Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kötőjeles...

Mi a véleményetek a kötőjeles vezetéknévről (gyereknek)?

Figyelt kérdés

Mikor összeházasodtunk megtartottam a lánykori nevem. Most várjuk a kislányunkat és gondolkozunk rajta, hogy csak a férjem nevét kapja (azt adtuk meg a házasságkötéskor) vagy kötőjeles vezetékneve legyen.

Nekem tetszene, hogy így mindkettőnkhöz egyformán tartozna papíron is. A férjemnek mindkét verzió egyformán tetszik, ő rám bízta.

A szüleink szerint ezzel csak megnehezítenénk az életét, nehéz lenne neki leírni és később úgyis elhagyná.

Mit gondoltok?


2023. máj. 30. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem tök felesleges. Ha csak annyi az érved, hogy így papíron mindkettőtökhöz egyformán tartozna, szerintem hülyeség. Papíron te leszel az anyukája. Ráadásul ha megházasodik majd, nagyon megnehezíted ezzel, hogyha fel szeretné venni kötőjellel a férje nevét.
2023. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Elvileg házasság koteskor leadtátok h mi lesz a gyermek neve.


Nálunk amúgy kötőjeles, egy kereszt névvel, imádjuk, illik hozza6egy egyben :)

2023. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk kötőjes, mindkét gyereknek egy keresztnévvel. Én is így vettem fel a férjem nevét és ő akarta kifejezetten, hogy a gyerekek is így kapják.
2023. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Felesleges.

Amúgy nem azért de te megtartottad a lánykori neved de a lányotoknak 2 vezetéknévvel kell élnie, ez nekem fura. Még ha te felvetted volna a férjed nevét mondjuk kotőjellel, esetleg a férjed is a tiédet, akkor mindhármotok mondjuk Kis-Nagy lenne, de egy Kis, egy Nagy meg egy Kis-Nagy... Plusz majd agyalhat férjhezmenéskor, hogy most akkor mi legyek....

Szerintem is csak neki lenne vele nehezebb.

2023. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk kötőjelesek a gyerekek, egy keresztnévvel. Az apjuk iszonyat tucat vezetéknevéhez kapták az én ritka nevemet. Jól is hangzik így.

Amit házasságkötéskor megadtatok név 5 perc alatt módosítható az első gyerek megszületése előtt, nem jelent semmit.

2023. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem feleslegesen hosszü lesz a neve, illetve, ha ő is férjhez megy, akkor sokat kell, majd gondolkodnia, azon, hogy hogyan vegye fel a férje nevét.

Ha gyakori lenne a név, akkor a két keresztneves megoldás jobb, mert második keresztnevet nem kell annyiszor kiírni, mint egy kötőjeles vezetéknevet.

2023. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Ez a férjhez menetel nekem nem érv. Lehet leszbikus lesz, házasságellenes, csúnya neve lesz a párjának vagy csak olyan ember lesz, aki nem akarja felvenni a párja nevét. Számtalan variáció van azon kívül, hogy felveszi a házastársa nevét.


Nekem a szüleim elváltak, apám 20+ éve nincsen jelen. Anyám visszavette a lánykori nevét, a tesóm is felvette az övét, én meg még az apám nevén vagyok. És valami baromi furcsa, hogy anyámnak, az elsődleges családtagomnak más a neve meg nekem is. Mintha nem is lennénk családtagok. Fura. Én ezért kötőjeles nevet fogok az én gyermekemnek.

2023. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Én felvettem kötőjellel a férjem nevét és őszintén megbántam. Hosszú és magyarázni kell. A gyerekeknek pont ezért nem adnám így, pedig a férjemnek tucatneve van és a gyerekek keresztneve is top50-es.
2023. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

Ha nem kis Lili lesz a neve, tök felesleges.

Ha az, segíthet egy második keresztnév vagy a v.név variálása.

2023. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is felesleges a két vezetéknév.
2023. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!