Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám jobban élvezni az...

Hogy tudnám jobban élvezni az apaságot?

Figyelt kérdés
Imádom a gyermekeimet, viszont folyton kiakasztanak. A "szabadidőm" 99%-át a családdal töltöm. Nehezen megyek el bárhova is, mert tudom, hogy akkor a feleségemet megszivatom egy estére, hogy rá hagyom őket. Fordítva is így van, bár ő kicsit kevesebbszer megy el. Azt érzem, ha kicsit nagyobbak lesznek talán könnyebb lesz, de hirtelen megöregedni sem akarok. Van itt valaki, akinek sikerült elérnie, hogy ne kelljen magát feladnia, de teljes értékű apa is tudott maradni?

nov. 27. 14:43
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
88%

"Manapság nagy divat lett, hogy minél messzebbre költözzünk a nagyszülőktől, aztán majd akkor nyugtunk lesz, aztán meg mindenki sír, hogy nincs segítség."


Szerintem ez nem divat kérdése. Mindenki oda költözik, ahol van munka, megélhetés ÉS meg tudja fizetni a lakhatást.


Mi szívesen laktunk volna azon a környéken a városban, ahol anyósomék, de az életben nem tudtunk volna kifizetni ott egy házat. Ahogy kb. senki fiatal mostanság a városban, mi is "kiköltöztünk" másik településre, nem messze így sem, de ahhoz messze, hogy át tudjunk ugrani 10 perc alatt, ha segítség kellene. Szóval hétköznap tényleg semmi segítség, hétvégén meg kell szervezni, általában havi egyszer van olyan, hogy mi elvisszük a nagyot, és ők délután hazahozzák, vagy másnap reggel, mert aludt már ott mostanában. De ugye nem a mi gyerekünk az egyetlen unoka.


Ja, és mindkét szomszédunk így van vele, az egyikmek szintén a városban laknak a szülei, pont a másik irányban, pedig ott aztán imádat van, melléjük akartak konkrétan költözni vahy abba az utcába, de nem volt rá pénz. A másik szomszédnak nagyobb szívás, ők Békés megyéből jöttek el anno a válogatott idején, mert semmi munka nem volt, nekik tényleg semmi segítség, de ők se "divatból" költöztek el.

nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
31#-el egyetértek. 30-as,én az egyik legszegényebb város majdnem legkisebb kis városba(inkább hívnám falunak)nőttem fel,ahol akkoriban még ügyeletes gyógyszertár sem létezett,nemhogy munkahely vagy bármi. De még a megyeszékhely is olyan,hogy menekül mindenki,mert 0 lehetőség. Ahhoz,hogy tanuljak egyetemen már utazni kellett rendesen. Akkor láttam,hogy itt viszont van munka,lehetőség... kórház,stb,iskolák. Az összes rokonom ott él ebbe a kis pocsolyába,a legtöbb munka a helyi gyárba vagy a sarki kisboltba van,de az is kihalálos alapon. Nekik ez így jó,vagy is nem,csak már nem akar onnan senki elköltözni. Az én végzettségemmel és a férjemével sem lenne ott munkalehetőség. Költözzünk még is oda csakhogy segíthessenek a rokonok és ne legyünk minimum 2 órányira tőlük?Cserébe semmink se lett volna. Inkább akkor megoldjuk máshogy a segítséget,ha szükség van rá. Arról nem beszélve,hogy rengeteg rokonom van,naponta járkálnak egymáshoz munka után és ez a legnagyobb program nekik. Egymást érik a kilincsnyitogatások. Nekünk viszont ez lenne opció.
nov. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Mi is messze lakunk, ritkán van lehetőség rájuk hagyni.

Köszönöm a sok választ, jó érzés volt olvasni, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel, mindenképp meg fogjuk oldani, hogy mindkettőnknek legyen énideje.

nov. 28. 11:12
 34/37 anonim ***** válasza:
82%

Én nő vagyok, hát nekem is nagy szívás.

Mondjuk nekem 99%-ban szívás és egy százalék a jó része :D

Az én egyszem 2 éves gyermekem kitesz hármat...

Szó szerint folyamatosan nyíg valamiért, folyamatosan megy az ordítás, visítás elégedetlenkedés.

Úgy számolom, hogy 4 év múlva már elviselhetőbb lesz az élet, ha más nem legalább aludhatok újra.

Ez a hirtelen megöregedés nálam nagyon betalált, nekem ez a legnagyobb bajom, hogy mire jobb lesz a helyzet, addigra idősebb leszek.

Nem akarok 40éves lenni még, de kb addigra lesz újra ép elmém, lelkem és életem.

nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
50%

Ez az igazság, igen, a gyerek ezzel jár.


Nem izgis, hanem monoton a nevelése, ugyanazok 2-3-50x ismételve, legyen szó kérdésekről vagy játékokról.

Szabadidő nulla, csak ha szakítotok, stb.


De ezt tudnod kellett, mielőtt! terveztétek.

nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nagy divat lett, hogy minél messzebbre költözzünk a nagyszülőktől - 30-as, én pl egy semmi kis városkéban nőttem fel, ahol semmi nincs. Szó szerint.


Majd nyilván oda vállalok gyereket, ahol eljárhat, oviba, egy darab ált, suliba, aztán középsuliba meg ingázhat legjobb esetben is negyven percet/út (ha nem többet), ráadásul suli után ott biztosan nem helyezkedne el, mert nincs munka.


Gondolkozni is kellene.

nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
55%
Ezután jobban figyelj oda a védekezésre, nehogy még 1 gyerek becsússzon.
jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!