Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért természetes egyeseknek,...

Miért természetes egyeseknek, hogy aki gyereket vállal, annak már nem jár külső segítség, mert az ő döntése volt a gyerek?

Figyelt kérdés

Visszatérő téma ez olyan esetben az oldalon, amikor valakinek pl. a gyerekére kellene vigyáznia, akkor kb. "oldja meg, ő vállalta", mintha kb. semmit nem jelentene a rokoni kapcsolat aközött, akitől segítséget várnak, és a gyerek között.


Ok, hogy nem KÖTELEZŐ, de ennyire evidens, hogy ha nem akarok, akkor tiszta lelkiismerettel nem segítek másiknak? Ha költözködésről, egy polc összecsavarozásáról, valami megjavításáról stb. van szó, akkor számomra természetes, hogy időnként segítünk másnak, és nem csak családon belül. Nekem ez már magában elég, ezért nyilvánvaló, hogy segítek, ha időm engedi.

De ha az illető rokonként hozzám közelebb áll, az még egy pluszt is jelent.


nov. 26. 14:04
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
78%
#40 A saját tapasztalataid alapján beszélsz butaságot, és mocskolódsz, ha valaki észérveket ír az sem segít. Tudod ez olyan mintha azt mondanám, Olaszország nem jó, mert engem ott megloptak ezért egyáltalán nem jó. Pont ugyanilyen vagy te is, csak a fiatalokkal. Utána meg meg a hisztis szövegértés loop.. Elértél valamit, gratulálunk..
nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
14%
Többet nem írok, de ezt még muszáj: "úgy építették fel a kapcsolatot a gyerekeikkel" Ez a túlképzett észjárás már kiszorította a normális ösztönöket. Hát mi a csudát kell felépíteni egy szülő-gyerek kapcsolaton? Az a születéstől kezdve adott, csak nem kell tönkretenni!
nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
94%

"sok a sivár lelkű, önző ember"


Az nem önző, hogy "szültem, innentől nekem jár a gyerekfelügyelet"?


"Szinte büntetik a gyerekeseket."


Büntetés, hogy a saját gyerekeddel neked kell foglalkoznod?

nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
11%

#39 38-as vagyok. Nem kell kérni a segítséget, elég, ha beszélgetnek telefonon, és rájönnek a szülők, hogy most alighanem jólesne egy kis segítség, és felajánlják. A fiatalok csak köszönettel elfogadják.

Most biztos, hogy nem viszonozzák, de ha szükség lesz rá -esetleg évek múlva- akkor majd rájuk is lehet számítani. Akkor adják vissza a "kölcsönt", amikor arra szükség lesz. Valószínű, hogy nem fognak a pontos elszámoláshoz sem ragaszkodni.

nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
11%

#43 "sok a sivár lelkű, önző ember"

Még a frusztráltat is oda akartam írni, csak lemaradt.

nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
18%

41#


Te orbitális tévedésben vagy.

Még mindig nem sikerül felfognod, hogy nem általánosságban írtam, hanem egy bizonyos rétegéről a fiataloknak. Ne akard már megint megmondani mit gondoljak,mit mondjak, mert nem vagy a helyemben.

Továbbra is írom, görgess tovább, ha valami nem tetszik.

Én vállalom a véleményem, az,hogy neked mi nem tetszik, nem az én gondom, sőt még csak nem is érdekel. Nem látjuk egyformán a világot, na és?

Csak azt nem értem, miért veszed ennyire magadra, ha csak mocskolódom szerinted? Miért is érint ennyire érzékenyen? 🤔

Nem muszáj ám arra sem reagálni amit írok, ha nem tetszik..

nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!