Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyek a tipikus "túltolt...

Melyek a tipikus "túltolt paranoiák" amik előfordulnak a kisgyerekes anyukák körében?

Figyelt kérdés

Pár napja volt a szobatisztaságnál, hogy valaki azzal ijesztgette a gyereket, hogy ha nem szobatisztul, akkor valami sápadt szörny megtanítja neki. A hozzászóló állítása szerint hatásos volt, megtanulta a gyerek a szobatisztaságot. De a többi hozzászóló nekiesett keményen, hogy micsoda nem normális idióta, meg hogy jaj ezzel majd életreszóló traumát szenved a gyerek, és egész életében félni fog, meg komolyan veszi, stb.

Másik ilyen klasszikus paranoia a "nem posztolunk fotót a gyerekről mert tuti elrabolják majd, meg egy pedofil valahol biztos az ő képére hokizik" aminek szintén közel sem ennyire törvényszerű a bekövetkezése (normális, semleges kép esetén).


Azok a kommentek ihlették a kérdést, tudunk még hasonlókat gyűjteni? Tehát olyan "veszélyek" amiket felfújnak az anyukák, rettegnek tőle mint a tűztől, de a valóságban a veszély azért közel sem áll fenn annyira, mint azt hisszük. Mik szoktak még hasonlók előfordulni? Tudtok még hasonló példákat?



nov. 27. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát a szobatisztaságról szóló első történetnél osztom a felháborodott hozzászólók véleményét. Félelemkeltéssel szoktatni rá valakit WC-re - hát ezt én nagyon alávaló dolognak tartom.
nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Az általad példának felhozott két eset egyike se túlzás.
nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Én nem azért nem posztolok a gyerekről, mert félek, hogy elrabolják, hanem mert majd ő eldönti, mit akar magáról a neten viszontlátni...


Én se örültem volna, ha anyám bárhol közzéteszi a babaképeimet.



Amin mondjuk én betegre röhögöm magam, az az, amikor attól félnek, hogy az ovi kerítésén át drogot adnak a gyerekeknek az idegenek, hogy raszoktassák őket. Miért? Egy ovis rendelkezik jövedelemmel, zsebpénzzel, hogy majd álljon a fenyőfánál várva a drogos bácsit? 😂

nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Számomra túltolt paranoia, mikor egy másfél-két éves gyerek még pürét eszik, mert az anyja attól fél, megfullad a darabostól, mert egyszer öklendezett.
nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
#4 másfél évesen az ügyeleten kötöttünk ki, nagyobb falattól fulladt, megmentettem, de utána hörgött, maradt a tüdejében még darabka. Életem legrosszabb élménye volt, nem szabad elbagatellizálni.
nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Olyan képet nem is kéne posztolgatni senkinek, ahol látszik a gyerek arca. Csak anyucik szeretik kalapozni a like-ot...


Felesleges para, amin kiakadok:

1.repülőzés káros, biztos baj van a babával (hát nem, a legtöbb gyerek ugyanis csinálja, tök normális)

2. "W"ülés mániákus kiigazítása a gyereknél-mert az egy életre megnyomorítja-látták a neten.

3. Tojás fóbia a hozzátáplálásnál.

nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
3mas válaszoló ezen jót röhögtem :D ki az aki ingyen drogot osztana óvodásoknak? Mint a L'oreal termékmintát, hátha rászokik Lajcsika aztán majd viszi eladni otthonról a színestévét, mert a zsebpénzből már nem futja a szerre. Kemény hely ez az óvoda.
nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek hülyeséggel ijesztgetése nem paranoia, fogalomzavarban szenvedsz.
nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát így két gyerek után egy csomó dolog. Különösen sok felesleges para van a gyerek mozgásfejlődése és hozzátáplálása körül. Kb minden. Az autizmus rettegés az utóbbi időben már extrém. Terhesség alatti kaják a másik tulparazott téma. Szintén túl van tolva a gyerekek másra bízása, ahol teljes életre szóló lelki törést és/vagy az inkompetens apa/nagyszülő keze általi förtelmes, gondatlan halált vizionálják.


Mondjuk az ijesztgetés szerintem nem túltolt para. Engem hatévesen két akkor kamasz rokon ijesztgetett, és az ijesztgetés tárgya mai napig stresszt vált ki belőlem.

nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Hűű, sok van...


- miért nem forog még, miért nem kúszik/mászik/ül/áll még, aztán kiderül, hogy amúgy a gyerek 4 hónapos

- miért nem beszél még, 1-1,5 évesen

- szóltam neki és nem hallgatott a nevére mert épp játszott, meg amúgy olyan is van néha, hogy lábujjhegyre áll, biztos autista...autizmust különösen gyakran és könnyen diagnosztizálnak a full hozzá nem értő szülők teljesen bagatell dolgokból, itt is van napi 1-2 ilyen kérdés újabban

- elmentem wc-re és sírt 3 percet, most biztos sérült a lelke

- nézett 15 percet mesét a tv-ben, most biztos gond lesz az idegrendszerével

- 24 órás ciciztetés, hurcizás, együtt alvás 6 éves koráig, mert máskülönben biztos nem fog kötődni

- tápszer ördögtől való dologként kezelése


És ez csak ami hirtelen beugrott, szerintem összeszednék 3x ennyit is, ha nekiállnék agyalni rajta.

nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!