindig ketten...


Igen, és ez nekünk tökéletes.

Én túl önző vagyok anyának, férjem az 48 éves, hová akarjon gyereket?

De valahogy a család is ezzel nyaggat, régi ismerősök is, ha éppen összefutunk és látják az ujjamon a gyűrűt... Komolyan, mintha a méhem valami közkincs lenne.


2023. jún. 23. 20:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
??? Mondjuk az igazat? "Nem akarunk gyereket".
2023. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, olyankor pedig jön a győzködés, hogy de, mert az mennyire csodálatos.
2023. jún. 23. 20:58
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Majd ha biztos leszel a döntésben, nem érdekel, ki mit mond.
2023. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig annyit mondtam majd ha eljön az ideje. Nem forszírozták, 10 év házasság után lett gyerek.
2023. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de biztos vagyok a döntésemben.

Ez olyan kicsit, mintha te elmennél étterembe, mindenki tukmálná rád, hogy neked bolognait kell enned, mert az finom. Hiába utálod a bolognait.

2023. jún. 23. 21:07
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Azon kívül, hogy "nem szeretnétek gyereket", mégis mit mondanál, vagy milyen válaszra vársz tőlünk? Újabb provokáló a gyerekvállalás kategóriában.
2023. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Talán kicsit ott motoszkál mégis a fejedben a bizonytalanság. Nem kérdőjelezem meg döntésed, nem így értem, csak hogy talán egy icipici kétely mégis van, ezért foglalkoztat, hogy miért piszkálnak ezzel, és ezért győzködsz minket is kéretlenül, miért nem kell nektek gyerek pl. a párod kora miatt sem.
2023. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nincs bennem kétely.

Győzködést sem írtam, sima tény, hogy úgy gondolom, a párom idős az apasághoz.


Provokálni pedig végképp nincs szándékomban, akinek nem szimpatikus a kérdés, az nem válaszol és kész. :)

2023. jún. 23. 21:23
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy mondtam hogy amikor eljon az ideje,hogy akkor nem akartam babát csak leakartam őket rázni,idővel azt hitték nem tudok szülni és békén hagytak. Hazudd azt,hogy nem tudsz szülni.
2023. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit kéne ezen kívül?

Vagy valami hazugság tippet írjunk?

2023. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!