Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
87%
27, jártam. Siketvakokat tanítok. Várunk a Vakoda halmozott tagozatán szeretettel.
2023. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
82%

Minden jogod meg van hozzá, gyámhivatal és a kórház is tud ebben segíteni. Törvényesen senki sem fog emiatt elítélni.


Off: Fel nem fogom, hogy idegen emberek milyen jogon ítélkeznek és pofáznak bele a másik ember életébe. Ti lehettek azok a rokonok, akiket utálnak a családtagok, mert mindent is jobban tudnak és a veleményüket le is nyomják a környezetük torkán.

2023. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
32%

“Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek”


Nekem ez az egy mondatod nagyon szúrja a szemem kerdzeo. Most akkor mekkor a problema? Ha “csak” lehetséges

2023. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 babyboom567 ***** válasza:
47%

Azért leírhatnád,hogy mi történt,hátha kaphatnál pozitív visszajelzést,hogy lehet remény.

Nekem a tesóm(41 éves), mikor megszületett,hipotón volt, és kényszertartásban volt a feje.Anyámnak azt mondták, hogy agyvérzést is kapott(pedig nem),és hogy fogyatékos lesz.Elárulom, semmi baja sincs, egy 41 éves családos felnőtt nő.És anyámék több hónapig azt hitték,hogy sérült a gyerek.Pedig egészséges volt, csak tornáztatni kellett.És nem volt agyvérzése, ez egy téves diagnózis volt.

Én én sem vagyok az intézet/otthon ellen, mert van létjogosultsága,de én biztos nem tudnám otthagyni ,amíg mindent meg nem tettem érte.

2023. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
19%
Ja dobd el magadtól a gyereket akit megszultel,akit szerettél 9 hónapig amíg benned volt ...
2023. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
92%
Azért ne felejtsük el, hogy a kérdező nem tartozik vadidegen embereknek magyarázattal. Saját maga felé és a családja felé van maximum elszámolnivalója, senkinek nincs joga számonkérni.
2023. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:

Így van, senkinek nem tartozom magyarázattal. De ha ennyire sok a lehúzó ember akkor mesélek nektek.

Bizony 9 hónapig minden követ megmozgattam, a legjobb helyekre jártam, hogy bizton tudjam egészséges babám lesz. Pár napja/hete tettem ki egy kérdést, de a gyakori törölte.. 5 másik babával együtt az enyém is komoly kórházi fertőzés áldozata lett, születése utáni napokban. Volt aki a halál szélére került, mi olcsóbban megúsztuk. Ismeretlen vírus támadta meg őket (nem ismeretlen, csak csecsemőkre nézve az). Itthon semmi info róla, külföldön viszont sok jóval nem kecsegtetnek. Minden újszülött agyi állománya sérült a betegség következtében. Itthon 2 babáról tudok akinek csináltak mri-t, ott ugyanúgy bizonyított volt a tény. Mivel mi nem kerültünk súlyos állapotba, nálunk egyenőre ilyen képalkotás nem készült, de ahogy a tanulmányok mutatják 90-100% hogy minden újszülöttet érint.

Ennek hosszútávú kimenetele ismeretlen, kevés az utánkövetés. Lehet a súlyostól az enyhéig bármi.

Még nagyon odébb van hogy mindez kiderüljön, de egy szülés után majd elvesziteni a gyermeked, és utána ezzel szembesülni elég durva és megrázó. En pedig az az ember vagyok aki igen is előre gondol. Minden vágyam és imám tárgya, hogy egészseges legyen, de ismerem magam és jól tudom hogy az ellenkezöjével nem fogok elbírni. Pedig hajlandó vagyok mindenröl lemondani érte hogy így legye , de ellenkező esetben a normál élteről és az egészséges gyermekeméről nem. Aki megérti megérti. Aki nem nem. Higyjétek el nagyon össze vagyok/vagyunk törve. De nekem az ad biztonságot és eröt a jelen hekyzethez, ha tudom hogy a legnehezebb pillanatban lesz választási lehetőségem, még akkor is ha az lesz életem legnehezebb döntése. De meg fogom hozni mert meg kell hozni. Én így érzem. És bocsássatok meg, de ezzel a vitát lezárnám. Amennyiben a kerdésre vonatkozóan van még releváns válasz azt szivesen fogadom.

2023. nov. 26. 17:12
 38/80 anonim ***** válasza:
58%

Azta....Azért ez nem semmi. Azt hittem,komolyabb a baj. Mármint valami konkrét.


Én is válaszoltam arra a kérdésre. Írtam,hogy az újszülött osztályon Klebsiella ESBL-lel fertőződött a kislányom.


Neki sok baja van/volt. Hogy ez okozta-e,vagy nem,sosem derül ki. Ugye erre nincs kezelés,antibiotikum rezisztens baktérium. Nem is kapott semmit rá.


Nekem eszembe sem jutott volna emiatt,hogy pl a kórházban hagyjam,vagy ilyesmi.

De vannak mélypontok,hidd el. Már 14x voltam vele kórházban 1-1 hetet. És ez még nem a vége. Diagnózis semmi,fogalmuk sincs az orvosoknak,mi baja van. Ezért abba is hagytuk a kórházi kontrollokat,mikor 5 éves volt. Hatalmas stressz volt mindig a gyereknek, és a vége mindig az volt, hogy "nem tudjuk,mi ez".


Ő 3 hetes korától májbeteg volt 3 éves koráig. Emellett autista és rendkívül érzékeny a szervezete. Minden szerve érintett szinte. Teljesen máshogy működik, mint egy normál gyereké.

Pl csütörtök éjszaka majdnem a saját ágyában fulladt meg egy antibiotikumtól 8 évesen. Mert álmában hány.


De ez csak így leírva sok és durva.

Eloszlik az életben,az ember megszokja.

Mi mindenhová megyünk vele,kívülről alig látszik rajta valami. Étterem,fedett fürdő, kastélyok,múzeumok a kedvenc helyeink. Nem zárkózunk be. Ha esetleg ez lenne a félelmed,hogy sérült gyerekkel nem lehet menni. De lehet. Ha nem olyan súlyos természetesen.


Értem,hogy nem tudjátok,mi várható. Én 8 éve nem tudom pl,hogy önálló lesz-e. Mert ezt nekem SENKI nem tudja megmondani előre.


Egészséges gyerekkel is történhet bármi. Akkor őt is beadnád? Nem bántásból,komolyan kérdezem.


Volt olyan diákom (pedagógus vagyok), hogy 5 évesen este fájt a feje. Reggel féloldalra bénán ébredt. Agydaganat. Túlélte, de a fél oldala rossz a lánynak, sántít, és fogni sem tud biztosan.

Szóval ezt nem kötheted ki BIZTOSRA az életben,hogy neked EGÉSZSÉGES gyerek kell. Mert ilyen egyszerűen NINCS.


Ha ezt nem sikerült eddig elfogadnod,akkor ne haragudj meg,de nem kellett volna gyermeket vállalnod.

2023. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
85%

Kiírtad a hipotón csoportba is...

Véleményem, hogy borzasztóan előre szaladsz. Ha én az alapján, amit születése után 5 (!) hónapos korában jósoltak a lányomnak, eldobtam volna, ma szegényebb lennék egy teljesen ép értelmű, picit gyengébb, de nem mozgássérült, ügyes gyerekkel, aki teljes átlagos iskolába jár, és még csak nem is SNI-s.

Pedig pedig akkor azt mondta a professzor asszony, hogy "anyuka, készüljön fel, ez a gyerek se járni, se beszélni nem fog. Jobb lenne maguknak nélküle.". Rávágtam az ajtót és milyen jól tettem...

2023. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
33%
Nyílván vannak csodák, 10/1 eset lehet kevésbé sullyos, mint mondják. De az esetek nagy részében nem fog a betegnek diasznosztikált gyerek teljesen egészségesen élni. Ne adjatok hiú reményeket neki
2023. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!