Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó ötlet a kötőjeles vezetéknév?

Jó ötlet a kötőjeles vezetéknév?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron házasodunk, és nagyon gondolkodunk azon, hogy kötőjelesen kapják meg a születendő gyerekek a vezetékneveinket, főleg azért, hogy az én nevemet is továbbadjuk. Sárközi-Orosz lenne így a vezetéknév. Van már pár név ötletünk, mint például a Dávid, Tamás illetve Eszter és Anna, tehát nem hosszú nevekben gondolkodunk.

Mi a véleményetek? Akinek kötőjeles vezetékneve van, az "szereti"?


nov. 27. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

A gyerekeknek nem lenne vele bajuk, de pl az egyik kretén tanáruk Soknevűeknek gúnyolja őket. -_-

2 rövid tucatnevet raktunk össze, én is ezt használom, nekem tetszik.

nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az a probléma a kötőjeles vezetéknévvel, hogy ha lányotok lesz például akkor nem tudja felvenni majd a férje vezetéknevét, csak ha a tiétekből vagy az egyiket, vagy mindkettőt leveszi.

Nem lehet 3 vezetékneve.

nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2


Ez nem probléma, sőt, teljesen elhanyagolható tényező. Ha nekem lenne kötőjeles nevem, választanék abból, amiből lehet, nem okozna traumát.

nov. 27. 22:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kulonleges :)
nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
2-es hozzaszolo, mar most 2023 ban is elegge divatjamult a ferj nevenek "né" -kent valo felvetele, 30 ev mulva kb. ismeretlen lesz.
nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Ferjem X, en Y, hazassagkoteskor mindketten X-Y lettunk. A szuletendo gyerekunknek mi is ketszotagos nevet valasztottunk. Nem lesz hosszu leirnia.
nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elég lenne az Orosz. Ritka is, sose találkoztam ilyen vezetéknevûvel. Nem is túl hosszú. A Sárközi-Orosz elég nyelvtörõ, az Orosz-Sárközi meg nem hangzik jól.
nov. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Jól hangzik így együtt a kettő, de mindenkinek egyszerűbb lenne, ha csak egy vezetékneve lenne. Rövidebb, és ha házasodni készül, akkor még felveheti a férje/felesége vezetéknevét kötőjellel. Plusz, nekem ez azt sugallaná, hogy a szülők nem tudtak megegyezni a gyerekük nevén.
nov. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
#2 Huu, ez aztán hatalmas probléma, tényleg 😅
nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Mondtam én olyat hogy "hatalmas" probléma??

Nekem ez a véleményem... Ennyi

Én sem örültem volna ha a szüleim vezetékneve közül egyet kellett volna válsztanom csak hogy fel tudjam venni a férjem nevét. És amugy nem csak a "né"-s formánál de ha kötőjellel venném fel a férjem nevét akkor is.


De amugy meg ha csak annyit irok hogy tök fölösleges 2 vezetéknév akkor mi van? Ez a véleményem és kész. Én nem adnék 2 vezetéknevét a gyerekemnek. Meg amugy hosszú leírni is.


Itt mások keresztnevét nyugodtan lehet szidni némely kérdés alatt, de annyit nem írhatok hogy nem adnék két vezetéknevet?

nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!